Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

meluzína v xantii

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slepka1



Založen: 9.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:53 pm    Předmět: meluzína v xantii Citovat

Dobrý den, především bych chtěla poděkovat za spoustu rad, které tady při problémech se svojí Xantií rok 95, mohu spolehlivě najít. Už se mi podařilo některé závady dle návodů, uvedených na tomto foru spolehlivě odstranit.
Xantii jsem koupila před dvěma měsíci, mám ji na plyn, je to verze 1.8. Ale jedna nebo vlastně dvě věci mi odstranit nejdou a nevím, jak na to.
Ta první je, že když se rozjedu, tak mi někde vepředu začně hvízdat meluzína, jako při silném větru. Nemohu na to přijít, kde mi tak ten proud vzduchu hvízdá, nikde na mne nefouká Rolling Eyes .
Další závada je, že z ničeho nic se mi v noci rozsvítí vnitřní boční osvětlení a nejde zhasnout Shocked Tak jsem vyšroubovala žárovičky. Omlouvám se, jestli jsou již takové závady popsány a já je nenašla. Ale hledala jsem opravdu svědomitě Wink . slepka1
_________________
xantia rok 1995 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Jak se ta meluzina projevuje?? Zvuk se rovnomerne meni s narustajici rychlosti nebo kopiruje otacky motoru??

Co se tyce toho osvetleni, omrknul bych spinace na sloupkach(pobliz pantu) vsech dveri(doufam, ze u tohoto modeloveho roku jeste nejsou spinace v zamku dveri). Nektery muze zustat sepnuty a tak rozsviti svetlo. Pokud je to ten u ridice, tak po rozsviceni svetel a zavrenych dverich by mela bejt slyset varovna zvukova signalizace.
Pokud to neni zadnym spinacem, muze byt nekde zkrat. To je ale tezky hledat...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slepka1



Založen: 9.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

Ten zvuk připomíná svištění větru někde vepředu, není pravidelný, a při větší rychlosti se zvyšuje intenzita hlasitosti, čím rychleji jedu, tím je to výraznější. S motorem to nemá nic společného, protože když stojím nebo jedu pomalu, tak je to bez "hučení větru".
_________________
xantia rok 1995 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JendaRa



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Rapotín

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 7:55 am    Předmět: Citovat

Mám X1/95 a meluzínu mám také a zatím jsem nezjistil, čím to je. Mám střešní okno, které jsem poodezíral nejprve, ale zdá se, že tam to není. Spíš to vypadá, že auto bylo kdysi bouráno a byly špatně sesazeny dveře a někde vzniká vír... Nějak jsem si na to zvykl, tak to neřeším, ale fakt je, že to někdy leze na nervy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 9:51 am    Předmět: Citovat

Nebylo přesazováno nové přední sklo???Není tam odlepena ta plastová lišta-kryt pod sklem?Někomu to tamtudy svištělo,i když já ji taky nemám lepenou a nesviští.Přilepil bych ji ale max.oboustrannou páskou,aby šla pak dobře sdělat v případě potřeby.Jinak počítám,že jsi prošel veškeré těsnění apod,stylem,že jedeš a spolujezdec zkouší vyhledat kudy to fouká.Taky nezapomeò na boční zrcátka,mě to přes ně šíleně svištělo a hučelo na pažoutovi.Dá se to taky utěsnit.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slepka1



Založen: 9.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Děkuji moc za rady, budu zkoušet, teď jsem byla prohlédnout přední sklo, tam to vypadá OK, neměla bych zkusit ještě přejet kolem okna silikonem ?
Zkoušela jsem jet z kopce bez motoru, dělá to pořád. Horší to je, když fouká vítr a nedělá to při couvání Razz . Píská a hučí to vepředu jak kdyby z těch otvorů na ventilaci a topení, budu muset asi někoho posadit na místo spolujezdce a zkoumat. Já jsem si právě říkala že určitě už se s tím někdo setkal, tak více hlav ......... Very Happy
_________________
xantia rok 1995 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ještě to mohou dělat mírně pootevřené klapky topení. Jinak jesli to dělají dveře se dá zjistit tak, že sedneš do auta a necháš si oblepit dveře lakýrnickou páskou a zkoušíš za jízdy zda či nezda.....
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Ještě to mohou dělat mírně pootevřené klapky topení.


V tomto pripade by zkusil pri tom svisteni hejbat vsema ovladacema topeni, otevirat a zavirat vydechy ventilace, jestli to pri necem neprestane...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slepka1



Založen: 9.3.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem s tím problémem opět lámala hlavu, sedíc v autě jsem nechala olepit všechny dveře, hučí to pořád. Ještě vyzkouším to topení. Děkuji moc za rady, postupuji dle nich systematicky Very Happy . Dám pak zase vědět, jak to dopadlo. Ještě jednou dík
_________________
xantia rok 1995 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Jestli se ti tam náhodou neubytovala postavička z pohádky " O meluzínkovi" tam bych hledal peška. Very Happy
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 7:22 am    Předmět: Citovat

Øešil jsem stejný problém. Svištění s narůstající rychlostí. Dělaly to dosedací gumy (pirelly)okolo dveří řidiče a spolujezdce. Jsou časem vymačkané hlavně v horní části. Nepomahlo ani přesazení západky zámku, aby šli dveře více dovřít. Pamohla až výmšna gum. Ještě je možnost gumy vyndat a otočit vymačkanou částí dolů. ale to je provizorní řešení a nazkoušel jsem to. Když pominu aerodinamický hluk. který není u Xantie zravna nejmenší, tak se to podstatně zlepšilo.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 7:50 am    Předmět: Citovat

Mne to svišalo od pravého predného kolesa ,mám odtrhnuté lanko ručnej brzdy a to mi tam robilo tú zvukovú "kulisu". Confused
Teraz to mám len pripevnené k náprave a už mi to nepíska...
Jedna z možností. Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

Váòa napsal:
Øešil jsem stejný problém. Svištění s narůstající rychlostí. Dělaly to dosedací gumy (pirelly)okolo dveří řidiče a spolujezdce. Jsou časem vymačkané hlavně v horní části. Nepomahlo ani přesazení západky zámku, aby šli dveře více dovřít. Pamohla až výmšna gum. Ještě je možnost gumy vyndat a otočit vymačkanou částí dolů. ale to je provizorní řešení a nazkoušel jsem to. Když pominu aerodinamický hluk. který není u Xantie zravna nejmenší, tak se to podstatně zlepšilo.
a co stoji tesnenie na dvere vodica bo mne to tam svisti ma napadlo osetrit to silikonom ale to nepomoze asi Very Happy
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)