Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompatibilní rádio s ovladáním na volantu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

Prosím prosím má někdo pevodníček na víc nebo umí vyrobit? Potřebuji to na auto X1 a rádio je PIONEER 6000UB. Kontroloval jsem volant a zapojení je OK a nyní mám převodník přímo od PIONEER ale vypadá to že nák blbne protože jak ho připojím ráido dělá psí kusy a pokždé jinak a to i s tím že nezapojím ISO 10 konektor dělá si prostě co chce Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 11:29 pm    Předmět: Citovat

Ještě tedy nehátzím flintu do žita, na těch polských stránkách http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/pilotyca.htm
je to nakreslené tak že konektor který je tam vidět ISO 10 je nakreslen jakoby to byl MALE ale na autě je FEMALE a nebo je to myšleno jakoby FEMALE ale kreslen zezadu od drátů, v tom případě bych měl zapojení správně. Ale v případě že jen blbě do schémátka nakreslili konektor a mysleli FEMALE místo MALE tak mám šecko blbě tož teda sem z teho JELEN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 3:35 am    Předmět: Citovat

bartali napsal:
Ještě tedy nehátzím flintu do žita, na těch polských stránkách http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/pilotyca.htm
je to nakreslené...


Hele, kluci šikovní z Polska to tam dokreslili! Ještě před nedávnem tam Xantia I nebyla. Hurá.

K věci: to schéma (obrázek konektoru), co mají, je podle všeho pohled přímo na rádio, tedy na samce. Aspoò ostatní obrázky tak jsou taky. Resp. ono je to asi jedno, všechno podstatné je poznat podle toho zámku.

A převodníček, ten můžu vyrobit, kombinace X1 <-> Pioneer/Sony nebude doufám problém. Jsem momentálně na cestách, takže mé odpovídací lhůty jsou trošku delší Cool Více po SZ/PM.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 8:51 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

po době delší, než jsem chtěl, jsem se dokopal k oživení pilotní série převodníčků mezi volant a neoriginální rádia:

Více foto pak zde.


T.č. dokážu propojit vlastně každý volant z Xantie (t.j. všechny 3 verze: X1, X2 -99, X2 00-) k rádiím značek:

  • Sony a Pioneer (vzadu mají mít 3.5mm Jack konektor, jaký je běžně na sluchátkách)
  • Blaupunkt
  • Časem možná i JVC, ale zatím jsem neměl takové rádio v ruce, abych to mohl vyzkoušet (že Josefe 2. Confused )

Na zakázku stvořím do stavu, jak je na obrázku, tedy bez konektorů, troška přidrátování v autě je bohužel třeba.
Když bych sehnal konektory za rozumnou cenu, bylo by to o fous dražší, ale na montáž pohodlnější.

Detaily pak přes SZ.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sadamek



Založen: 27.5.2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 7:56 am    Předmět: Citovat

Tohle by mohlo taky někomu pomoct
kód:
http://www.levnealarmy.eu/search/results.html?search_in_description=1&keyword=Citroen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Jo, dobrý, přesnější vyhledávání je pak toto (jen pro Xantie):

http://www.levnealarmy.eu/search/results.html?search_in_description=1&keyword=xantia

Pozorný čtenář si všimne, že převodníky jsou jen pro X1 (do roku 97), nicméně dostupné je tu i JVC a Panasonic. Cena je docela příznívá, tak majitelé X1 mají vícero možností Smile

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
jk napsal:
No mě by stačilo oměřit si nějakej funkční adaptér. Kdysi jsem měl doma redukci z jinýho rádia na JVC, ale v dobré víře že mi pošlou napodruhé správný typ jsem se na to vybodnul. Příště budu chytřejší.


JVC jsem vygooglil za chvilku {to ten Blaupunkt mi dal výrazně více práce}.

JVC je nějakej moc náročnej, opravdu celej digitální, no fuj Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=248455

--> plus zdrojový kód pro Microchip:
http://courier.lboro.ac.uk/jvc/jvc_micro_circuit.asm
http://courier.lboro.ac.uk/jvc/jvc_micro_inline_circuit.asm

Já zatím žádné JVC rádio nepotkal, ale je dobré to vědět.

Pavel



Ahojky,

včera jsem dopsal i program pro JVC, zase taková hrůza to nebyla, opravdu to vypadá, že je to vlastně vstup z přijímače ("oka") infračerveného DO pro tato rádia.
Jenže teď to nemám kde vyzkoušet. Jeden xantiák psal, že by to chtěl, ale dál se neozývá. Včil mám netestovaný převodník, ale není autorádio Crying or Very sad

Kdo by byl ochoten své rádio zapůjčit? (Josef2?) Vrátím i s převodníčkem, v případě zájmu...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 8:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pavle, já ti to klidně otestuju, případně to od tebe odkoupím. Rádio Ti teda nepošlu, ale mohl bych ti zapůjčit IR DO, kdyby Ti to pomohlo. Jarda
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:
Ahoj Pavle, já ti to klidně otestuju, případně to od tebe odkoupím. Rádio Ti teda nepošlu, ale mohl bych ti zapůjčit IR DO, kdyby Ti to pomohlo. Jarda


Ty máš infra DO? No to by úplně stačilo! To by bylo naprosto báječné.

Oměřím, vyrobím identické průběhy po drátu a i s převodníčkem můžu poslat. Více po SZ.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 9:23 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, touto cestou bych chtěl poděkovat Pavlovi ok2ucx, za sestrojení funkčního "prototypu" převodníku pro mého Blaupunkta. Včera jsme nahradili v X2 původní 3035 Clarion a vše je o.k. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 6:44 pm    Předmět: Citovat

A já bych tímto chtěl zase poděkovat Jardovi (zde známému jako jk) za zapůjčení infra dálkového ovládáni k rádiům JVC. Tím se jen potrvdil protokol, který už kdosi zhruba naprogramoval v assembleru (odkazy o pár stránek zpět).

Jarda hlásil úspěch v ovládání jeho rádia s převodníkem zde popsaným. Takže tímto rozšiřuji podporovaná rádia na:
  • Sony/Pioneer
  • Blaupunkt
  • JVC

Zatím žádná další jsem nepotkal, docela by mě zajímaly Panasonic a Clarion. Tím by byli asi ti největší výrobci pokryti. Má-li někdo takové infra ovládání k dispozici, šlo by z něj snadno reverse engineeringem sejmout protokol pro ovládání...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

Ano potvrzuji Pavlova slova. Převodník testuju druhým dnem a šlape dobře. Vše fungovalo na první zapojení, za což před Pavlem smekám. Není totiž jednoduché pracovat takto na dálku. Takže já za sebe doporučuji.
Za výhodu považuju i malé rozměry redukce. Mám v autě i HF sadu s externí umlčovací jednotkou a kolem rádia opravdu moc místa nezbývá. Vše je připojeno k tomuto autorádiu:
http://www.hificar.cz/item.php?id=1813

Jarda
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 9:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pavle, dnes jsem koukal na fórum citroeny.cz je to sice měsíc staré, ale z profesionálního hlediska......

martin.pg
Založen: 19. 08. 2008
Příspěvky: 1

Zaslal: st srpen 20, 2008 6:54 am Předmět: Redukce k ovládání rádia z volantu

--------------------------------------------------------------------------------

Nevíte někdo kde, případně jakou redukci musím koupit, abych mohl ovládat nové rádio Pioneer z multifunkčního volantu. Staré rádio na kazety už má dost a nechci se vzdát možnosti ovládání pomocí volantu, ale Pioneer má vzadu jiné konektory pro zapojení dálkového ovládání.


jo, edit rubrika Evasion
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

Z XM fóra si tady dovoluji zkopírovat část textu, viz dole. Má otázka na zdejší čtenáře se týká rádií Alpine: máte někdo rádio zmíněné značky, jste v dosahu Valašska a byli byste ochotni podstoupit rádio na chvilkový test?

Pavel


Lucius napsal:
ok2ucx napsal:

Vyrobit to celkem není problém, bohužel pro rádia Alpine, VDO, Kenwood a další značky se mi nikde nepodařilo najít popis protokolu, kterým se komunikuje od volantu, případně od infračerveného DO do rádia.

Pokud má rádio vstup na infračervené "oko", místo něj lze připojit volant s převodníkem. Pokud má někdo originál infračervené ovládání, dají se signály (data) "sejmout" a naprogramovat do převodníku. Takto jsem to dělal např. v případě rádia JVC.

Stačí tedy mít to originál dálkové. V případě jedné značky by to mělo být celkem jedno, z jakého typu rádia.


Pavel


tak toto by ma celkom zaujimalo. jedna sa o konkretne o typ Alpine CDE-9880R takze infra to samozrejme ma. zohnat kartove DO tiez nie je problem. len ten dalsi postup mi vobec nie je jasny velmi sa v tejto elektronike nevyznam.


Koukal jsem do návodu k tomuto rádiu, ale přijímač infra DO je tam přímo na panelu, takže má výše uvedená nabídka není přímo aplikovatelná. To se jen týká rádií, která mají infračervený přijímač ("oko") dodaný jako extra příslušenství, které se připojuje někde zezadu konektorem (zatím jsem to viděl u Blaupunktů a JVC). Místo tohoto oka se připojí převodník, ketrý generuje stejné signály, právě jako oko, takže rádio nepozná jestli signály pochází z převodníku nebo z oka.


Ovšem: trošku jsem dále loudil od pana Googla a narazil jsem na informaci, že rádia Alpine a JVC by mohla být kompatibilní (stejně jako je kompatibilní Sony a Pioneer mezi sebou). A jelikož JVC už "umím", Alpine by se dalo zkusit, je teď jen otázka jak. Ten konkrétní model (CDE-9880R) má i vzadu stejný konektor (3,5mm Jack), snad jakási šance tu je?

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

Našel si Pavle alespoò zapojení konektoru k tomu alpine? Mám tady ALPINE CDE-9827R. Zkoušel jsem k němu připojit demodulátor DO od JVC, ale zatím nereaguje. Na konektoru jsem naměřil kostru, +5V a na třetím drátu 0V, ale není to kostra (zřejmě vstup). Stejné zapojení jako u JVC to alespoò u tohoto rádia není.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)