Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sjetá vnitřní strana pneu na prvém zadku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 1:39 pm    Předmět: Sjetá vnitřní strana pneu na prvém zadku Citovat

Ahojte,

tak už na to přišla řada.

Koukal jsem a mám sjetou vnitřní stranu pneu na pravém zadku.Nikde nic nemlátí,ale už na geometrii mi říkali,že to mám v červených číslech,ale že prý nic vážnýho.Na levým už je to taky malinko vidět,ale to asi zatím nechám být.Nebo se repasujou obě strany naráz naráz?

Takže: Co všechno vyměnit a kolik si připravit?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 3:34 pm    Předmět: Citovat

Ložiska uložení ramen, rovnou udělat obě dvě strany. Jedna strana u Boba příjde na 809,-Kč.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

ahoj, Xantík má pravdu, příčinou jsou kuželíková ložiska, která odejdou a rozlámou se napadr. Je to vlivem našich děravých cest, tady posílám odkaz jak vypadají, to co posílá BoBo je celý opravný kit, kde je i šroub a pouzdro. Vyplatí se to udělat co nejdříve. http://www.lott.de/TecDoc/NoPicture/Radlagersaetze.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

Mají na to vliv i silentbloky?Myslím jak ten čtvercový,tak kulatý?

V servisu mi za ně brali pajsrem a kulatý se skoro nehnuly a ty hranaý se v tom uložení celkem melou.

Jka jsem psal,tak od zadní nápravy ale rany nejdou.

Náročnost výměny ložise je jaká?Je to pakec?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

Studna napsal:
Mají na to vliv i silentbloky?Myslím jak ten čtvercový,tak kulatý?

V servisu mi za ně brali pajsrem a kulatý se skoro nehnuly a ty hranaý se v tom uložení celkem melou.

Jka jsem psal,tak od zadní nápravy ale rany nejdou.

Náročnost výměny ložise je jaká?Je to pakec?


zdar Studno,
výměna ložisek náročná není, pro toho kdo už jidělal, tak je to rutina na 2-3 hodiny. Mi to vloni dělali 2 kluci a v podstatě jsem to měl "napočkání". Zkus kouknout na forum citroeny.cz psalo se o tom s těmi silentbloky to samé, psalo se i tady před pár dny. Většinou to bývá tak, že odejdou jen ty dva, ale prodává se celá sada. Jinak samo je lepší udělat vše najednou. Pokud bys to nedělal sám, tak jsou servisy, co se na to specializují a dělají to na "počkání" říkají tomu repase zadní nápravy Citroen, Peugeot, je to stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:17 am    Předmět: Citovat

Na té práci bych řek je největší pakárna vymlátit ty staré z ramene ven, nalisování nových už je pak brnkačka. Dobré jsou dvoje ruce u toho.

Jen bacha je prej rozdíl mezi ložiskama na krátkou a kombíka. Rozhodně nahlásit VIN.

Taky přidám obrázek celé sady.


_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 10:19 pm    Předmět: Citovat

Myslím podle foto že máš kombika, na něj se sady nevedou ložiska a gufera se prodávají zvl᚝. Jsou podstatně dražší.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2008 6:26 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Myslím podle foto že máš kombika, na něj se sady nevedou ložiska a gufera se prodávají zvl᚝. Jsou podstatně dražší.


AAA tak to je mi nemilá odpověď.Ty umíš člověka potěšit Laughing Takže?Kdo to měnil na Breakovi,nech se ozve,kolik to koštuje Exclamation Question
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

Nikdo neodpověděl,tak kdyby to někoho zajímalo-Bobo mi poslal veškeré díly na repas zadního ramene na KOMBI!!(sestává se to z originálů+náhrad):

4970Kč stojí materiál na obě ramena.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

No tak to je pakec v porovnání s krátkou, kde to příjde zhruba na 1600,-Kč, njn daò za kombíka, na zadku vše bytelnější.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 6:52 am    Předmět: Citovat

Studna napsal:
Nikdo neodpověděl,tak kdyby to někoho zajímalo-Bobo mi poslal veškeré díly na repas zadního ramene na KOMBI!!(sestává se to z originálů+náhrad):

4970Kč stojí materiál na obě ramena.


jj potvrzuji tuto cenu +/- Sad Já toto chtěl nechat řešit po koupi auta - naštěstí se ukázalo (při demontáži), že je vše OK a kola byla na XA nasazena zřejmě jetá z jinýho auta, protože nové pneumatiky se sjíždějí rovnoměrně...
Odtud taky poučení, že pokud jsou kola "rozumně" do A tak to není závada...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jose



Založen: 31.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

Co znamená kola "rozumě do A". mám pocit že to mám taky ale při normální poloze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

Jose: Pokud to porovnáváš s předními koly, tak na to moc nekoukej. Každá náprava je jinak zavěšená. Pokud se na Xa koukneš zezadu a kola jsou hodně naštaflovaná, je to problém. Jinak jsou zadní kola v určité míře do A. Ale pokud na ni koukneš zezadu, nemělo by to být moc znát.

Jinak, já to na své Xa dělal před měsícem s otcem. Celá práce se nám protáhla zhruba o hodinu, protože jsme nemohli vyrvat pojistku z ramene, která zajišuje, že manžeta zůstane u ramene.

A jelikož s tím táta má zkušenosti z XM Break, tak jsme si s tím poradili. Na vyndání ložiska je dobré mít svářečku. Nejlíp COčko nebo autogen, ale my jsme to dělali obloukem. A to tak, že se doprostřed vrchního kroužku ložiska udělá tzv. housenka. Po vnitřním obvodu se teda vyvaří, nechá se vychladnout a pak se to horní pouzdro z ramene jen lechce vyklepne, nebo vydoluje prsty. Je ale problém v tom, pokud někdo to pouzdro přivaří k rameni. U XM prý to rameno bylo z duralu, tak to nešlo, ale Xa ho má, tuším, kované nebo lité z oceli. To nevím přesně.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE



Naposledy upravil Majk.Z dne ne prosinec 07, 2008 8:53 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že otázka nezněla jak vypadají kola do A, ale kde je ta mez, že je to špatný? Myslím, že mírné Ačko je ještě dobrý, ale větší už je problém. Ví někdo jaké jsou hodnoty geometrie zadní nápravy? A dá se nějak seřizovat?
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA


Naposledy upravil stepan dne ne prosinec 07, 2008 8:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

stepan: Po dalším přečtení mi to též došlo, tak jsem to opravil. Omlouvám se.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)