Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zvedání předku při rozjezdu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mates26



Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: olomoucko

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 10:07 pm    Předmět: zvedání předku při rozjezdu Citovat

Zdravím Vás všechny a zárověò prosím o radu. Můj problém spočívá v tom, že při rozjezdu se mi zvedá předek. Když nastartuji, tak mi svítí STOP-ka spoječně s vykřičníkem. Cca po třech sek. zhasne a začne se mi pomalinku zvedat předek, ale ono to spíš pulsuje. Nejdříve se lehce zvedne a pak malinko propadne. Takhle to udělá několikrát a pak jde nahoru zadek. Když přidám plyn zadek reaguje rychleji. Počkám až se auto zvedne a v momentě rozjezdu (přidání plynu) se mi předek zvedne a teď si nejsem úplně jistej jestli to jde až do horní servisní nebo jen do terenní. Auto celkově hůř zatáčí a celé se jaksi chvěje. Po ujetí několika metrech to samovolně klesně do jízdní. Je to docela nepříjemné a taky mám strach aby se nestajo něco s přední nápravou, když je to zvedlé a já jedu. Nevíte někdo, kde by mohl být zakopanej pes. Je to vždy po přidání plynu a je zajímavé, že to dělá jen při rozjezdu a pomalých rychlostech, když stojím a přidám tak nic. Dnes jsem zajížděl na parkovišti mezi auta a couvnul jsem. Po lehkem popojetí dopředu se předek zvedl a zůstal nahoře i po vypnutí motoru. Koule jsou po dofuku cca 6 měsíců. Celkem jsem to tady prohledal, ale nic moc podobného tu nenešel. Všem moc předem děkuji za pomoc.
_________________
X1 1,8i break / LPG-97 stříbrný šíp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 6:31 am    Předmět: Citovat

já bych promazal táhla, kříž řízení a vyčistil korektory, skounul stav LHM - zkrátka to chce servis hydry, no... Idea
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

To bude moc vyběhaný táhýlko a jeho kloubky (kuličky) na předním korektoru a špatné vůle mezi táhlem z kabiny ( ruční vejška) a táhlem od torzky ( automatická vejška). A možná ještě moc vysoko naštelovanej předek ... Jestli jezdíš občas směr Brno, tak to z Olmiku nemáš ke mě tak daleko. Seřídím, opravím.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 7:39 am    Předmět: Re: zvedání předku při rozjezdu Citovat

mates26 napsal:
Počkám až se auto zvedne a v momentě rozjezdu (přidání plynu) se mi předek zvedne a teď si nejsem úplně jistej jestli to jde až do horní servisní nebo jen do terenní. Je to vždy po přidání plynu a je zajímavé, že to dělá jen při rozjezdu a pomalých rychlostech, když stojím a přidám tak nic. Dnes jsem zajížděl na parkovišti mezi auta a couvnul jsem.


no to je uplně normální, že při rozjezdu ti jde předek nahoru a zadek dolu ...


mates26 napsal:
Po lehkem popojetí dopředu se předek zvedl a zůstal nahoře i po vypnutí motoru. .


Ale tohle už normální není, mělo by se to po chvilce samo dorovnat z5 do základní vejšky ... jak sem psal vejš, kde je problém.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Zkusím trochu provětrat tohle vlákno, nebo jsem "gůglil" a "nevygůglil".. byl jsem u p. Rady a ten mi zkoušel, jak se zvedá předek i zadek při zatížení i následném puštění.. a jde o to, že předek se ze zatížení zvedně míò než po puštění nahoru a následném klesnutí. P. Rada říkal, že někde je vůle, ale zabte mě a já si nevzpomenu.. prosím o radu, co to je a kolik to tak stojí Smile Díky.
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."


Naposledy upravil Krt€K dne pá červen 12, 2009 7:03 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 4:48 am    Předmět: Citovat

vule v přepakovaní ovladání Sad kulky a plast.tahlo Sad pak ješte vyběhané čepy pák a pružin.
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 7:03 am    Předmět: Citovat

Díky...Rada právě říkal jen jednu věc, tak proto jsem se zeptal znovu. Kolik to tak stojí, kdybych to chtěl dát do richtiku?
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2009 10:35 am    Předmět: Citovat

udělej si výlet do brna.pam to má všechno zmáklé Very Happy
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)