Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

chladiaca kvapalina v oleji
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 6:28 pm    Předmět: chladiaca kvapalina v oleji Citovat

Dnes som dostal šok: ked som otvoril viecko kadial sa nalieva olej do motora v oleji je chladiaca kvapalina a vznikla z toho hnusna hneda mazlava hmota.. Sad Crying or Very sad
som v cudu...a s pod toho cierneho krytu na motore kde je filter vzduchovy tak na dvoch miestach bublal olej a z mierky oleja tak isto....normalne ked som ju vytiahol tak ma ofuklo normalne, bol tam pretlak...ku...a a moj servis je otvoreny az od 7.1.
Viete mi poradit co to je??? Je to tesnenie pod hlavou alebo nieco ine?
Vďaka
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

čau, není tvůj problém odvětrání skříně? Zkus si pročíst tohle -> http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=918&highlight=odvzdu%9An%ECn%ED+sk%F8%EDn%EC
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Nie nie , mierka je nova asi pol roka ma a drzi dobre v tom hrdle.....no ale moze to byt aj ono....dole tesne nad olejovou vanou ide do motora taka hadica ktora ide z vrchu z toho cierneho plastu kde je viecko oleja. Ta hadica trochu slzila pri bloku dole...voda sla odtial....ale neviem ci to suvisi....
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

Tu hadici o průměru asi 2cm vytáhni a vyčisti i s tou slabší, která je s ní spojená, a taky se to natlačuje do hadice sání od filtru, tak tu taky. Tyhle motory s tím mají problémy, které se takto projeví při větších mrazech. Pak teprve řeš dál, pokud to nepomůže. Bývá tam toho vysráženého marastu docela dost. Hodně zdaru.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 3:38 am    Předmět: Citovat

ale potom budem musiet aj olej a filter vymenit cely vsak..ked sa mi to tam raz dostalo tak to treba vsetko von...inak aj ked otvorim chladic tak tam smrdi olej s benzinom..bude treba vymenit aj chladiacu kvapainu???..a to nerobilo....
Ïakujem
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:49 am    Předmět: Citovat

krasný nový rok Very Happy ten chladič to není dobré Sad asi těsnění pod palicí.
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 10:00 am    Předmět: Citovat

No,tak to vypadá zle.

Každopádně,pokud je chladící kapalina hnusná,a olejová,tak je provalené těsnění,nebo prdlá hlava.

Moc bych s tím nejezdil,chladící kapalina dělá v oleji brusnou pastu.

No,a s tou hadicí-pokud můžeš,tak tu hadici vyndej tak jako tak,a vyčisti,a vyštourej jí dokud nebude průchozí.Zkusil bych jí propláchnout vodou.

Totiž,možná že se ti to těsnění provalilo kvůli tomu ucpanému odvětrání. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 12:02 pm    Předmět: vyčištění hadic Citovat

S tim vyčištěnim hadic souhlasim já mám tu samou káru a najezdim hodně málo kilometrrů hlavně po městě.čistim to každý půl rok a pokaždé jsou plné žlutohnědého slizu.Mám ty hadice nové a když je čistim tak do nich naleju technický benzín ucpu oba konce a míchám.Většinou se to vše uvolní a pokud ne tak do ní strč nějakou jinou např. starou benzínovou hadičku a proštouchni to.Už jsem to u těch nových hadic dělal asi 5krát a rozhodně nejsou od toho benzínu požkozené. Very Happy
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

...takze dnes som pozeral tu chladiacu kvapalinu...aj som trochu vypustil z chladica a bola cervena, bez neakeho olejoveho zapachu alebo spiny takze to az tak zle nevyzera.....ale trapi ma to ze z pod toho cierneho plastu hore kde je vzduch. filter tak odtial mi tlacilo olej - spod toho. Nad tym ako su ventily. a tak isto ako su na lavej strane take dve skrutky tak popod ne tiez isiel olej....tak neviem.....kazdopadne precistim tie hadice vsetky a uvidime....inak z viecka kadial sa nalieva olej , tam kde som nasiel tu hnedozltu mazlavu hmotu akosika moc smrdi benzin...no uvidime ako to dopadne.
Ïakujem všetkym za rady Wink
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Pokud máš vodu v oleji, to neznamená, že musí být olej ve vodě. Já taky dělal (asi před dvěma, třema týdny) těsnění u mého Lehoně... Je teda fakt, že mě to i vodu žralo a když jsem na to šlápl, tak za mnou byla bílá stěna... Ale především jsem měl vodu v oleji. Obráceně ne...

Ono, pokud máš vodu v oleji, tak se to i rádo usazuje v hadicích... Mě to udělalo večer a najel jsem s tím 45 km. Pak jsem zjistil, že je problém ( pokud za váma v noci nejede auto, tak to holt není vidět Sad )... No a při sundavání hadic, které vedly olej, to bylo teda dílo...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

no mne to tiez trosku vody zozralo lebo som s tym musel dojst domov od frajerky....no asi to teda bude naozaj to tesnenie pod hlavou....7.1 davam do servisu..mam tu takeho celkom v poho chlapika co sa specializuje na citrony...kolko asi stoji ta vymena spolu s matrosom??
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 4:09 pm    Předmět: Citovat

inak zerie mi to asi 1l oleja na 1000-2000km....co to moze byt? to tesnenie?
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

judomiro napsal:
inak zerie mi to asi 1l oleja na 1000-2000km....co to moze byt? to tesnenie?



Shocked To je teda dost... Je za tebou modrý dým? To můžou být i pístní kroužky...


Jinak, co se týče toho matroše a práce, mě na X 1,6i vyšlo těsnění na 500 kačen (u 1,8i to bude podobné) a s tátou a kamarádem jsme to měli hotové za cca 8 - 9 hodin čistého času. Ale je fakt, že jsme se s tím nějak extra nehonili a ještě jsme měli problém s utrženými šrouby v bloku motoru ( 3 se "zažraly" do hliníku a šly i se závitem, dva z nich se utrhly).
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 4:43 pm    Předmět: gufera ventilů Citovat

judomiro napsal:
inak zerie mi to asi 1l oleja na 1000-2000km....co to moze byt? to tesnenie?
To že ti to žere olej tak to asi těsnění pod hlavou nebude ale mohu s učitostí říct že máš pryč gufera na ventilech to je běžná závada těchhle motorů.Výměna gufer ventilů mě stála 4000kč bez sundání hlavy.Když to tady trochu projdeš tak najdeš že někomu to udělali i za 2000kč.Hlavně pokud bys nechal dělat tu hlavu tak si nech rovnou vyměnit ty gufera na ventilech (ale i gufera vačky atd.)
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

judomiro napsal:
inak zerie mi to asi 1l oleja na 1000-2000km....co to moze byt? to tesnenie?

To je teda síla ! Viděl bych to na ty pístní kroužky jak psal prima-men. Ten bordel v oleji může být jen z toho že jezdíš v tomto počasí krátké trasy a motor pořádně neprohřeješ, pak tam kondenzuje voda.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)