Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompatibilní rádio s ovladáním na volantu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 12:33 am    Předmět: Citovat

Pavle dík, je to perfektní.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:12 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Pavle dík, je to perfektní.


Josefe, není to perfektní Sad Právě že pro X1 tam ještě chybí hodnota posledního odporu a správné přiřazení posledních dvou zbylých tlačítek (zřejmě |<< a >>| ), na které jsou větvi a v jakém pořadí.
Jde to to, doměřit a domalovat, kde jsou umístěna a kolik je ten odpor. Ve schématu jsou zatím ?? otazníky.

Jelikož ale X1 s volantovým DO nemám, nemůžu to změřit...

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 2:09 pm    Předmět: Citovat

Takže pod SW12 napiš MEMO, SW13 a R14 vymaž a je to 100% Wink

Přiřazení tlačítek je (podle obrázku Blaupunktu BP2492 dole zleva) ON . LOUD . >> . MEMO .atd, pomalý přejezd všech 6 navolených předvoleb.

Tak mě to nedalo a rozdělal jsem tady jeden kousek a zjistil jsem že kolíbka MEMO >> , je na volantu funkční jako jednotlačítko pro funkci MEMO,(stejně jako MUTE) tudíž odpor R14 = 0.
Asi se někdo splet, je to jen můstek přes tišák, vypadá jako odpor ale není.

Na volantu je u každé půlky téhle kolíbky jiný znak, tak to vypadá že má 2 funkce, nebyl by problém nějaký odpor přiřadit a funkci přidat, to samé by šlo s tlačítkem MUTE.(přidáním myslím pro ovladač přes převodník-ne originál rádio).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

Jup, opraveno. No jestli je tam nulový můstek, tak by tam jistě šlo nějaký odpor vpálit, třeba 1k2, pak R10 a R11 zvednout na 680R a tím by se všech pět napěových úrovní pěkně rozprostřelo mezi 0 a 5V.

Pro neorigo rádio, by to jistě byla zajímavá volba. Teď jen najít ku takovým experimentům ochotný volant Very Happy

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

čistě náhodou jsem tu narazil na jednu britskou firmu, která zřejmě umí připojit libovolné auto k celkem libovolnému rádiu. Jmenují se InCarTec.

a celé to vypadá takto: http://www.incartec.co.uk/Resources/ICT_audio_USC.pdf

Pro každé auto mají krabičku + kabel mezi původní konektor v autě a ISO konektor v rádiu. Do krabičky se pak ještě připojí káblík ke konkrétní značce rádia.

Xantie (aspoò papírově) umí všechny 3 verze, t.j. všechny. A to není u všech výrobců převodníků úplně obvyklé. Pro některé nezvyklé kombinace auto x rádio to může být řešení.

A celé to příjde na 40+5 GBP, což mi dnes vychází na cca. 1500Kč + poštovné.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem objevil novotu, kterou si na nás Citroen zase nachystal.
Na dovezeném autě ovladače na volantu jdou jen některé a to ještě velice divně. Po bližším bádání jsem zjistil= že na xa 2 od roku výroby 2000 je jiné zapojení ovladače na volantu než na xa2 ročnících 98 a 99. Zásuvky jsou ale naprosto stejné, jen označení dílu na plošném spoji je jiné.
Nějaký dobrák prostě vyměnil volanty a tím pádem nefunguje ovládání obou rádií.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999


Naposledy upravil Josef 2. dne út březen 11, 2008 11:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

Nazdarek myslite že když mám autoradio clarion 3045RDS tak kdybych koupil autoradio té samé značky že by to fungovalo ?mám ovladaní na volantu
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

michal napsal:
Nazdarek myslite že když mám autoradio clarion 3045RDS tak kdybych koupil autoradio té samé značky že by to fungovalo ?mám ovladaní na volantu


No skoro určitě si myslím, že to fungovat nebude. 3045 je zřejmě stejný jako 3035 a je to ta prostřední varianta (XII 98-99, že jo?) a to volantové ovládání je charakteristické spíše pro XII těchto roků, než pro Clariony obecně.

Jak se ovládají dálkově novodobé Clariony, na to jsem zatím nenarazil. Beztak to bude asi nějaký proprietární protokol, takže při troše štěstí bude k mání převodníček v ceně 50% ceny rádia Sad Sad
viz tady http://www.clarion.com/gb/en/support/cip/OEM/index.html

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:

Tak už to přeci jen mám:
http://dion.swamp.dk/lacetti-blaupunkt.html

u novějších (ne-OEM) Blaupunktů už zřejmě není žádný vstup pro drátové DO z volantů, ale je tam jediný vstup, shodný pro infračervené "oko" i pro dodatečné adaptéry. Protokol je tam jednoduchý, jen kratší či delší pulsy, patrně žádné odpory.

Z hlediska software, je progam jen o pár řádků delší, na desce už pak nebude muset být ten řetěz odporů.

Až si tohle potrénuju na Karlově ( Very Happy Very Happy Very Happy ) Blaupunktu, dám vědět. Třeba se to tu bude hodit ještě někomu dalšímu.

Pavel


Funguje! Funguje! Tak už jsem to na Karlově skoronovém Blaupunktu potrénoval a těmi pulsy se to opravdu dá ovládát Wink

Tímto tedy bastlířům vzkazuji, že informace z toho dánského webu jsou OK. Teď ještě stvořit další prototyp a namontovat.
Bude to 8-nožičkový mikroprocesor Freescale MC9S08QD4, 1-2 vstupy z volantu (podle typu), napájení a jeden výstup do rádia.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 11:46 pm    Předmět: Citovat

Kterým typem volantu to ovládáš? Kdyby jsi jel okolo, tak mám tu Sony a JWC radio na skoušku, jsou to typy již ze vstupy 3.5 mm.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Kterým typem volantu to ovládáš?


Zatím žádným, resp. budu to ovládat tím, který tam naprogramuji Smile Všechny tři verze jsou vlastně jen odporové sítě, takže je to vcelku jedno. Verzi II (98-99) už mám vyzkoušenou doma, verzi III (2000-) vyzkouším u Karla.

Josef 2. napsal:
Kdyby jsi jel okolo, tak mám tu Sony a JWC radio na skoušku, jsou to typy již ze vstupy 3.5 mm.


Už jsem psal o kousek výše, Sony není problém, stejný si Pioneerem, schéma zapojení je tam o těch pár příspěvků zpátky taky.

JVC se už taky zmiòuje, je ze všech asi "nejkomplikovanější", je to sériový datový formát, ale pořád je to "jen" software. Jestli to JVC (nebo i Sony) potřebuješ do vlastního auta, můžu se na to podívat a zkusit (třeba výměnou za poštelování čerpadla Very Happy Very Happy Very Happy )

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,takze pokud jsem to dobre pokud jsem to dobre pochopil,tak by jsi to umel rozchodit i v kombinaci-Blau MP 26 monte carlo,a polonefunkční ovládání z volantu u X2 99 HDi?Ovládání má vymačkané mikrospínače,jdou nějak přepájet?Ta folie je až mooc tenká,tlačítka jsou trvale"vymáčknutá" a nepruží.
?
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,takze pokud jsem to dobre pokud jsem to dobre pochopil,tak by jsi to umel rozchodit i v kombinaci-Blau MP 26 monte carlo,a polonefunkční ovládání z volantu u X2 99 HDi?Ovládání má vymačkané mikrospínače,jdou nějak opravit
?


No, zkoušel jsem sice rádio Santa Cruz MP36, ten model co zmiòuješ, zřejmě taky půjde úplně stejně; myslím, že je to stejná řada. Jestli máš manuál, tak na konci je tam obrázek připojení infračerveného "oka". Místo něj se připojí převodníček.

Vymačkaná tlačítka jsem neviděl, ale když koukneš na fotky o pár příspěvků zpět, takhle by to mělo ve volantu vypadat i u tebe. Pájet tu tenkou fólii jsem nezkoušel, možná by to s nutnou dávkou opatrnosti šlo. Tlačítka vypadají jako standardní "žabky" pro povrchovou montáž.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,takze pokud jsem to dobre pokud jsem to dobre pochopil,tak by jsi to umel rozchodit i v kombinaci-Blau MP 26 monte carlo,a polonefunkční ovládání z volantu u X2 99 HDi?Ovládání má vymačkané mikrospínače,jdou nějak přepájet?Ta folie je až mooc tenká,tlačítka jsou trvale"vymáčknutá" a nepruží.?


Jsem tady měl taky taková tlačítka-polofunkční a zjistil jsem že za boky to někdo musel tahat ven a ty boční lišty byly vyskočené, po zacvaknutí tlačítka zase fungují.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

No,na každé polovině je vždy jedna dvojice "vymačkaná"-jedna dvojice pruží,a druhá je zapadlá-tlačítka jsou stále stisknuta,jdou povytahnout nehtem,ale zase zapadnou zpět,nezkoušel jsem se dívat dovnitř.

Podle tvých fotek mne napadá jediné-proražené mikrospínače,nebo ulomená samotná tlačítka plastová.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)