Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Turbo X2 2,1TD

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 9:41 pm    Předmět: Turbo X2 2,1TD Citovat

Ahoj lidi.
Začal se mi odkudsi z motoru ozývat jiný zvuk, než na který jsem byl zvyklý. Bude to vypadat možná komicky, ale nenapadá mě lepší přirovnání, než že je to zvuk, jako by z velké dálky houkala sanita. Myslím si, že to má cosi dočinění s turbem, protože to s ním přesně chodí, kromě normálního pískavého zvuku. Jakmile začne turbo točit,což je to normální pískání, začne i ten druhý zvuk a intenzita stoupá a klesá s otáčkami turba. Třeba někdo máte podobnou zkušenost se "sanitkou". Very Happy
Nerad bych, aby mě to někde nečekaně vymravilo.
Díky za případné tipy.
_________________
X2 kombi
2,1 TD, 1998
tmavě modrá met.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

Ten zvuk je slyset paralelne se zvukem(piskanim) turba nebo se zvuk turba meni na "sanitku"??
Jeste mne napada jedna vec..nema ten zvuk souvislost s otackama motoru a ne s jeho zatezi?? Me to dela vakuova pumpa...
Pokud je zvuk turba OK, zameril bych se nejdriv na potrubi pred turbem a za nim, az do sani motoru. Muze byt problem s netesnosti, ktera muze pri prisavani(pred turbem) nebo odfukovani(za turbem) vyluzovat tyhle "pomocne zvuky" pripominajici sanitku...
Zkusil bych nekoho posadit do auta a nechal ho proslapavat plyn...pri tom šmejdit kolem motoru a hledat zdroj sireny...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)