Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

piskajuci klinovy remen

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fela



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 4:19 pm    Předmět: piskajuci klinovy remen Citovat

Ahojte,
mam divny problem s piskajucim klinovym remenom, pohanajucim cerpadlo, klimu, alternator atd.
Chcem dodat, ze piskanie nie je od kladiek atd, tie su nove.

teda ide o to, ze klinovy remen vydava neprijemny piskajuci zvuk. Pokial ho utriem, alebo umyjem vodou (vlhkou handrou), tak je jeden den ticho, ale potom sa to opat objavi. Ked som ho skusal nastriekat, napr. WD, tak pokial WD nevyschlo, tak bol ticho, potom sa opat ozval (strekol som trochu na stranu, kde nie su drazky). Pokial je vlhko, alebo prsi, tak vtedy tiez nepiska. Mam dojem, ze ten piskot bude asi vplyvom trenia prachu atd., ale kazde ocistenie vydrzi ozaj len kratko.
Mate niekto podobny problem/skusenost?

Dakujem

f.
_________________
Xantia r. 97, 1.8i 16V, A/C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 5:10 pm    Předmět: řemen Citovat

Většinou když píská řemen tak je volnej zkus ho dotáhnout.Píská protože prokluzuje.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fela



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 5:25 pm    Předmět: Citovat

nie je tam nahodou automaticky napinak? niekde v mieste PP kolesa?
_________________
Xantia r. 97, 1.8i 16V, A/C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 5:34 pm    Předmět: Citovat

Autmaticky myslim ze nie. Staci len jednoducho dosponovat ako hovori kolega vyssie
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 5:36 pm    Předmět: Citovat

Já měl stejný problém .Dokonce jsem sehnal sprej na odstranění pískání a proti prokluzu ,pomohlo to ale jen krátce. Nezbylo než vyměnit řemen. Jenže ten novej tam byl půl roku ,asi 8000tkm, dělal jsem rozvody a zjistil že je rozpraskanej a zteřelej ,byl prostě nekvalitní. Tak tam na nouzovku šel zpátky ten starej no a ten sem tam píská. Dej pozor co kupuješ až ho budeš měnit,je jasný že když je novej je pěknej. No ale vyhodit 5stováků jen tak to taky zamrzí. Citroenům zdar.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Mne tiez piskal remen a to preto ze bol volny.....ten stary som vymenil za novy CONTITECH od Continentalu, poriadne napol a drzi uz rok a je stale ako novy....ani nezapisti. Vrelo odporucam.
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fela



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

dakujem za odpovede, hned zajtra sa na to pozriem...
prave pozeram summary z dnesneho dna Dakaru... kde su casy, ked tam kraloval citroen....
_________________
Xantia r. 97, 1.8i 16V, A/C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 12:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! O tom pískaní len tolko,že to može píska aj pri nadmernom zaažení alternátora. Tiež som pri kúpe auta menil všetky remene rozvody atď. A po naštartovaní mi sem tam zapískal remeò ,dlho som ho tiež striekal mazivom značku si už nepamatám pomáha to do určitej mieri. Až keď som si všimol ,že mi rapluje baterka ma na to upozornili v servise,že pri nadmernom zaažení alternátora može remeò aj keď nový píska. T.j. baterka bola slabá a alternátor ju nevládal už poriadne oživova, dobíja. A to sposobovalo pískanie remeòa. V každom prípade už mám novú baterku a pískanie prestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fela



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

aha, zaujimavy postreh, dakujem.
baterka je nova, kupil som ju tuto jesen.
Dnes som pozeral na ten napinak, a priznam sa, ze mam pocit, ze sa neda nijako nastavovat, zda sa, ze pritlacna sila je stale rovnaka. Takisto sa neda nijako natocit.
O sile pruziny v napinaku pochybnosti nemam, skor o kvalite remena. Je tam Dayco, a par znamych ma s nimi zle skusenosti.
_________________
Xantia r. 97, 1.8i 16V, A/C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

V mnoha případech to nepíská řemen, ale píská protočená řemenice na klice. Někdy se to pozná když sundáš řemen a jde protočit rukama, jindy až ve svěráku. Protočenou řemenicí myslím utrhlou (odlepenou) tlumící gumu uprostřed řemenice, vizuálně to není vidět. Dělá to na více značkách, mezi nimi i na Citroenech.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

fela napsal:
O sile pruziny v napinaku pochybnosti nemam, skor o kvalite remena. Je tam Dayco, a par znamych ma s nimi zle skusenosti.


Kolik lidí tolik zkušeností. Crying or Very sad
Já jsem třeba po půl roce vyhodil řemen CONTITECH (protože pískal víc než ten původní) a nový GATES slouží bez pískání dodnes. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 10:40 am    Předmět: Citovat

Henry napsal:
fela napsal:
O sile pruziny v napinaku pochybnosti nemam, skor o kvalite remena. Je tam Dayco, a par znamych ma s nimi zle skusenosti.


Kolik lidí tolik zkušeností. Crying or Very sad
Já jsem třeba po půl roce vyhodil řemen CONTITECH (protože pískal víc než ten původní) a nový GATES slouží bez pískání dodnes. Wink

Musím potvrdit jen slova Henryho a pět ovace na řemen značky Gates.Tento řemen mám na autě měněný hned po koupi a je na autě pět let a opravdu vypadá furt jak nový,nikde žádná trhlinka,žádný problém!Slyšel jsem,že některé řemeny moc nevydrží,obzvláště na xantii,že by se měl měnit snad pro sichr každý rok či co dva roky(nehádám se je-li to přehnané tvrzení).Tak neměním a jezdím-super,příště ho chci zas.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrazek



Založen: 3.4.2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 12:20 pm    Předmět: Citovat

Čus bus - má vlastní zkušenost,po výměně řemene za nový stále něco pískalo a protože jsem nevěděl co to může dělat tak jsem ho sundal zkontroloval altík ,kladky atd. ale nic jsem nezjistil až na to že ten nový řemen je asi krátký protože jeho zpětné nasazení byl horor. Podle VIN bych tam měl mít délku 1738 (dle použité klimy) což je pouze o 3 mm více než ten co mi nešel nasadit ,takže jsem prošel snad všechny přízpěvky na foru a koupil řemen 1750 .Dnes dopoledne jsem provedl výměnu podle návodu na foru (zajistit dynam. kladku-povolit nap. kladku-nasadit řemen a nap. kladku na excentru dotáhnout tak až je možno volně vyjmout zaj. kolík) vše proběhlo OK. Takže správná délka řemenu je 1750 a pískání bylo zcela jistě přetaženým řemenem ,řemen jsem použil GATES a mé autí X2 má motor 1,9 TD a klima má ten větší průmer řemenice. Tož asi tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)