Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Uložení zadní nápravy - postup výměny

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Golden_cz



Založen: 13.8.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Kněžice

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 6:59 pm    Předmět: Uložení zadní nápravy - postup výměny Citovat

Zdravím,jelikož mám zadní kola do A tak mě čeká výměna ložisek v ramenech chtěl jsem se zeptat na nějaký postup výměny.Prohledal jsem fórum a nic nenašel a to co odkazovali na citroeny.cz tak už nefunguje.
Předem díky za info
_________________
Citroen Xantia 1.9TD VSX /1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:55 am    Předmět: Citovat

Jediné, co jde najít je toto: http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004072701
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 11:24 am    Předmět: Re: Uložení zadní nápravy - postup výměny Citovat

Golden_cz napsal:
Zdravím,jelikož mám zadní kola do A tak mě čeká výměna ložisek v ramenech chtěl jsem se zeptat na nějaký postup výměny.Prohledal jsem fórum a nic nenašel a to co odkazovali na citroeny.cz tak už nefunguje.
Předem díky za info


Je to celkem jednoduché.

Sundat kolo, sundat brzdový třmen (může zůstat na trubce, ale bacha na ulomení) a kotouč. Odmontovat od ramene stabilizátor, odpojit ABS (pokud je). Vyndat závlačku, která drží manžetu v rameni. Na tu pozor, ta kurva ráda zarezá a pokud tu závlačku urveš, je šílená práce to rameno dostat ven. Musíš pak vyndat nějakým způsobem i tu manžetu a i tu tyčku, která je pod ní (ta spojuje rameno s pístnicí zadní nápravy) a pak tu závlačku nějakým způsobem vytlouct a dát jinou. Ale je to šílená piplačka, raději pořádně prolít WD40 a počkat...

Pak odšroubuješ ten velký šroub, který drží rameno v kastli. Vyndáš rameno.

To si hodíš do svěráku, vyndáš, co jde rukou. Pak je potřeba nějak vymlátit vnější kroužky ložisek. My to dělali tak, že jsme na vnitřní stranu kroužku navařili housenku a ten kroužek se stáhl a šel vyndat po vychladnutí rukou. Ale bacha, abys ten kroužek nepřivařil k rameni. Očistit od vazelíny, ošmirglovat dosedací plochy, otřít hadrem od technického benzinu.

Když budeš dávat novou sadu, je dobré tam dát hodně vazelíny. Vnější kroužky ložisek by se tam měli dát namáčknout rukou, ale pokud to nejde, tak hlavně zatloukat přes dřevěný špalek (buk? dub?), NEMLÁTIT rovnou do kroužku ložiska nebo přes nějaký kovový nástavec. Tím ten kroužek zkurvíš (praskne, omlátí se...).

Montáž ramene zpět na auto je obrácená demontáž.

P.S. Staré forum Citroeny.cz máš zde:

kód:
http://www.citroeny.cz/forumxxx/


ale je určeno jen pro čtení, není možno do něj psát nebo editovat své příspěvky.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Puggy



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 54
Bydliště: Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Snad ti pro lepší orientaci ve složení pomůže servisní schema zadního ramene.
http://galerie.albumfotek.cz/28134/?page=view&foto=1155097
_________________
Xantia 1,8i Break - Lázeňská krasavice vínová.
www.aprevize.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 5:28 pm    Předmět: Citovat

Kola do A neznamenají pokaždé že jsou špatné ložiska ramen.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Golden_cz



Založen: 13.8.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Kněžice

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 6:24 pm    Předmět: Citovat

Díky za podrobný návod určitě ho využiju
_________________
Citroen Xantia 1.9TD VSX /1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)