Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

otáčky motora
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 8:02 am    Předmět: otáčky motora Citovat

Zdravim vas vsetkých. Mam problemik s mojou xantiou ked sa mi motor zohreje kolíšu mi volnobežné otáčky niekedy dokonca motor zhasne nevedeli by ste mi niekto poradit?? Dík
mam 2.0 16V i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 6:12 pm    Předmět: Citovat

kód:
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1655


Bylo to tu spoustakrát popsané. V tomto topicu je pár věcí, které to mohou dělat.

Ještě bych doplnil, že u mého motoru se to stále děje též... Kamarád nadhodil, že u mě by to mohl dělat i kapající vstřik.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 8:16 am    Předmět: Citovat

Klasika,teplorní čidlo,krokáč,možná ještě lambda.

Kapajícímu vstřiku bych fakt nevěřil,to by se to hltilo jako prase.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

pojdem kamaratovi do teplej garaze lebo v tomto pocasi ja to drsne a skusim to pocihat diky za rady odpisem ako to dopadlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

JiRaY: Tak, když to podtočené studené (cca 1500 ot a míò při rozjíždění) střílí do výfuku... Crying or Very sad Když je motor teplý, tak to nedělá. To zas houpe...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Krokáč máš dobrý,a správně nastavený?

čidlo teplotní nové?

Asi bych nechal změřit lambdu,je možné že kecá,a dává motoru chybné info o bohatosti směsi,a pak to takhle vyvádí.

Náš mechoš měl takovou chytrou věcičku,měla takové drápky,a ty se chytly kolem kabelů co vedly od lambda-sondy,a pak nastalo tůrování,a koukání co to dělá-byla tam řádka cca 20 LED diod,a ty se rozsvěcovaly a zhasínaly podle toho,jestli hlásila bohatou nebo chudou směs.

U nás byla lambda ok,problémy skoro stejné jako u tebe,bylo špatné teplotní čidlo,krokáč byl dělaný před půl rokem,a ještě bylo špatné ukostření motoru-zaoxidovaná očka na převodovce a kastli,a bylo po problému,a potřeba šla o 2l dolu.


Jinak slyšel jsem o firmě jetservis,co čistí benzínové vstřiky-vymontuješ,zašleš,oni ho prohlídnou,a vyčistí,a vrátí obratem zpět,ani to není drahé,cca 1000kč i s poštovným
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 10:20 pm    Předmět: Citovat

JiRaY: Už jsem se na to ptal zde Smile :

kód:
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1655


a moc to nepomohlo ( Crying or Very sad ), pak když jsem dělal těsnění pod hlavou, kamarád na mě vybafl s těmi vstřiky. Je fakt, že motor i nějak divně "klepe" a prý by to mohl dělat právě taky ten jeden vstřik...

Krokáč je cca 1/4 roku starý od Boba. Ten starý byl ještě OK, tak ho nechávám do zálohy.
Teplotní čidlo bylo první, které jsem měnil, cca v září.
Škrtící klapku jsem čistil někdy v půlce října.
Lambda sondu mi autoelektrikář proměřoval, byla v pohodě (ne tím udělátkem, které popisuješ) v srpnu.
Diagnostika taky nic neukázala (polovina prosince, těsně před tím, než si fouklo těsnění).
Svíčky jsou dávané v půlce července nové (před výměnou střílelo i ve vyšších otáčkách), ty původní tam byly možná ještě z výroby (ty vypadaly Laughing ).

Zkusím kouknout na to zaoxidování. Je to přece jen už bábrdle...

Se spotřebou problém nemám... Při extra lehký noze, prázným autě a defenzivní jízdě jezdím za 6.3 na nádrži (dotankování až po hrdlo), což si myslím, že je (na to, jak je Xa těžká na takový motor) lepší, než dobrý... Smile

Díky za rady. Po tom servisu kouknu. Smile


EDIT: Je to asi toto, že?

kód:
http://www.jetservis.cz/


Koukal jsem do ceníku a už už přemýšlím, jestli se vydám na cestu do HK. Mám to přece jen trochu z ruky... Poště moc nevěřím... Díky za tip.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Wraith4



Založen: 27.7.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 12:16 am    Předmět: Citovat

6,3?! ...tak koukam, že to jsem spíš já, kdo by si měl nechat prohlídnout motor Cool
_________________
X1 1.6 - 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

Wraith4 napsal:
6,3?! ...tak koukam, že to jsem spíš já, kdo by si měl nechat prohlídnout motor Cool

Shocked jenom 9,1??? ja slavim kdyz se vejdu do desiti Twisted Evil
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Wraith4 napsal:
6,3?! ...tak koukam, že to jsem spíš já, kdo by si měl nechat prohlídnout motor Cool


Píšu... Musím mít prázdný auto, mít hodně lehkou nohu a být mimo město na okreskách nebo po dálnici jet maximálně 110 km/h tachometrových (pak mě předjíždějí i kamiony Laughing).

Pokud mám těžkou nohu a po dálnici letím někdy i přes 160 - 170 tachometrových (pak čumí i xantiáci ve V6, když kouknou na boční lištu a mistři světa prassátyredfullfrontTDi fdvoulitru woe Laughing), není problém se taky dostat přes 9 - 10 litrů na nádrž... Twisted Evil

Normálně se mi spotřeba pohybuje mezi 7 - 8 litry...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

Cau prima-men no uz sa ti podarilo tie kolisajuce otacky doriesit? ja som bol dnes u jedneho mechanika a jedine co mi poradil bolo poriadne auto prevetrat vraj to pomoze tak za skusenie som nic nedal na volnobehu som mu pridal dva krat podlahu a potom asi 10 km sviznejsej jazdy a otacky prestali kolisat. LEN sa pytam sam seba na ako dhlo prestali kolisat Very Happy
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:52 am    Předmět: Citovat

Kallo: No jéje, co už jsem nádrží "vylítal," že jsem spotřebu měl skoro deseti litrů (víc se mi zatím nepovedlo, fakt)... Smile To už bylo při tom otáček do omezovače... A stejně to nepomohlo, resp. ne na dlouho. Po dalším startu a zahřátí mi to začalo znovu...

Ale díky za tip. Smile
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

uvidim ako dopadnem ja po dalsom starte mozno to bude to iste Very Happy ale este skusim pridat do benzinu STP aditivum na precistenie celeho palivoveho systemu. Mozno pomoze to neviem uvidim napisem potom. A ak nie asi vyhladam niekoho s kablom a PC.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Kallo: Diagnostika ti nejspíš nic neukáže... Já na ní též byl a nic nevyplivla. Žádnou chybu... Ani lambda nezahlásila problém s chudostí nebo bohatostí směsi...

Spíš než nějaká aditiva bych zkusil tu firmu, kterou mi poradil JiRaY (odkaz je výš), pokud už bys chtěl čistit ty vstřiky. Nějakým přísadám do benzinu moc nevěřím.

for all: Mohl by to dělat zaneřáděný palivový filtr? Byl by prosím nějaký návod na to, jak jej vyčistit?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 6:44 pm    Předmět: Citovat

Palivocý filtr se u benzínů nečistí,ale mění.
Bývá to takový plastový válec celý zalitý,a bývá u LZ kola,stojí tuším cca 600kč,jen se odpojí trubičky,starý vyhodí,a nasadí nový.

Alespoò tek to bylo u té 106,radši mrkni třeba do kelly,jak to vypadá,a kolik to stojí-
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)