Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Laděný výfuk pro 1,8 16V

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 12:01 am    Předmět: Laděný výfuk pro 1,8 16V Citovat

Jak jsem teď měnil gumy a lezl pod autem, tak jsem zjistil že se mi asi neodvratně blíží výměna minimálně posledního dílu výfuku nebo spojovací trubky. Máte někdo zkušenost se sportovním výfukem pro motor 1,8 16V? Pokud by to mělo nějaký význam, tak ho vyměním třeba celý, stějně se tomu časem nevyhnu. Jen bych rád věděl, zda má sportovní výfuk u tohoto motoru nějaký zásadnější vliv a případně jaký typ, výrobce... . Co jsem četl předchozí rady, sice nejsem u zelených, ale katalyzátor kvůli pár koním navíc vyhazovat nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 6:32 am    Předmět: Citovat

tady òáká rada je, lae jen vejfuckem z toho další stádo kobyl asi nedostaneš Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Tak hele ja ho mam a krom zvukovyho efektu jinej rozdil nepoznavam... Priste uz bych do toho nesel,ale kat vyndej!!! Exclamation
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:33 am    Předmět: Citovat

[quote="Buchta"][url=http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=477]tady[/url] òáká rada je, lae jen vejfuckem z toho další stádo kobyl asi nedostaneš Wink[/quote]

Tu diskuzi jsem četl. Nechci dělat nějaký zásadní úpravy, spíš mě s tou zřejmě blížící se výměnou vejfuku zajímá, jestli má cenu pátrat po nějakým "nakřáplým" (z hlediska nárůstu výkonu, ne hluku), nebo je to buřt. Netoužím z té mé stařenky lámat nějaké mocné koně navíc. Pokud ale existuje volba obyč vejfuk, standard výkon, lepší vejfuk (za rozumnej peníz) lepší výkon, tak jdu do toho lepšího. Pokud je to ale tak jak píše lightDJ, že to jenom víc řve, pak volím standardní vejfuk. Má ještě někdo s tímto zkušenost (třeba i u jinejch Xantiáckejch benzínovejch motorů 16V bez turba - což je už asi jen 2,0 16V)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem si vzpomel,mama si nechala na saxo udelat obycejnej vyfuk (tichej) ale z nerezu jako jsou sportovni,to je snad jedina vetsi vyhoda... Wink
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:20 pm    Předmět: Citovat

Petře kdyby jsi chtěl výfuk co dá ten nějaký koník navíc tak musíš měnit celej včetně svodů, protože hlavně ty svody ti udělaj koníky navíc, ale cenu takového výfuku odhaduji na 20-50 tisíc. Samotnej zadní díl ti udělá jen kravál a nic víc.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:50 pm    Předmět: Citovat

Pokud nemáš V6, tak tam prosim tě nic takovýho necpi. Jenom to řve a každej trochu zkušenej člověk pozná, že je to jenom rachot a ty koně tam stejně nejsou. Možná tak balit nějaký puberačky, ale ty se ti na xantii stejně nepřilepý(:
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 4:32 pm    Předmět: Citovat

To by ses divil.... Twisted Evil libi se jim kolik tam je mista,posledne tvrdila ze predtim byla ve vytunenej (spis vytuzenej) honde CRX a mela pak bouli na hlave... Twisted Evil Ale pravdu mas,necpat zdroj kravalu do vraku!!!! Je to k nicemu uz to vickrat neudelam,jen vyndej kat a udelej si radost hezkou koncovkou ale to je tak vsechno,ale jak rikam,je nerezovej,to je jedina vyhoda...
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 1:21 pm    Předmět: Citovat

No na střední jsem neco takoveho chtel na BX 1,9 TZi měl sem ale navic starej zrezlej klasickej vejfuk v kauflandovi jsem pořidil ovalnou koncovku za 120 kč a ten starej vejfuk sem rozřiznul pulce a vykuchal vsechno co v nem bylo pak jsem se učul vařit slabej zrezlej plech silnou elektrodou ale povedlo se a to byla frajeřina Very Happy se holky a lidi otačely a tukali si na hlavu. Po mesici me to omrzelo a vratil jsem tam original tichej vejfuk. Ušetřil jsem tenkrat 3500 za REMUSE. Asi tak no A je fakt že za V6 se otači skoro každej pač čekaj co pojede za sportak a misto toho rodinnej kočár. Smile
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail




Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

Je to pravda, že samotnej "sportovní" výfuk je na nic. Akorát to dělá kravál a na delší cesty je to dokonce nepříjemný.
U mně byl poznat rozdíl až potom co sem nechal udělat sportovní svody, vyndal kat a od turba až dozadu vede nerez trubka o průměru 8cm a zakončeno Musketierem. Je to pěkný až na tu cenu. Ale aspoò jede pěkně Twisted Evil
_________________
Xantia 2.0TCT Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)