Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zadní náprava

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zembo



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 7:43 pm    Předmět: zadní náprava Citovat

Chci se zeptat jestli také někdo vrtal do zadní nápravy u X1 mazničky a jestli ano do jakého místa. Chtěl jsem to udělat jen kvůli prevenci jinak
žádnou závadu nepociuji.Našel jsem to, ale jen na peugeoty,xsary atd.Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

sice teď nebudu psát o xantii, ale přesně na tohle jsem se ptal jednoho mechanika u peugeotu 405, protože mi to známej poradil, že to je třeba udělat u všech starších francouzů. Původní rada zněla někde veprostřed provrtat nápravu, dírku asi 5 mm a tou tam natlačit co nejvíc převodovýho oleje a zašpuntovat. Olej se při jízdě rozteče po celý dýlce trubky a zateče i do ložisek, který namaže a prodlouží jejich životnost - tolik rada. Mechanik mi na to řek, že náprava je jen trubka, která má na obou koncích silikonový víčka a teprve za nima jsou nějak nalisovaný ložiska. Při repasování se ty víčka dávají nový, protože nevydrží stažení starých ložisek. Nevím, jestli si to pamatuju přesně, ale hlavní myšlenka je, že při provrtání trubky se ten olej rozteče opravdu jen v trubce a nedostane se nikam dál na ložiska, který by stejně měli zůstat suchý. Po tomhle rozhovoru jsem se už po dalších informacích na tohle téma nepídil.
Myslím, že peugeoty a citroeny si jsou dost podobný, ta náprava může bejt dělaná podobně.
Jestli jsem napsal blbosti tak mě, prosím, opravte případně doplòte

mimochodem, kdes našel ty peugeoty a xsary, nedáš sem odkaz?
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zembo



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 1:49 pm    Předmět: Citovat

Našel jsem to na peugeotclub a na citroeny.cz pod. xsara, ale nevim kde přesně, ale když zadáš do vyhledávání zadní naprava tak Ti to stopro vyleze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 7:12 am    Předmět: Citovat

Bude to tím, že xantie má jinou nápravu než Xsara,306 a tomu podobný hejblátka. Já to měl na 205tce taky udělaný, ale obávám se že u xantie to není kde navrtat, je to jiný systém pružení než u xsara,zx,306,405,205.....

Lehni pod auto a uvidíš.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)