Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Netočící se Sahary

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xIchT



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Kozlov u České Třebové

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 7:38 pm    Předmět: Netočící se Sahary Citovat

Zdravim bratři v Xantii!!Přestaly se mi točit Sahary!Samozřejmě jsem to zjistil,jen když jsem stál v koloně a teploměr už byl na 100 st.(Vody a oleje mám dost).Později jsem to nechal běžet dobu před garáží a vůbec se nezaply a teplota stoupala!Dal jsem to kamarádovi-mechanikovi co dělá Francouze a povídal že bude muset půjčit z práce diagnostiku.Prošel prý relátka a pojistky a tam to bylo prý bez problémů.Máte nějakou radu,kterou bych mu mohl předat?Díky Moc za pomoc Wink (X2 1.8 8V,98')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=3285&start=0
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xIchT



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Kozlov u České Třebové

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Díky Ti moc!Můj mechanik si to přečte! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Dalibor Staněk



Založen: 15.4.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Frýdlant

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

ahoj, měl jsem to samé dokonce jsem nikde nemohl zastavit, tak mi voda vylítala z nádržky ven...Ale s kamarádem jsme rozebrali vrtule a vyčistili jsme je.Byly zaprasený je to titěrná práce ale výsledek se dostavil vrtule choděj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xIchT



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Kozlov u České Třebové

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Hoj chlapi,tak muj mechanik si nevi rady!Ze pry mu tu diagnostiku nepujcili a cidlo teploty vody to pry moje Xantusa nema,protoze tam je to vedeny nejak klimoskou bo co to povidal!Omluva ze jsem tu klimu napoprve nezminil.Takze shani informace-v Citroenu by chteli penize i snad za radu(neni overeno).O tom cisteni vrtuli jsem se mu nezminil.Predem diky za rady. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 9:52 pm    Předmět: Citovat

Vyměò mechanika. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 10:04 pm    Předmět: Citovat

Prohledej to tady, někde tu je odkaz na knihu "Jak na to" a tam ve schémátkách je i schémátko zapojení sahar i přes tzv. Bitron, který řídí ventilátory u aut s klimou. Chce to pěkně proměřit všechny dráty. Taky se mi jedna sahara netočila a bylo to zteřelým vodičem právě od bitronu k relátkám.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 10:33 pm    Předmět: Citovat

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1705
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Satan



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Tento problem som mal nedavno. Pod prednou maskou je kryt na relatka.
V mojom pripade ten kryt tam nebol lebo to bolo havarovane a popri jazde sa tam dostane voda a relatka boli totalne odhnite. Pozri tam.
_________________
X1 1.9TD 96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qwerz



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Hola, zdravím... Všichni tady popisujete i můj problém, chybu sem diagnostikoval svépomocí asi na vadný větrák. Pojistky i relátka jsou OK. Šáva do relátek jde taky. Zkoušel jsem je různě prohazovat mezi sebou a dycky se roztočil naplno jen větrák u řidiče... Zapl jsem klimu, a rozsvítila se i kontrolka STOP s tou červenou puckou u teploty. Větrák se po chvilce rozeběhl jen jeden. Dneska v koloně se zase rožla stopka, ale to už jsem neřešil a jel dál, když vím proč to dělá. Teplota byla asi 100st, teoreticky by se ten jeden větrák měl sepnout až při 107st, tehdy se spíná druhý stupeò. Ale tak daleko to nedošlo.
No, pocaď to řeší všichni, ale nide jsem nenašel jak se k tomu větráku vlastně dostanu?? Nebo kde je ta svorkovnice? Musím sundat i nárazník a světla, nebo je jinej postup? A ani jsem neobjevil ta čidla na chladiči která mají na svědomí sepnutí sahar..
Za rady předem dík..
_________________
No ty koki :c)....(Xantia X2 Break, 99', 2.0HDi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 6:24 am    Předmět: Citovat

Ještě jsou dvě pojistky pod plast. krytem pojistek v motoru, přes každou je ještě jedna krytka z plastu asi 5*2cm. Vypadají jako každá jiná pojistka, akorát větší. Můžou být červené nebo oranžové a mají tuším 30A, hůř se shání a jsou docela drahé. Ty ale kleknou málokdy, snad jen, pokud jde sahara do zkratu a nebo je tak zatuhlá, že se neroztočí, a přehřátím kiksne pak ta pojistka, i když obě najednou, tomu se mi nechce věřit.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)