Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompatibilní rádio s ovladáním na volantu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

Jojo, taky bych to viděl, že ta plastovítka mačkací někdo jen špatně secvakal nebo křivě či málo nasadil, případně něco ulomil. Každý ten plastový bazmek je jen nasunut takovou packou se zpětnými zobáčky do pěny volantu a to poměrně ztuha, přesně ve směru osy volantu (zobáčky jsou vidět na tom 2. obrázku, takové zubatky vpravo). Sundat airbag, zrevidovat a uvidíš, že to bude fungovat. Pak to přišít k Blaupunktu bude "ízy - pízy".

Tlačítka samotná jsou při frekvenci ovládání rádia beztak v první setině životnosti, nevěřím, že jsou ty mikrospínače špatné.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 7:03 am    Předmět: Citovat

Lidi jen dotaz, kamarád prý někde sehnal origoš rádio do Xantie, tak bych potřeboval vědět jestli je to opravdu ono, bo k tomu není žádná dokumentace. Hlavně tedy zda to můžu nacpat do X2 (r.2000) a zda to bude fachat s ovládáním na volantu.

Mrkněte na fotky, za kvalitu se omlouvám, díky.

http://img171.imageshack.us/img171/8248/xxdb1.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/1855/xx2iq1.jpg
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 9:38 am    Předmět: Citovat

Lupo napsal:
Lidi jen dotaz, kamarád prý někde sehnal origoš rádio do Xantie, tak bych potřeboval vědět jestli je to opravdu ono, bo k tomu není žádná dokumentace. Hlavně tedy zda to můžu nacpat do X2 (r.2000) a zda to bude fachat s ovládáním na volantu.


Nebude. Rádio je Blaupunkt PH-1 z X1 (verze I ovládání z volantu), kdežto rok 2000 by už měl ovládání verze III, a m.j. i jiný konektor, koukni na zapojení o pár stran zpátky...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

Díky, já tušil že v tom bude nějaký háček, takže jsem pořád bez rádia.. Crying or Very sad

Přečetl jsem si diskuzi na toto téma, ale bohužel nejsem žádnej elektrotechnik, tudíž mi většina příspěvků přijde jaksi nesrozumitelná. Smile Asi by mi (a nejenom mě) přišlo vhod, kdyby tady někdo uvedl jaký typ rádia (třeba výběr z několika značek) koupit + nutné příslušenství k tomu, aby bylo možné využít i ovládání z volantu. Prostě jednoduše koupit, zapojit, pustit a to vše bez pájky a maturity z elektra. Wink Díky.
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Lupo napsal:
Díky, já tušil že v tom bude nějaký háček, takže jsem pořád bez rádia.. Crying or Very sad

Přečetl jsem si diskuzi na toto téma, ale bohužel nejsem žádnej elektrotechnik, tudíž mi většina příspěvků přijde jaksi nesrozumitelná. Smile Asi by mi (a nejenom mě) přišlo vhod, kdyby tady někdo uvedl jaký typ rádia (třeba výběr z několika značek) koupit + nutné příslušenství k tomu, aby bylo možné využít i ovládání z volantu. Prostě jednoduše koupit, zapojit, pustit a to vše bez pájky a maturity z elektra. Wink Díky.


No, kdo není elektrotechnik nebo takového nezná, musí investovat do komerčního řešení, ale to je bratru dosti drahé, od 1500Kč do 2500Kč, co jsem viděl. A to mi připadá (vzhledem k cenám rádií moc, ale nic s tím nenaděláme).

V ČR jsem bohužel nenarazil (a nejen já) na firmu, která by měla kompletní sortiment převodníků ke všem běžným rádiím a současně ke všem 3 verzím volantu u Xantií (to bývá největší problém).

Něco málo je např. tady, ale jak se dívám, tak je to všechno jen pro volant X1:
http://www.stualarm.cz/search.asp?EXPS=xantia&SearchType=all

Osobně jsem zatím našel, že nejlepší (originál) podporu mají Clariony a Alpine. Možná i něco Blaupunkt, ostatní značky jsem nezkoumal.
Pak na tom žijí různé menší (většinou zahraniční) firmičky, když tady zalistuješ, našel jsem snad dvě (InCarTec a Connect2). Nejvíce profláknuté je asi to řešení pod názvem Connect2 (pus na to Google).

Ta cena je ale vždycky taková, jakou jsem zmínil Crying or Very sad Ale mělo by to pak být, jak bys chtěl, koupit, zapojit, používat Smile

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

LUPO mě se jedno origo rádio z Xantie II válí v garáži a klidně ho prodám, je plně funkční i s kodem.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 6:55 pm    Předmět: Citovat

Jen se navzájem ujistěte, jestli to rádio bude pasovat. I u X2 jsou dvě verze rádií/ovládání:

Rok 1998-1999 používá typicky Clarion PU1561 nebo PU1562, který má ovládání zapojené přes 10 pólový ISO konektor (vypadá stejně jako ty zbylé dva 8 pólové pro napájení a repro).

Vypadá to takto:





Od roku 2000 výše se pak montovala jiná rádia, např. Clarion PU2294, ta mají vzadu 20 pólový trojkonektor, který dnes používá např. Blaupunkt (ale jinak zapojený).

Obě verze jsou bohužel nezáměnné. Confused

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 9:52 am    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
LUPO mě se jedno origo rádio z Xantie II válí v garáži a klidně ho prodám, je plně funkční i s kodem.


S radostí koupím, jen mi řekni co je to za typ, aby to pasovalo dle výše popsaného, mám X2, 2000. Díky.
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Jestli máš čistokrevnou dvoutisícovku, tak ti ovládání na volavtu fungovat nebude, stejně to nepůjde napojit do rádia, jak již uvádí Pavel Idea
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 8:20 am    Předmět: Citovat

Je to Clarion PU 1561. Jestli máš mejl tak ti zašlu i foto.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Je to Clarion PU 1561. Jestli máš mejl tak ti zašlu i foto.


Pošli prosím na ludpon@seznam.cz, ale podle toho co napsal kolega výše to sedět asi nebude.
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
malej.Hron



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: okolí Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 8:18 pm    Předmět: Citovat

Zdravim, na něco jsem narazil:
http://www.autoradio-prodejce.cz/pislusenstvi/adaptery-pro-pripojeni-oem-d_o_-na-volant/citroen-1.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:54 am    Předmět: Citovat

Tak jsem zase našel jeden inzerát, víte někdo co je zač tohle rádio? Dá se použít do X2?






_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 5:28 pm    Předmět: Citovat

Lupo napsal:
Tak jsem zase našel jeden inzerát, víte někdo co je zač tohle rádio? Dá se použít do X2?


Hm, hm, hm, soudě podle toho, že to nemá displej, bude to do nějakého auta, co má displej naintegrovaný někde do palubky. Při malém googlení to vypadá, že snad některý z těchto modelů: Citroen Xsara / Picasso / C3 / C5 {bez záruky}.

Krátká odpověď, asi ne. No hlavně bys k tomu potřeboval ještě rámeček a podle uchycení možná ani žádný standardní neexistuje. Být tebou, zainvestuji do klapačky/rámečku a standardního rádia. Pak ještě převodníček ovládání z volantu. To je ta dražší cesta.

Levnější asi je sehnat originál Clarion PU2294 od někoho, kdo ji nahradil výšeuvedeným postupem.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Lupo napsal:
Tak jsem zase našel jeden inzerát, víte někdo co je zač tohle rádio? Dá se použít do X2?


Hm, hm, hm, soudě podle toho, že to nemá displej, bude to do nějakého auta, co má displej naintegrovaný někde do palubky. Při malém googlení to vypadá, že snad některý z těchto modelů: Citroen Xsara / Picasso / C3 / C5 {bez záruky}.

Krátká odpověď, asi ne. No hlavně bys k tomu potřeboval ještě rámeček a podle uchycení možná ani žádný standardní neexistuje. Být tebou, zainvestuji do klapačky/rámečku a standardního rádia. Pak ještě převodníček ovládání z volantu. To je ta dražší cesta.

Levnější asi je sehnat
originál Clarion PU2294
od někoho, kdo ji nahradil výšeuvedeným postupem.

Pavel


Pavel má pravdu je to ze staré Xsary se starou maskou v nových modelech od roku 2000 po faceliftu bylo radio s cd identicke s xantiema roku 2000 je ale otazka funkčnosti OEM adapteru eventuelní koupě je značně pofiderní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)