Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna převodovky u 1,9TD
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 10:26 pm    Předmět: Výměna převodovky u 1,9TD Citovat

Ahoj,takže jsem se definitivně rozhodl pro výměnu převodovky ve své 1,9TD,už mně sere točit při 130km/h 3200ot.

Teď ale otázka-jakou do toho nacpat,aby to co nejmíò točilo,a nejvíc jelo?
Mám nabídnutou z X2 Break co šla přes střechu,předpokládám že pasovat tam bude,jde mi o to,žejsem slyšel kdysi,že kombíky ají kratší skříně než sedany,co je na tom pravdy?

Nedá se nějak zjistit podle VIN co je tam za převodovku,a z toho odvodit,zda je krátká,či dlouhá?
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tvankat



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 11:19 pm    Předmět: Citovat

Já jí točim normálně při 13Oti cca na 3100 otáček. To je nenormální? Kolik za takovou novou převodovku chtějí zlaáků?
_________________
X1 1.9TD Berline rv.97, klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:50 am    Předmět: Citovat

do X1 1,9TD patří převodovky s označením-a teď nechci kecet ale myslím,že BE3.

stejnou převodovku měly i podobné auta s touto motorizací v koncernu PSA(peugeot 406,citroen xsara..)

verze kombi i sedan mají stejnou převodovku...

moje xantuša točí při 130 asi 3050ot.-ale je to jen podle otáčkoměru,takže 100 otáček nahoru,dolů-žádná míra.

takže kdo ví,co tam vlastně máš,možná,že to máš v pořádku-pokud srovnáváš s jinými auty-je pravda,že 1.9 TD hodně točí a proto i na dálnici dost žere.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glassy



Založen: 14.2.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Chomutov/Plzeň

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 8:01 am    Předmět: Re: Výměna převodovky u 1,9TD Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,takže jsem se definitivně rozhodl pro výměnu převodovky ve své 1,9TD,už mně sere točit při 130km/h 3200ot.


A nešlo by vyměnit jenom to soukolí na pětku? Já svojí Xantu koupil se soukolím prý z 1.9D (tzn. 3000 ot. asi při 100km/h). Jde to vyměnit poměrně rychle, díval jsem mechanikům přes rameno Smile
.. akorát by pak asi byl větší skok otáček mezi 4. a 5. rychlostí.
_________________
X1 1.9TD '97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

a za co by jsi ho chtěl vyměnit??
osobně když už bych měnil-tak celou převodovku.nemám čas na systém pokus-omyl a hrabat se v tom xkrát....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 11:32 am    Předmět: Citovat

To ja by som menil prevodovku až keby sa pokazila... Laughing Veď ani spotrebu tam nemáš vysokú JiRaY. Ledaže by si jazdil denne 150km tam a 150km spä. Či to nenie zbytočná investícia? Idea
Pod¾a toho čo píšeš mám super prevodovku pri 130km/h mi točí presne za ideálnych podmienok 3000ot/min. ... Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
glassy



Založen: 14.2.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Chomutov/Plzeň

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 2:00 pm    Předmět: Citovat

dolph napsal:
a za co by jsi ho chtěl vyměnit??
osobně když už bych měnil-tak celou převodovku.nemám čas na systém pokus-omyl a hrabat se v tom xkrát....


Zas tolik tomu nerozumím, ale podle mě, když je nějaká převodovka s delšími převody, tak to znamená, že má možná jiné průměry ozubených kol...a to i u pětky (samozřejmě to je jenom moje domněnka, můj příspěvek byl spíš dotaz než fundovaná rada, ani nevím, jestli taková převodovka existuje). Takže pokud by skříò nepasovala, stačilo by vyměnit to soukolí...velká výhoda je, že stačí sundat jenom kolo a boční víko z převodovky a tam je hned to soukolí.
Ale jak říkám, jenom jsem to viděl, sám bych se do toho nikdy nepouštělSmile
_________________
X1 1.9TD '97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 3:53 pm    Předmět: Citovat

dolph napsal:
do X1 1,9TD patří převodovky s označením-a teď nechci kecet ale myslím,že BE3..


to BE3/5 je jen obecné označení typu, pak je jaště označení přesně převodovky podle toho jak je odstupòovaná, liší se to taky mimo jiné i stálým převodem na diferáku, např 16X65 nebo 19X77 nebo 19X79
Pak ti ty kvalty vychází jinak ... Někde na převodovce bývá nalepenej štítek s označením právě toho převodu ..
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

dolph napsal:

verze kombi i sedan mají stejnou převodovku...


V jednom servisu, specializovaném na citroen-peugeot, mi přijímací technik vlastnící xantii kombi říkal, že berline a kombi nemají stejnou převodovku.
Nechci ale mystifikovat, je to jen můj poznatek Rolling Eyes
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 6:48 pm    Předmět: Citovat

Zdarec ,já měl kdysi P 405 diesel . Bylo to překopaný z benzínu. Vnitřek socka prostě základní benzín . Nevím co tam bylo za převodovku,ale na dvojku jela 80km h , na trojku 110 km h , na čtyřku ke 150ti a na pětku jsem jel 180km h ,byl to motor 2,0D tak to dlouho trvalo než se kára rozjela, ale potom to byla pohoda . Při 100-110 si motor jen bublal,spotřeba do 6 litrů. Maximálku jsem nikdy nezjistil páč pud sebezáchovy byl vždy silnější. Tu převodovku bych chtěl do 19td a JIraY asi taky . Myslím že to bylo z nějaký menší 205ky nebo tak ,ale opravdu jen hádám . No až se něco dozvíš tak dej vědět páč bych si taky dal říct . Citroenům zdar.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:35 pm    Předmět: Citovat

Pánové z "benzínu" to být nemůže - jezdilo by to ještě pomaleji.
Tehle problém jsem řešil u FIATA. Z benzínový převodovky jsem vzal převodovku a z dieslelový diferák = ideální kombinace. Šílená práce seřídit všechny vůle vymezovacíma podložkama.
Jinak BE3 má tři převody pro 5. rychlost pokud by se použily v XA tak při 130km/h na pětku by točil motor 2850 - 3250 - 3500ot/min.
Ten prostřední převod máme asi v 1,9TD a ten rychlejší by byl rozdíl 400ot. - vyplatí se to??

P.S. Taky mě ta převodovka s*re, chtělo by to šestku. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:39 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
dolph napsal:

verze kombi i sedan mají stejnou převodovku...


V jednom servisu, specializovaném na citroen-peugeot, mi přijímací technik vlastnící xantii kombi říkal, že berline a kombi nemají stejnou převodovku.
Nechci ale mystifikovat, je to jen můj poznatek Rolling Eyes


Každému rozumnému člověku, který si zjistí parametry jakékoliv Xantie se stejným motorem ve verzi liftback a combi, musí být hned jasné, že převodovka musí být rozdílná!!!

Pro ty, kteří si to nemají možnost nikde zjistit: Break má vždy nižší spotřebu než liftback se stejným motorem. Při vyšší hmotnosti by to se stejnou převodovkou nebylo možné!!!
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jaké tam máš kola. Ale pokud bys měl čtrnáctky, tak by stačilo je vyměnit za patnáctky a budeš jezdit, při stejných otáčkách rychleji. Akorát tachometr by ti ukazoval trochu nižší rychlost.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:

Break má vždy nižší spotřebu než liftback se stejným motorem. Při vyšší hmotnosti by to se stejnou převodovkou nebylo možné!!!

Nic ve zlym ale můžeš nám prozradit, kam na takovýhle peachoviny chodíš? Rolling Eyes
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
Alion napsal:

Break má vždy nižší spotřebu než liftback se stejným motorem. Při vyšší hmotnosti by to se stejnou převodovkou nebylo možné!!!

Nic ve zlym ale můžeš nám prozradit, kam na takovýhle peachoviny chodíš? Rolling Eyes


Katalogy automobilů.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)