Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna nábojů předních kol

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 4:15 pm    Předmět: Výměna nábojů předních kol Citovat

Zdravím, kolegové Very Happy
Hučej mi ložiska předních kol a čím dál víc. Idiot jsem jel 3x po hradecký dálnici a od druhý jízdy mi kolem 70km/h začaly vyzpěvovat ložiska. Teď už se to zhoršuje a vyřvávaj od nuly.

A moje otázka zní: je lepší vyměnit si ložiska i s nábojema (cca 2000,- za jeden) sám nebo to vrazit do servisu (Radotín) a nechat vyměnit jen samotný ložiska?

S ložiskama jsem se jebal - bez lisu - před dvěma lety na 405tce a už to dělat nechci. Jednak je to šílená jebačka, vyndat z toho starý ložisko a za druhý - bez lisu ani ránu a já nemám možnost ho někde o víkendu sehnat a nechce se mi nechat auto rozebraný na sídlišti v tejdnu.

Jo a ještě jednu prosbu mám: nikde jsem nenašel nějakej návod na výměnu těch nábojů. Buď jsem slepej nebo to tam neni. Hledal jsem v "Jak na to" i v knize od Haynese a nenašel jsem co všechno se musí odstrojit abych ten náboj vyndal.

A ještě mě napadá: může hučení způsobovat i něco jinýho než ložiska? Gumama to nebude, začalo to na zimákách a na letòákách žádná změna. A když si hlídám hučení v zatáčkách, je to furt stejný, hučí a hučí. Napadla mě převodovka, ale z ní se žádný podezřelosti neozývaj, řadí normálně. Nebo poloosy nebo něco jinýho? nevim, asi to budou ty podělaný ložiska.

Může mi prosím někdo poradit?

Děkuju Smile
Petr
_________________
X1 1.9TD DHX Break. Poslední dobou mě pěkně sere !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Co blbneš člověče? Jaký náboj, jaký lis?

Na předek stačí koupit samotná ložiska za pár kaček a nechat vyměnit a je pokoj.

Oprava: Jistě, jak píše PaM dole , já se jen snažil ulehčit vůbec jakékoli starosti. Nejjednodušší je opravdu rychlá výměna v servisu. Rolling Eyes
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí



Naposledy upravil Alien dne po květen 04, 2009 5:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 4:58 pm    Předmět: Citovat

No na přední ložiska je potřeba lis, nebo přípravek kterým to lze udělat přímo na autě.
Jinak je opavdu blbost přední "ložisko s nábojem" ...
Vnější polovina ložiska je nalisována v "těhlici" či jak se tomu říká a vnitřek ložiska je zase na náboji, tak že se ti to celé rozpadne když to jde ven ...
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

pro PaM, tož to bych chtěl vidět přímo na autě Idea kolikrát to nejde ani venku.
No jo, ale co když Frantíkovi hučí v klacku? Question
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:33 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
pro PaM, tož to bych chtěl vidět přímo na autě Idea kolikrát to nejde ani venku.
No jo, ale co když Frantíkovi hučí v klacku? Question


V jednom bezva servisu jsem nechal měnit obě přední ložiska, celá práce trvala necelých 20 mimut, výměna probíhala při zvednutém autě a na něm.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:36 am    Předmět: Citovat

Pepo, kdybych to vlastnoručně nedělal, netvrdil bych to. Ale máš jistě pravdu, že se může stát, že to nejde někdy ani vyndané pod lisem, když to zarezne ... Evil or Very Mad
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 7:37 am    Předmět: Citovat

Díky pánové Smile

Vyprdnu se na náboje a zajedu do servisu. Ložiska stojej do 1500 za kus, tak snad ta práce nebude tak drahá. Vono toho totiž na autě bude v servisu víc k opravě a tak jsem se snažil snížit výdaje Smile

Díky Smile
Petr
_________________
X1 1.9TD DHX Break. Poslední dobou mě pěkně sere !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 8:47 am    Předmět: Citovat

Franto kup ložiska u BOBO, vyjdou o dost levněji.

Jinak někdy s něma má co dělat i hydraulický lis, jak které.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 1:13 pm    Předmět: Citovat

Alien napsal:
Josef 2. napsal:
pro PaM, tož to bych chtěl vidět přímo na autě Idea kolikrát to nejde ani venku.
No jo, ale co když Frantíkovi hučí v klacku? Question


V jednom bezva servisu jsem nechal měnit obě přední ložiska, celá práce trvala necelých 20 mimut, výměna probíhala při zvednutém autě a na něm.


Aliene, prosím tě, co to bylo za "bezva servis"? Jsem z Letòan, tak bych ho moh třeba taky navštívit. Zatím jsem odhodlanej zajet k Patërovi do Radotína, má vesměs kladný reference.

Díky Smile
Petr
_________________
X1 1.9TD DHX Break. Poslední dobou mě pěkně sere !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:05 pm    Předmět: Citovat

franta123 napsal:
Alien napsal:
Josef 2. napsal:
pro PaM, tož to bych chtěl vidět přímo na autě Idea kolikrát to nejde ani venku.
No jo, ale co když Frantíkovi hučí v klacku? Question


V jednom bezva servisu jsem nechal měnit obě přední ložiska, celá práce trvala necelých 20 mimut, výměna probíhala při zvednutém autě a na něm.


Aliene, prosím tě, co to bylo za "bezva servis"? Jsem z Letòan, tak bych ho moh třeba taky navštívit. Zatím jsem odhodlanej zajet k Patërovi do Radotína, má vesměs kladný reference.

Díky Smile
Petr


Jistě příteli, je to servis "u Matese" čili a tedy zde http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=19431&highlight=#19431 , jen je teď trochu problém, odejel či brzy pojede na dovolenou, ale ještě když mu zavoláš, tak se můžete domluvit. Je to v Opletalce. Ještě jeho email mafrei@seznam.cz


Taky Petr čéče Wink
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)