Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výška auta
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 9:41 am    Předmět: Výška auta Citovat

Zdravím vás,
nevíte prosím někdo alespoò orientačně, jak má být XAII break vysoko od silnice v normální poloze (a zadního a u předního kola, vzdálenost silnice - práh, abych to mohl změřit na parkovišti)? Máme 2 XAII a každá je trochu jinak. Opticky mi přijde, že já ji mám ve předu moc vysoko, ale podvozek se mi zdá být vodorovně. Ta druhá vypadá, že je tak akorát, ale podvozek je asi trošku z kopce směrem k předku vozu...
Ta má při jízdě houpe dobře, jenom občas něco vzadu bouchne, když přejedu větší díru nebo příčný práh. Při vypnutém motoru ji v zadu rozhoupu ručně, ale ve předu se skoro nehne. Tak nevím, jestli někde nění neco špatně... Předem dík.
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 10:38 am    Předmět: Citovat

a co tohle ? http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005041501
presny cisla se davaji tezko neb nemame vsichni stejna kola ani stejne nehustime Smile
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carp



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 54
Bydliště: BLATNÁ

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

A koule máš v pořádku? Laughing na autě
_________________
carp X1break 1.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Falcon666



Založen: 10.2.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 11:36 pm    Předmět: AAA Citovat

Ak sa môžem pripoji, tlak v guliach má dos ve¾ký vplyv na výšku. Mne nedávno dotlakovali ( dve gule mali tlak tak-tak, ostatné boli skoro v norme ), a bez zmeny výšky je auto o niečo vyššie, málo ale predsa. Hovoril mi to aj servisák, že keď slabne tlak, alebo je stará LHM-ka, prípadne špinavá, auto ide dolu.
A možno to nie je celkom dobý spôsob, ale vonku, keď nie je možnos ís pod auto to zmera, sa dá na nerovnostiach vozovky zisti, či nechytá horný alebo spodný doraz pri prebehnutí cez nejaké korýtko na ceste.
Ale každopádne musíš ís pod auto, ak to budeš chcie nastavi, takže to len na margo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Také by mě zajímalo, jaká výška zadní nápravy je pro X2 r.v. 99 HDI 66kw, vtom článku jsem to nenašel. Podle mého, mám moc nízko zadek a tim bych řekl, že hůře péruje, koule jsem nechal udělat před měsícem u pana Rady. Cítím každou nerovnost ( mám ještě BX tak to trochu srovnávám)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 7:40 pm    Předmět: Re: AAA Citovat

Falcon666 napsal:
Ak sa môžem pripoji, tlak v guliach má dos ve¾ký vplyv na výšku. Mne nedávno dotlakovali ( dve gule mali tlak tak-tak, ostatné boli skoro v norme ), a bez zmeny výšky je auto o niečo vyššie, málo ale predsa. Hovoril mi to aj servisák, že keď slabne tlak, alebo je stará LHM-ka, prípadne špinavá, auto ide dolu.

Nevidím jediný důvod proč by měl tlak v koulích mít vliv na výšku auta.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Zlobr napsal:
Také by mě zajímalo, jaká výška zadní nápravy je pro X2 r.v. 99 HDI 66kw, vtom článku jsem to nenašel. Podle mého, mám moc nízko zadek a tim bych řekl, že hůře péruje, koule jsem nechal udělat před měsícem u pana Rady. Cítím každou nerovnost ( mám ještě BX tak to trochu srovnávám)

O ou, jestli máš porovnání s BX, tak to si na tom blbě jako já Evil or Very Mad já to porovnával s BX Berline 1,6 a to se nedalo, byl sem taky s XA na dofuku, moc se toho nezměnilo, tak sem to drobet narovnal KOMFORTama, i dyš se to rozhoupalo znatelně, tak stejně to furt není ono, lae už to tak nechám. Prostě asi XA nemá takovej zdvih kol jako BX, stejně tak jako třá DS.....což je asi ouplně extrém.
A p. Rada ti řikal, že máš zadek níž? No mohlo by to bejt òák takhle i dyš to asi nejni ouplně moc dobře vidět. Měl bys mezi kolem a blatníkem prostrčit ruku..... Vepředu pěst.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

Porovnával jsem auta kolegů, ale bohužel nikdo nemá HDi (1,6i r.v.95, 19 SD r.v. 98 a 1,8i r.v. 96) a já mám zadek opravdu nejníž. Jo a ty koule opravdu nemají vliv na výšku vozu, to snad ví každý. Potřeboval bych vědět tu výšku !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Zlobr napsal:
Porovnával jsem auta kolegů, ale bohužel nikdo nemá HDi (1,6i r.v.95, 19 SD r.v. 98 a 1,8i r.v. 96) a já mám zadek opravdu nejníž. Jo a ty koule opravdu nemají vliv na výšku vozu, to snad ví každý. Potřeboval bych vědět tu výšku !!

Vejšky všech motorizací maj bejt cca stejný, ne-li ouplně stejný. Rolling Eyes
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:53 pm    Předmět: Citovat

Tu ruku tam neprostrčím, je to asi 2cm pod korní hranou pneumatiky. Předek jsem nezkoušel ( předek je jako u BX, také na pěst ) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

Tak není co řešit, máš to níž no, tak o cca 7 cm.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

Já stím hnu, v úterý v práci to vemu na kanál a udělám to od oka, kašlu na to. Čert to vem, stím autem jsem si asi naběhl bohužel u pana "Patery" tacho je pravdepodobně stočené minimálně o 50 000 km, prý bylo celou dobu servisováno u pana Patery , prodáno v jeho bazaru - Hmm.. asi také tachometr tam byl stočen ?? no nic ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to mám dám asi o 5cm nad gumu ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 10:13 pm    Předmět: Citovat

Zlobr napsal:
Já stím hnu, v úterý v práci to vemu na kanál a udělám to od oka, kašlu na to. Čert to vem, stím autem jsem si asi naběhl bohužel u pana "Patery" tacho je pravdepodobně stočené minimálně o 50 000 km, prý bylo celou dobu servisováno u pana Patery , prodáno v jeho bazaru - Hmm.. asi také tachometr tam byl stočen ?? no nic ....

Si to koupil u Patery? No taky sem slyšel na ten bazar né moc fajn reference, ale vlastní zkušenost nemám. Jinak k němu do servisu jezdím a sem spokojenej. No a co dyby ti to v rámci "reklamace" srovnali? Nevím, ta vejška tak 3-5 cm nad gumu, lae nejspíš mě někdo opraví, přesně nevím, cm sem, cm tam Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

já už jsem k němu ztratil důvěru, myslel jsem si že to nemá zapotřebí, no asi je to jinak. Jinak ti dík, jakmile to zvednu tak dám vedět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)