Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompatibilní rádio s ovladáním na volantu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

nedávno jsem dával do X2 Alpine CDE-9870R a mělo myslím vstup na DO zezadu tuším 3,5mm jack konektor zkusím od něj někde vyštrachat papíry ... pak se ozvu když se mi to povede ... bohužel do valašska mám daleko

jinak tady píšou že to má cituji: "Připraveno pro OEM ovládání z volantu"
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:
Našel si Pavle alespoò zapojení konektoru k tomu alpine? Mám tady ALPINE CDE-9827R. Zkoušel jsem k němu připojit demodulátor DO od JVC, ale zatím nereaguje. Na konektoru jsem naměřil kostru, +5V a na třetím drátu 0V, ale není to kostra (zřejmě vstup). Stejné zapojení jako u JVC to alespoò u tohoto rádia není.


No asi to stejné nebude, koukal jsem do návodu převodníků SWI od firmy PAC, tam mají pro obě tyto značky jiná nastavení. Zapojení toho Jacku taky nemám, ale voltmetrem to lze prověřit tak, jak píšeš.

Kromě Panasonic, Kenwood a BP, snad všichni používají konektor 3.5mm Jack, ovšem otázka v jakém zapojení. Alpine má vstup pro OEM volant snad u všech rádií. Jen vědět, co tam poslat. Nikde nemůžu najít jakoukoli zmínku o protokolu. Nic.

Pro Alpine jsem našel akorát tyto: http://lirc.sourceforge.net/remotes/alpine/ , ale tam uvedené dálkáče RUE-4185 a RUE-4187 asi nejsou do auta. Nicméně protokol podobný jako Panasonic.

K Alpine jsem našel infračervené oko KRE-502B, prý to má být takřka ke všem rádiím, takže když by někdo měl dálkáč RUE-4202 (takový malinký za pětistovku), tak by to mělo být tak snadné jako JVC, tedy sejmout a zreplikovat.

Kdo to má?

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
ok2ucx napsal:

Tak už to přeci jen mám:
http://dion.swamp.dk/lacetti-blaupunkt.html

u novějších (ne-OEM) Blaupunktů už zřejmě není žádný vstup pro drátové DO z volantů, ale je tam jediný vstup, shodný pro infračervené "oko" i pro dodatečné adaptéry. Protokol je tam jednoduchý, jen kratší či delší pulsy, patrně žádné odpory.

Z hlediska software, je progam jen o pár řádků delší, na desce už pak nebude muset být ten řetěz odporů.

Až si tohle potrénuju na Karlově ( Very Happy Very Happy Very Happy ) Blaupunktu, dám vědět. Třeba se to tu bude hodit ještě někomu dalšímu.

Pavel


Funguje! Funguje! Tak už jsem to na Karlově skoronovém Blaupunktu potrénoval a těmi pulsy se to opravdu dá ovládát Wink

Tímto tedy bastlířům vzkazuji, že informace z toho dánského webu jsou OK. Teď ještě stvořit další prototyp a namontovat.
Bude to 8-nožičkový mikroprocesor Freescale MC9S08QD4, 1-2 vstupy z volantu (podle typu), napájení a jeden výstup do rádia.

Pavel



Krátký update pro ty, kteří by chtěli ovládat novější Blaupunkty. Nemaje originální infra DO, byl jsem odkázán na zmíněné dánské stránky, které uvádějí následující tvar impulsů:

kód:
Scale: (  |_|  is a 660 us pulse)

      Pulse time    ____       _____   ____________________
.     2 ms              |_____|     |_|
                    ____         ______   _________________
V+    2.6 ms            |_______|      |_|
                    ____          ________   ______________
V-    3.2 ms            |________|        |_|
                    ____            __________   __________
UP    3.8 ms            |__________|          |_|


Včera jsem se ovšem mírně zapotil, když jsem Alexovi zapojoval jeho zbrusu nové Melbourne SD27 s Bluetooth sadou (mimochodem skvělá kombinace i cena, už to nemá CD, ale hraje přes SD karty a s BT sadou i přes USB).

Ale k věci: tohle nové rádio na pulsy zde uvedené a takto naprogramované vůbec nereagovalo (přestože starší rádio od Karla bez problémů, novější software, nějaká inovace?). Takže se nejpre Alex trápil doma, převodník 2x cestoval přes Moravu tam a zpět, aby se tu Alex nakonec ukázal osobně. Když už jsem to málem vzdal a hledal chybu už všude možně, hlavně u konstruktérů rádia, ze zoufalství jsem jen poladil interní oscilátor mikroprocesoru a tím všechny pulsy zrychlil, resp. zkrátil.

A to bylo ono: tohle nové rádio už vyžadovalo ten kratší puls v délce 600us, nikoli 660us. A to bude patrně i správná délka, totiž i ty dlouhé pulsy jsou v rastru 600us. Pro přepsání jedné konstanty a přeprogramování vše OK. Těch 10% nad (zřejmě) správných 600us už asi novější firmware v rádiu SD27 netoleroval.

Tak a se netrápíte zbytečně...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Tak hlásím další úspěch: dostalo se mi do rukou rádio Panasonic CQ-C1001N, jeden z relativně novějších a levnějších modelů. A ovládání funguje!

Takže všechny modely, co mají ve svém drátování vodič hnědý s černým proužkem, zaslepený, co nikam nevede, tak vězte, že tento je vstupem dálkového ovládání po kabelu.

Takže sumarizuji: s uvedeným převodníkem lze ovládát rádia těchto značek:
  • Sony/Pioneer
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic

pro některé z těchto aut:
  • Xantia 1 (-1997)
  • Xantia 2 (1998-1999)
  • Xantia 2 (2000-), pravděpodobně kompatibilní s Citroen Evasion, Peugeot 806, Lancia Zeta, Fiat Ulysse (2000-)
  • Xsara 1 (bez BSI, před faceliftem)
  • XM Y3 (-1994)
  • XM Y4 (1994-)


Pro XM je zatím software připraven, ale dosud netestován. Soudě podle zapojení by to neměl být problém.

Tak bude-li zájem, pište SZ/PM.
Pavel


P.S. Stále pátrám po informacích o Alpine, Kenwood, Clarion...
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Tuhle jsem stvořil takový jednoduchý web: http://sweb.cz/Pavel.Lajsner/swc/ kde jsou uvedeny poslední informace o původních rádiích a značkách aut, kde lze tento převodník použit.

V zásadě lze aplikovat na jakékoli PSA auto přibližně do roku 2001, kdy se houfně nasazovaly multiplexní sběrnice, CAN, VAN, BSI a jiná podobná udělátka. Tam už převodník nebude tak úplně jednoduchý, kromě toho už téměř pro všechny značky rádií existují komerčně dostupné převodníky - sice dražší, ale jsou.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hrubik



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Touzimska 12, Praha 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:14 pm    Předmět: Citovat

sadamek napsal:
Tohle by mohlo taky někomu pomoct
kód:
http://www.levnealarmy.eu/search/results.html?search_in_description=1&keyword=Citroen


Neobjednávat! Přijdete o peníze!

V případě levnealarmy se jedná o firmu Lukáš Doležal - BEZPOL. Pan Doležal je podvodník z Liberce a mám s ním špatnou zkušenost.

Chcete-li zjistit, kolik lidí pan Doležal již stihnul podvést, mrknete na http://www.spotrebitele.info/spolecnost/zkusenosti/zkusenosti.php?id_firma=761&partner=0. Tento rok jeho změnila jeho firma asi 4x své sídlo, telefon nezvedá, na e-mail nereaguje, před dlužníky se nechá zapírat. Nedoporučuji.
_________________
HC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Dovolím si v tomto vláknu, kam si crosspostoval zavádějící zprávu o firmě levnéalarmy:

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=18041#18041
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=18045#18045

Levnýchalarmů je skutečně více:

Ta "špatná" http://www.levnealarmy.eu

Ta dobrá, http://www.levnealarmy.cz, kde mí známí bez problémů nakupovali.


Také bych prosil, než na někoho začneš dávat negativní reference, dobře si pročíst všechna fakta a ne tu bezmyšlenkovitě rozhazovat do všemožných vláken.

Pokud je ten pán z domény EU skutečně podvodník, tak možná chtěl parazitovat na dobrém jménu levnýchalarmů z CZ. Což je firma, která má skutečně širokou a bohatou nabídku a reference veskrze dobré, co sleduji.

Každopádně díky za jakoukoli informaci o mizerných firmách...

Pavel


hrubik napsal:
sadamek napsal:
Tohle by mohlo taky někomu pomoct
kód:
http://www.levnealarmy.eu/search/results.html?search_in_description=1&keyword=Citroen


Neobjednávat! Přijdete o peníze!

V případě levnealarmy se jedná o firmu Lukáš Doležal - BEZPOL. Pan Doležal je podvodník z Liberce a mám s ním špatnou zkušenost.

Chcete-li zjistit, kolik lidí pan Doležal již stihnul podvést, mrknete na http://www.spotrebitele.info/spolecnost/zkusenosti/zkusenosti.php?id_firma=761&partner=0. Tento rok jeho změnila jeho firma asi 4x své sídlo, telefon nezvedá, na e-mail nereaguje, před dlužníky se nechá zapírat. Nedoporučuji.

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se k Pavlovi ok2ucx a musím mu dát za pravdu, u levnealarmy.cz jsem osobně nejednou nakupoval, naposledy universální dálkáč na bráchovu X2. Zboží jsem odebíral osobně na firmě, jednání i celkový dojem ++
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikiamiki



Založen: 16.12.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: fulnek

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 9:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vsem xantiakum a xantiackam.Koupil jsem si nove radio ALPINE iDA-x300 a chtel bych zprovoznit i ovladani na volantu.Procetl jsem uz kde co ale nenasel jsem nic co by se hodilo pro mne.tak jestli uz nekdo daval toto radio nebo uz vyresil jaky prevodnik by tam pasoval tak budu vdecny za kazdou informaci.pro info mam xa1 r.v.94 ale bohuzel nevim co tam bylo za originalni radio.diky predem vsem.
_________________
Xantia berline 1.9 TD r.v94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

mikiamiki napsal:
Ahoj vsem xantiakum a xantiackam.Koupil jsem si nove radio ALPINE iDA-x300 a chtel bych zprovoznit i ovladani na volantu.Procetl jsem uz kde co ale nenasel jsem nic co by se hodilo pro mne.tak jestli uz nekdo daval toto radio nebo uz vyresil jaky prevodnik by tam pasoval tak budu vdecny za kazdou informaci.pro info mam xa1 r.v.94 ale bohuzel nevim co tam bylo za originalni radio.diky predem vsem.


Na Alpine chtělo převodník vícero lidí, nějaké informace, jak tahle rádia řídit, mám, ale nemám je kde vyzkoušet. Potřeboval bych rádio na pár večerů na stůl. Kdybys byl ochoten ho půjčit, na 99.99% slibuji, že nepokazím. S určitou šancí bych pak mohl dodat i s převodníkem. Fulnek je ke mě 40km, jestli např. jezdíš občas kolem?

Volant z X1 není problém, tam je to prověřeno.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mikiamiki



Založen: 16.12.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: fulnek

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

no sice to neni 100% Laughing ale dobra jeste se ti ozvu a pak se domluvime zatim diky mirek.
_________________
Xantia berline 1.9 TD r.v94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 11:05 pm    Předmět: Citovat

Další update: nyní již i rádia Alpine!

Otestováno na rádiu Alpine iDA-X300 (od mikiamiki), mimochodem skvělý stroj a rozumný peníz, podporuje USB, nemá CD mechaniku.

Kterékoli rádio se vstupem DO těchto značek
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic
  • Pioneer
  • Sony
  • Alpine

tedy spojím s kterýmkoli volantem z koncernu PSA (s výjimkou multiplexových aut, přibližně od r.v. 2001).

Více pak zde: http://pavel.lajsner.sweb.cz/swc/

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mikiamiki



Založen: 16.12.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: fulnek

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vespolek konecne mam to moje alpinatko plne funkcni i s volantem Laughing .teda pavel to je machr klobouk dolu.dnes otestovano primo v aute a je to bomba.tak se mejte krasne a at vam to houpa a hraje Laughing Wink .mirek
_________________
Xantia berline 1.9 TD r.v94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 11:51 pm    Předmět: Citovat

A další update: nyní již i rádia Kenwood!

P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 8:41 pm    Předmět: Citovat

mikiamiki napsal:
Ahoj vespolek konecne mam to moje alpinatko plne funkcni i s volantem Laughing .teda pavel to je machr klobouk dolu.dnes otestovano primo v aute a je to bomba.tak se mejte krasne a at vam to houpa a hraje Laughing Wink .mirek


Jojo, mě to taky Pavel sestrojil a funguje to fakt dobře (Pioneer). Taky můžu jeho převodník doporučit. Jsem spokojený. Cool
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)