Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou žárovku.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
Pro prima-mena :

1) vozidla s originální xenonovou sadou mají značkové xenony, které jsou mnohem kvalitněji vyrobeny, takže ta výdrž bude asi poněkud větší
2) odtah to jistí
3) na některé trošku dražší HID xenonové sady se dají sehnat výbojky samostatně a vyměnit to bez problémů na cestě.
- levnou výbojku, kdybys vyměnil na cestě, tak je velká pravděpodobnost, že ti bude svítit úplně někam jinam.


Vozidla, která mají xenonovou výbojku musí taky zhruba každé dva až tři roky do servisu (pokud máš nalítán takový průměr - 20 - 30 tisíc kilometrů za rok), protože jim výbojka "oslepla." Akorát s tím musíš opravdu do servisu a nevyměníš to na cestě. Což s obyč. žárovkami, popř. těmi dodělávanými sadami uděláš. Ano, může to svítit úplně jinak, než žárovka před výměnou, ale za to tě policajti jebou málokdy. A sice je to sviòárna vůči lidem okolo tebe jednoucím, přesto, já s sebou vozím stále nářadí a pokud auto špatně svítí, není problém to přeštelovat. Kděžto za nesvítící jedno světlo, kvůli kterému musíš čekat na servis, ti mohou policajti dát až 2000 korun a 2 body k tomu.

Ale mám pocit, že i když máš xenonové výbojky (třeba originální), tak taková auta, co se týče náhradních žárovek vyjímku nemají. Nebo se pletu?

Tedy, nevím, jak je to se štelováním u těch dodělávaných sad, ale předpokládám, že i paraboly zůstaly stejné, tudíž se to šteluje stejně jako klasické halogeny.

P.S. Když potřebuješ jezdit, je odtah celkem blbý. Navíc... Není to úplně nejlevnější záležitost i na krátkou vzdálenost. Dokážu si to představit třeba u Audi A6, popř. např. Avensise, ale ne u majitele Fobie jakékoli výbavy (možné je vše a třeba si majitelé Fabií platí asistenční služby... Nemám sice rád škatulkování, ale můj dojem z majitelů Fabií (Roomsterů, Octavií) je takový, že se snaží ušetřit na něčem, na čem vždy tak trochu prodělají). A jak mi je známo, tak nejen v autorizovaných servisech nemají na skladech vždy i zboží, které se rádo kazí. Smile To moje zkušenost. Jistě, jinde to může být jinak.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE



Naposledy upravil Majk.Z dne po listopad 24, 2008 11:53 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

kirkiz napsal:
Nevím jaký mám žárovky v předních světlech, ale nemám potřebu nijak zvyšovat svítivost - jsem spokojenej.

Moje řeč a navíc s tou výměnou jak psal alion výše,to teda nevím,mě to jde normálně-klasické tojnásobné zalomení prstů,ale výměna žárovky je otázkou minutky.A to mám taky klimu a dekl jsem snad ani nesundával.JJ zlatá xantie to říkám furt Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bronislav Nátr



Založen: 10.9.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

mám samozdřejmě i náhradní výbojku vyměnit ji není problém u 1,9Dbez turba je místa dost náhradní výbojka stojí 390 kč a i kdybych neměl sebou náhradní výbojku kdykoliv tam můžu vrátit původní halogenu je to bez jakýchkoliv úprav na autě.Světla jsem nemusel nijak seřizovat nikdo na mě nebliká že ho oslnuju skoušel jsem jet druhým autem do proti a je to úplně v pohodě narozdíl od některých aut s původníma žárovkamaa já konečně vidím.Originální xenony s nakláněním jsou podle mého názoru pro xantii zbytečné protože o to se postará hidraulika xantia at je naložená jkkoli stojí pořád rovně
citrouškům zdar
_________________
Broněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Chci upozornit na žárovky H1 - ALL-ride. Dnes jsem je koupil u Benziny v Třebíči a mají asi o 1mm větší průměr skleněné baòky, takže nejdou namontovat ani náhodou. Naštěstí jsem to dělal hned na místě, tak je vzali zpět.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

H1 12V 55W Night Breaker OSRAM ,jmenovitý výkon [W]: 55 paticové provedení: P14,5s
Nejsilnější schválená halogenová žárovka na světě!
Až o 90 % víc světla na vozovku pro lepší vidění, delší reakční
dobu a vyšší bezpečnost!
Úleva pro oči s až o 10 % bělejším světlem pro komfortní jízdu
bez únavy.
Až o 35 m delší kužel světla.
Atraktivní design s modrým proužkem a stříbrným vrchlíkem.
Cena 2 ks. s DPH Maloobchodní 458 Kč
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)