Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrace při jízdě kolem 40 Km/h

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 8:25 pm    Předmět: Vibrace při jízdě kolem 40 Km/h Citovat

Zdravim.

Nějak se mi začínají množit problémy na autě. V současné době mě mimo jiné trápí podivné vibrace. Všiml jsem si toho, že po nastartování a rozjetí se (ve velice malé rychlosti) mi cuká volant. Když ho pustím tak to vidim jak se pohybuje, jedná se pohyb asi o 1cm na obě strany. Dále to dělá i při rychlosti kolem 40 Km/h s polečně s tím, že vibruje celé auto. Při vyšších rychlostech to cukání není tak znatelné, ale nějaké minimální tam bude. Nezdá se mi že by to mohlo být od nevyvážených kol. Dále se mi při jízdě projevuje takovej žvatlavej zvuk, je to slyšet nejvíce z místa řidiče. Tento zvuk byl dříve než to cukání. Teď je to společně. Jestli to má nějakou souvislost. S tím zvukem jsem byl v servisu, v domění že to dělá brzdič, že přiržďuje. Rozhýbány brzdiče, ale zvuk je tam dál. Tak nevím

Díky za rady.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla


Naposledy upravil Agnes dne ne květen 24, 2009 1:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Krajní kloub poloosy, výška vozidla. Na tyto 2 věci se zaměř.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 1:21 pm    Předmět: Citovat

co třeba taky ložisko kola?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 5:33 am    Předmět: Citovat

Alebo ti to môže robi aj pneumatika. Idea
Nemáš na nej "bublinu" Question
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 9:48 am    Předmět: Re: Vibrace při jízdě kolem 40 Km/h Citovat

Agnes napsal:
Zdravim.

Nějak se mi začínají množit problémy na autě. V současné době mě mimo jiné trápí podivné vibrace. Všiml jsem si toho, že po nastartování a rozjetí se (ve velice malé rychlosti) mi v cuká volant. Když ho pustím tak to vidim jak se pohybuje, jedná se pohyb asi o 1cm na obě strany. Dále to dělá i při rychlosti kolem 40 Km/h s polečně s tím, že vybruje celé auto.
Díky za rady.


Takové věci to dělá, když je auto v předu moc vysoko naštelované. Koukni v základní provozní výšce s nastartovaným motorem na rovince, jak ti jdou poloosy od diferáku do kol. Měly by jít cca vodorovně. Jestli jdou výrazně šikmo , máš to vysoko.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Zdravim.

Nezdá se mi, že by to mohlo být od chybné výšky vozidla. Tu mě nastavovali loni napodzim v servisu v Holetíně. Podle mě to má nějakou souvislost s tím žvatlavým zvukem, který už nějaký čas slyším. Myslel jsem, že to nějak souviselo s předníma brzdama, tak jsem to měl cca před měsícem v servisu, kde mi je rozhýbali a vyměnili bohužel i lanovody, které jsem měl nachystané na výměnu doma (takže mi teď bez užitku leží doma), ale ten zvuk tam zůstal. Mezitím jsem něco najezdil a teď tohle. Takže zítra to šoupnu do servisu a snad to nebude nic zlého. Zdá se mi, že se to celkem zhoršuje. Včera jsem potřeboval přejet pár kilometrů a byla to docela síla. Do těch cca 60 Km/h se klepalo celé auto. Do servisu bych to dal mnohem dříve, ale vzhledem k tomu, že je manželka těhotná a navíc něco málo před porodem, nechtěl jsem riskovat, že budu bez auta. Celkem hodně jsme ho potřebovali a nemám možnost si od někoho půjčit v případě potřeby. Teď to budem muset nějak zvládnou.
No uvidíme.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

ta přílišná výška vpředu dělá při normální jízdě bordel... vibruje řadící páka a myslim, že ne jenom ta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)