Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezveda se.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak je to přesně uspořádané na activě, Já mám jen hydractive 2 na zadku to najdeš zhruba uprostřed nápravy. Poznáš ho podle toho, že při otevření dveří "bzučí", vede tam kabel se 2ma dráty, hadice(vracečka), 2 tlusté trubky k páístnícím a 1 - 2 tenké přívodní trubky a je na něm namontovaná prostřední koule hydractivu. Na obrázku je to ta koule napravo.



A takto vypadá samotná částt s cívkou. Nahoře je vidět část na kterou je nasazena hadice vracečky. Těchto cívek budeš mít v autě víc. Tipuju tak 3ks. Activu bohužel detailně neznám. Ale alespoò máš nějaké další možnosti co prověřit.

_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 8:39 pm    Předmět: Nezveda se Citovat

Dík. V pátek bych mohl mít čas tak na to mrknu a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 2:14 pm    Předmět: Nezveda se Citovat

Když jsem z vratky elektromagnetického ventilu vytáhl hadici a nastartoval tak z ní vytékál olej,ale jen slabě spíš jen rychleji kapal. po vypnutí motoru a po cvaknuti ventilu olej přestal vytékat. Tak nevím jestli to tak má. Díval jsem se zatím na jeden. Jdu na druhý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 3:27 pm    Předmět: Nezveda se Citovat

Tak jsem tu vracečku zkoušel na druhé nápravě a s ní nekápla ani kapka. Tak bude špatný asi ten ventil z kterého teče olej i se mi zdálo,že slabeji bzuči. Akorát jsem zvědavý,jak to z tama dostanu. Je to ten na zadní nápravě závity orezle přístup skoro žádný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Pokud jen občas kápne, tak to ten problém asi nebude. Těch pár kapek co popisuješ si myslím, že čerpadlo vpohodě vykryje. V "activáckým okruhu" žádnej elektroventil není? Nezkoušel si se dívat na vracečky přímo na nádržce s lhm?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

Není, Activa je stejná jako hydrativa, akorát má navíc náklonový korektor který ovládá nálkonové pístnice bez jakékoliv elektriky.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 1:47 am    Předmět: Nezveda se Citovat

Taky si myslím,že těch pár kapek ten tlak nesežere,i když těch kapek bylo trochu víc,ale nebyl to žádný proud. Zvedá se lehce zadek,ale pomalu,není to ale mechanikou má zpoždění i když tlačím na korektor. Už jsem na něj asi tlačil tak moc,že začal mírně téct. Vím,že náklonove pistnice jsou jen ovládané mechanicky a korektorem,ale stalo se třeba někdy když jsem tlačil do toho náklonoveho korektoru nějakým směrem a zároveò do korektoru přední napravy aby se zvedala,tak po určité době se zvedl i předek,ale pak když jsem to zkoušel znovu tak se předek ani nehl. A když jsem sáhl na náklonovou pistnici na přední nápravě byla horká. Nevím možná to bylo tím prouděním oleje sem a tam jak sem zkoušel ten korektor. Ještě že mám BX který má téměř nulové náklady na provoz a jde tam jednoduše vše opravit. Asi to prodám na díly.. Ale ještě to budu zkoušet. Kdyby třeba někdo v okolí měl chu do opravy a se ozve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 5:57 am    Předmět: Citovat

Zdravim. Activu nemam, ale podle teploty pistu soudim na trvaly prutok oleje a tim naslednou tlakovou nedostatecnost. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:35 am    Předmět: Citovat

Podle mě jsi začal blbě a taky, nechci tady nějak polemizovat, namazal jsi si o něco větší kus krajíce než je to tvé BX. Už to, že píšeš, že pístnice jsou řízené mechanicky něco svědčí a neměl jsi se do toho raději vůbec pouštět.
Koupil jsi si bohužel pro tebe trochu jiný stroj, než je to BX a také trochu jiný stroj, než jsou Xantie s a bez hydry. Všeobecně se to tady ví a všeobecně se také ví, že do Activ tady mnoho lidí nevidí, či spíše ze svých zkušeností do toho nevidí nikdo, nebo také lze říci, nikdo to moc nechce opravovat. To je prostě fakt. Bohužel Tobě už je těžko radit a to že to neviděl nikdo jiný než ty je také špatné, protože takto na dálku se moc těžko radí.

Takže radím, prodej to na díly, nebo to nech sešrotovat, protože jak se mi zdá, to auto se už nezvedne. Tedy zvedlo by se, ale asi bys finančně zbytečně tratil.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:10 am    Předmět: Nezveda se Citovat

Asi máš pravdu ta se už asi nezvedne a sypat do ní nebudu. Do šrotu je to asi škoda je tam dobrej motor a spousta dílů. Koupil jsem prostě blbě. Před tím to auto 2 roky stalo venku a kdoví co se tam všechno pojebalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 10:26 pm    Předmět: Nezveda se Citovat

Nic jsem s tím ani už nedělal. Příští týden vyklidim místo u domu a půjde na díly. Kdyby jste s aktivky něco potřebovaly mužem se domluvit. Je v plné výbavě v kůži hdi rok výroby 2000. Pistnice ještě netekly. Na opravu v dnešní době nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 11:29 am    Předmět: Nezveda se Citovat

Přišel mi mail,že tu mám někde nějaký vzkaz,ale jak se dívám tak se dívám nic nenacházím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Zkus kliknout nahoře na "soukromé zprávy" nebo na link přímo v mailu. Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 7:44 am    Předmět: Nezveda se Citovat

Dík bylo to v těch soukromých zprávách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 8:14 am    Předmět: Citovat

Hod link na nake fotky urcite bych neco vzal...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia Activa Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)