Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chipovaní xantie break 1.8 16v r. v.2000
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 2:20 pm    Předmět: Chipovaní xantie break 1.8 16v r. v.2000 Citovat

Ahoj chlapy, chtěl bych se zeptat jestli máte něgdo zkušenosti s firmou Autochip - http://www.autochip.eu/ , v tabulkách je udáno zvýžení vykonu o 9 kW - 12 koní , cena je 5490kč ,což mi příjde docela ještě přijatelné, na stránkách jiních firem byly ty ceny i daleko vyšší např. okolo 10000kč, nebo jestli jste něgdo si to nechal udělat od jiné firmy a jak je s načipováním spokojen, prosím odpovědi jen konkrétně této benzínové verzi xantie, jde to načipovat po kabelu , nebo se musí demontovat řídicí jednotka?? nigde tady na foru jsem nic nenašel , tak doufám že mě neukamenujete , že otvírám nové téma.

Děkuji za odpověd wenca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Ahoj. A má to význam chipova?
Predsa má to auto už svoje roky a neviem ,či tých pár koní ak vôbec nejaké pribudnú... Má význam vráža do toho?
A ak si tu okolo toho nič nenašiel tak to zrejme ani nikto nemá. Idea
Samozrejme keď a to drží tak choď za tým toto je len môj názor. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

To je mi jasný, už nad tím hodně přemejšlím, ale to tu není opravdu něgdo, kdo má čipnutou benzínovou xantií??? A mohl by se podělit se zkušenostmi, jak dlouho to má?? Jestli nepozoruje náké nagativní vlivy atd.. nebo tak nak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Podle mě se takový nikdo nenašel, protože než čipovat 1.8 litra s výkonem 81KW, je mnohem jednodužší si koupit rovnou 2Litra 97KW, ne li V6ku 140KW. Navíc osumnáctistovka je v hliníku a dvoulitr v litinovém monobloku, čímž je koncepčně daleko lepší.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

No když na me sima machroval na srazu že si chce dat zavod s V6 tak jsem se smál ale po tom co jsme daly dokupy brachovou kratkou 1,8 16V a vykoply kat tak do 140 km/h se celkem slušně drží. Ale je fakt že combi je mrtvola a přitom ma převodovku do síly ale spíš to bude kus od kusu radsi si dej auto do cajku než začnež vyhazovat prachy za čip.
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

Tak nevím, ale než dát 5500 za čipování, možná by bylo lepší udělat na autě milion jinejch věcí, které se projeví více, než pochybné zvýšení výkonu o blbé řády jednotek... Pokud sis koupil auto s touhle motorizací, tak musíš počítat s tím, že je to na solidní pohodlnou jízdu a ne na machrování mezi zamindrákovanejma puberáckejma smrkáčema s Golfama.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 12:32 pm    Předmět: Citovat

AJM skoro bych si vsadil že kratkou 1,8 16v golfa vyklepneš Very Happy
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 3:09 pm    Předmět: Citovat

Mevi tak jasně závod s tvou V6 byl jen hec,spíš mě zajímalo jak rychle a hlavně o kolik budu na tebe ztrácet Smile
Ale je fakt,že krátká xantie 1.816V dokáže jet velice slušně,teda opravuji se začala jet velice slušně po komplet výměně stejně přicpaného výfuku a preparace katu,čehož fakt nelituju rozhodně dodnes!Taky se takzvaně rozjezdila časem,nejspíš to holanďan šetřil a opravdu ze začátku byla dost lenivá.Je to asi jak píšeš taky kus od kusu a stavu motoru,taky jak s tím člověk jezdí atd.Moje jede dle GPS rovných 200
(zkoušeno jen chvíli,moc dobrých dálnic tu na moravě není(:- )to nekecám,nevím jestli tohle golf v téhle motorizaci dokáže,i když je to jen kadibudka proti xantii a je nejspíš lehčí.Mě se golf nikdy nelíbil,naopak mám k němu dřevitý odpor Confused Hnusná krabice je to,nic víc.
Moje xantie tahá slušně už odspoda a když ji vytneš ve správnou chvíli hanbu si s nikým neuděláš,rozhodně bych ji nečipoval,tam nejspíš moc koníků nenaženeš,kdysi jsem se na to ptal a dal od toho ruce pryč.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 3:20 pm    Předmět: Citovat

sima na ty brachovo jsme zarazili rucicku o palubku stejne jak na mojem jen tady je tachac do 220 + cca cm mista takže jakože 230 tachometrovejch což urcite i s proměřovanim musi bejt přez 200 GPS jinak od pondeli v tom ma sekvenční vstřikovani tak sem zvedav kolik bude papat. A jak řikáš bez katu taha vic od spoda a de lip za plynem beztak chrastil tak aspon nemusim čekat na chvilku kdyby se spříčil a ucpal vejfuk...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 3:57 pm    Předmět: Citovat

Mevi,na těch 200 dle GPS mě stačilo cca 217 dle tacháče,samo záleží na odchylce konkrétního tachometru.Ono jsem to navíc vůbec nijak netrápil,bylo to jen chvíli(cesty a hlavně strach o bodíky mě sundal nohu z plynu),mělo by tam dle všeho jít ještě vymáčknout o něco více,tomu fakt věřím.
Tak to jsem zvědav na sekvenc,dali jste tam to značku co máš ty-myslím že Stag?Kolik to vychází?S tím plynařem ohledně legalizace jsi se tedy nedomluvil...
S tím katem-určitě by se výměnou za nový zlepšila průchodnost spalin tj,ale furt to bude jen další odpor na straně výstupu spalin,takže zase brzda.Myslím,že ten starý stejně funkci neplnil,protože to už i hodně žralo,musel jsem na to více šlapat,větší spotřeba,tak pak nevím co je pro ekologii horší?No nebudu se tu vymlouvat,možná přeci jen kat.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

no, hezky jste se rozpovídali, ale která jiná úprava na vozidle mi zajistí slibovanej výkon do 6000kč, ??

Když bych teda vyndal kat ( to se jako rozřízne flexou a vynda ta keramika - prostě všechen vnitřek a zase zavařil, nebo se celý kus vyřízne a nahradí trubkou??) prolezl bych pak na STK ?? Bez toho katu, by to mohlo přidat kolik?? Pak by se to mohlo čipnout a už se to spočte a a je to zase o něco víc.

Chtěl jsem koupit, 2.l 16V ale nesehnel jsem žádnej v tak hezkém a zachovalém stavu jako tahle 1.8 16V co jsem nakonec koupil, a dále kvůli povinnému ruční, mám auta 3 ., takže jak na to koukám tak nigdo z vás nečipoval, na machrování před frackama s golfi mám vaz 21061 v luxusním stavu, a na rozjezdech jim nakopávám zadky já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

Benzína fakt nečipuj. Radši dej nový filtry, brzdy atd. - prostě dopřej autíčku. Ten chip nepoznáš, to má význam u turbo motorů.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 10:45 pm    Předmět: Citovat

Asi som staromodny, aleja by som necipoval absolutne ziadny motor... na vykon treba mysliet pred kupou auta a podla toho vybrat motorizaciu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:18 pm    Předmět: Citovat

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci... Podle toho bych se řídil...

Navíc, této "firmě" bych nevěřil už jen z toho důvodu, že slibuje o kolik přesně se výkon zvedne. To dost záleží na stavu motoru a věcí okolo a nikdo Ti nezaručí, že se zrovna u Tvého motoru zvedne výkon o tolik a tolik koní.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
honzadj



Založen: 13.9.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha-Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:22 pm    Předmět: Citovat

Zdravím xantiáky, taky by mě zajímala odpověď na otázky ,,wenca084´´ hlavně jak je to s STK a emisemi když je vykuchaný kat.? Děkuji.
_________________
Na vše co se týče audio techniky se mě můžete ptát.Rád poradím a pomůžu na e-mailu. S pozdravem Honza.
Xantia 1,8i 16V r.v.1/96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)