Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Držák koulepéro
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:03 pm    Předmět: Držák koulepéro Citovat

Zdar,už delší dobou mi vrtá hlavou jedna věc-jakou má životnost zmiòovaný držák pístnice?
Jde mi o to,že tady tak nějak zjišuju,že každou X1 jednou čeká utržení jedné či obou pístnic,a následné proletění těchto kapotou,nedejbože kdyby se to stalo za jízdy... Rolling Eyes
´Já mám taky X1,a proto se ptám-můžu nějak svépomocí zjistit,jak na tom tyhle držáky pístnic jsou?z pohledu pod kapotou jsou mírně zrezlé,ale jelikož myju motor,tak je takhle orezlé uplně všechno.Můžu se nějak podívat,kolik to ještě vydrží,apod.?Nechce se mi čekat až to proletí kapotou,a já vypláznu za držáky +kapotu+lak+jedny nový podvlíkačky,jestli se to stane za jízdy Razz Very Happy ¨
Ne,vážně mně to dost vrtá hlavou,a zespodu je tam nalisovaná jakási guma a ta nejde dolů.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:41 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že tuhle je přesně odpověď: http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=7854

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:13 am    Předmět: Citovat

Ta guma co je zespodu je tam hlavně pro to aby se na kulopero nedostala veškerá voda co jde od kola a je součástí celého kulopera a nejde sundat.Tu si hlídej a hlavně do ní nerejpej.
Začíná to zřejmě reznout jakmile se ta spodní guma odchlípne.Já ji měl odtrženou a byla tam už vidět rez.Můžeš kulopero preventivně vyndat celé vyčistit a natřít nějakym sajrajtem proti rezu.Můšeš mít kulopero celé zrezlé ale podběh je kupodivu netknutý.Kulopero zřejmě funguje jako silenblok to znamená že guma je nějakym způsobem přivulkanizovaná ke kovu a pokud se pod tu gumu dostane voda tak ten kov zrezne a utrhne se.Když jsem to rozebral a viděl tak jsem radši objednal nové.Je to ranec ale budu mít jistotu.Vyndání kulopera neni nic složitého:Zvedneš auto podložiš sudáš kolo dáš páku do nejnižší polohy odpustíš tlak na regulátoru\klíč č.12\ odpojíš trubičku co vede do kulopera \ke kouli\ sundáš kouli \mě to šlo řetězovim stahovákem na filtry\ odšroubuješ tu velkou matku co je nahoře na pístnici potom na tu pístnici přes kus dřeva nebo gumovou palicí bacíš a zatlačíš jí směrem dolu.Pozor z pod manžety co je na pístnici v podběhu kola vyteče LHM tak se nelekni.Odkloníš pístnici kousek stranou.Zeshora odšroubuješ 4 šrouby 13klíč a celé kulopero vyndáš spodem ven.Potom zjistíš že je to rezaté v lepšim případě to bude jen málo tak to očistíš natřeš a dáš zpět.V tom horšim to bude rezaté hodně a ještě bude popraskaná a vypouklá guma hlavně zespoda.Neboj se a rejpni tam pořádně šroubovákem protože ted už tomu asi víc neublížíš.Když si nebudeš jist kvalitou materiálu tak zajdi k nějakému odborníkovi.Ale uvědom si že to drží váhu celého předku.Montáž bude v opačnym pořadí ale tu bubu dělat až dnes až to přijde od BOBA.
CO se týče životnosti tak sem četl že i xantie rv.98 už mají utržené kulopera ale asi to závisí na tom zda jezdíš v zimě kde se hodně solí a nebo parkuješ celou zimu v garáži a nevyjedeš ven.Ale hlavně to bude v kvalitě použitého materiálu protože plech na to použitý je asi 4krát silnější než karoserie a je ůplně sežranej.
Snad jsem to napsal srozumitelně ale jinak se to tu už probíralo tak si můžete najít i jiné informace pokud bych se v něčem zplet.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 7:15 am    Předmět: Citovat

Taky se stane že kovová část zůstane dobrá, ale guma se vytrhne a vyletí vrchem jen část, počátek je trochu vidět i zde: http://youtube.com/watch?v=YmsPF6VeCoQ
Stává se i na XM.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 12:44 pm    Předmět: Citovat

Zdravím vás.Po přečtení tadytí debaty mi začal v hlavě vrtat červíček a tak jsem se podíval na mé kolepéro u mé x1 a zjistil jsem že pod tou gumou mi to začíná reznout.Tak jsem to skusil šroubovákem trošku očistit,ale skrz jsem se nedostal.Tak se ptám jde to teda ješě nějak zachránit a nebo je to zralé už na výměnu,popřípadě nemá někdo ten držák?
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

Zdar,tak dneska jsem na to koukal,po umytí motoru,po oškrabání vrchní zrezlé vrstvy jsem se dostal na zdravý plech,zespoda se také nic neodlupuje ani neodchlipuje,tak jsem ten žlábek jak je přichycen ten držák do kastle vylil až po okraj sprejem WD 40(nic podobného co by mělo trubičku jsem nenašel),a následně zase opakoval-doufám že o proteče kolem kastle a tech sroubu az dospod k te gume,a nakonzervuje to tam proti rzi.
Zatím to vypadá,že já to tam mám (naštěstí)docela zdravé Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

mám připravené fotky v počítači na kterém je nafoceno podrobně nové i staré kulopero ale neumím to aby se to zobrazilo zde poradte jak postupovat.Mám i možná dobrý postup jak to ošetři a hodne zpomalit korozi.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

petr h napsal:
mám připravené fotky v počítači na kterém je nafoceno podrobně nové i staré kulopero ale neumím to aby se to zobrazilo zde poradte jak postupovat.Mám i možná dobrý postup jak to ošetři a hodne zpomalit korozi.


najeď na stánku www.imageshack.us
objeví se ti tohle:

klikni na tlačítko procházet a vyber ze svého počítače obrázek.pak klikni na "host it!"
počkáš až se obrázek uploadne a pak se ti objeví stránka:

červeně orámovaný link "Direct link to image" si označ a dej kopírovat (ctrl+c)
tady při psaní zprávy klikneš na ikonu "Img" dáš vložit a klikneš na "Img*"
a to je všechno,po odeslání zprávy by se měl obrázek zobrazit.před odesláním si to pro jistotu zkontroluj kliknutím na ikonu "Náhled"
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

tak nevim,všichni psali jak pístnici stlačili,odklonili stranou a vyndali držák kulopera,ale mě to ve spodní servisní poloze držel stabilizátor,takže jsem musel uvolnit jednen jeho čep.pak to teda šlo jako po másle,a po dnešku můžu zase jezit...
tady jsou fotky starých držáků,asi se zasmějete...



_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

ono to jde pěkně ven ale musíš to mít v horní servisní poloze.omlouvám se že jsem ti ten návod neposlal dřív
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Ano,lidi co mají X2 se zasmějí,mně spíše zamrazilo Shocked Confused Confused
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

ještě jedna zajmavost - po výměně držáků,na který jsem vrátil původní koule,začla hydraulika reagovat mnohem rychleji.po studeném startu,se mi napřed rozehrálo rádio,ale stopka svítila ještě pár vteřin,potom auto trošku pokleslo a stopka zhasla,teď tohle udělá mnohem dřív,i než najede rádio,což je teda super,i když to teda nechápu,takhle hezky nereagovala ani v létě po výměne LHM.vlastně po výměně LHM jsem nezpozoroval žádnou změnu,až teď.divný,co?
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

tady jsou fotky ošetření držáku od petra h.






























































_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krok



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Kromeriz

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ano,lidi co mají X2 se zasmějí,...

Jak je to teda u X2? Zespodu se mi trochu odchlipuje guma.
_________________
X2 HDi 80kW Berline 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 2:21 pm    Předmět: Citovat

Uplně stejně.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)