Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou žárovku.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MikiV65



Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Svitavy

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 5:06 pm    Předmět: Jakou žárovku. Citovat

Chtěl bych se zeptat jakou žárovku na Xantii.Tedy jaký ty jestli H1 nebo H4.Teď právě nevím.A kolik tak Watů.Někde jsem slyšel že silnější může být u některých aut problém.
Mám Xantii z roku 1998, 1.9 SD.
_________________
Citroen Xantia 1,9 SD rv. 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 5:13 pm    Předmět: Citovat

Předepsané jsou H1 12V/55W pro tlumená i dálková světla.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MikiV65



Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Svitavy

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 6:32 pm    Předmět: Citovat

Nevíte jakou?Chtěl bych nějakou který svítí tak nějak do bíla nebo modra.Mám teď nějakou obyč. žlutou, ale to je nic moc.
_________________
Citroen Xantia 1,9 SD rv. 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 7:39 pm    Předmět: Citovat

Osobně mám z hlediska výdrže dobrou zkušenost se značkou NARVA. Momentálně testuju žárovky TESLA+50% (129Kč/2ks) co jsem koupil v Lidlu. Pokud se Tesly osvědčí a budou fungovat alespoò rok, tak je po roce koupím znova, jinak budu po půl roce měnit za obyčejné Narvy (80kč/2ks). Ani jedna z žárovek není "modra".
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 8:03 pm    Předmět: Citovat

já mám Long Life + 100% luxusní světlo. hodně podobné xenonu. k dálce budu přidávat další světla
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 10:33 pm    Předmět: Citovat

Já tam mám nějaké no name, co jsem koupil u pumpy. Resp. jednu jsem vyměnil, ostatní jsou původní. Je to na tom dost poznat. Laughing Jedna svítí dobře, ostatní dost mizerně.

Tak jsem si objednal z
kód:
http://www.graficar.cz/
jednu sadu modrých H1 55W (tlumená), jednu sadu modrých H1 100W(dálková) a do toho bílé diodové parkovačky. Čekám až přijdou. Cool

Vím, někde na foru tady jsem je hanil (konkrétně zde), ale časem po ježdění s otcovým autem, který tam ty žárovky má, jsem si zvykl a celkem se mi to líbí. Tak jsem si je objednal.

Upozoròuji, že ty žárovky s modrou baòkou (ani diodové parkovačky) nejsou povolené a pokud tě chytí policajti a všimnou si toho, mohou napařit pokutu.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 12:11 am    Předmět: Citovat

Některé modré mají E v kroužku, tudíž jsou povolené.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 12:59 am    Předmět: Citovat

Já tam mám Osram Cool Blue H1 - 55W + bílé diody. Svítí to bílým světlem a při zaplých tlumených světlech to háže modré "skvrny" ve vedlejší parabole (u chladiče). Pokud zapnu jen parkovačky, tak to svítí bílomodrým světlem. Když jsem tam neměl ty diody, tak to vůbec nešlo poznat, že tam jsou nějaké jiné halogenky. Ty halogenky jsem koupil v obchodě AutoKelly za 340 Kč/pár a diody v jedné běžné prodejně náhradních dílů za tuším 15 Kč/pár.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Nevím jaký mám žárovky v předních světlech, ale nemám potřebu nijak zvyšovat svítivost - jsem spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bronislav Nátr



Založen: 10.9.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 10:55 am    Předmět: Citovat

předevčírem jsem nasadil xenony kid sadu za 1700kč a je to super před tím jsem ani nepoznal že svítím hlavně za mukra ted konečně vidím i večer
citrouškům zdar
_________________
Broněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Bronislav Nátr napsal:
předevčírem jsem nasadil xenony kid sadu za 1700kč a je to super před tím jsem ani nepoznal že svítím hlavně za mukra ted konečně vidím i večer
citrouškům zdar


A co budeš dělat, až ti jednou někde na cestě jedna výbojka odejde? Dojedeš s jedním světlometem a pak koupíš celou sadu novou? Nebo když tě pak jednou náhodou zastaví policajt a řekne : "pane řidiči, nesvítí vám jeden přední světlomet, vyměòte si teď hned v něm žárovku". Ona náhoda je sviòa. A osobně si myslím, že každý výrobce bude mít na tomto jiné konektory. Nebo snad k té tvé sadě se prodávají výbojky samostatně?

Další věc je, co řekneš policajtovi, když se bude ptát, proč ti to svítí do modra. Oni ti policajti dnes zas až tak blbí nejsou.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
Bronislav Nátr napsal:
předevčírem jsem nasadil xenony kid sadu za 1700kč a je to super před tím jsem ani nepoznal že svítím hlavně za mukra ted konečně vidím i večer
citrouškům zdar


A co budeš dělat, až ti jednou někde na cestě jedna výbojka odejde? Dojedeš s jedním světlometem a pak koupíš celou sadu novou? Nebo když tě pak jednou náhodou zastaví policajt a řekne : "pane řidiči, nesvítí vám jeden přední světlomet, vyměòte si teď hned v něm žárovku". Ona náhoda je sviòa. A osobně si myslím, že každý výrobce bude mít na tomto jiné konektory. Nebo snad k té tvé sadě se prodávají výbojky samostatně?

Další věc je, co řekneš policajtovi, když se bude ptát, proč ti to svítí do modra. Oni ti policajti dnes zas až tak blbí nejsou.


Stejně tak je magorie vozit s sebou i když máš (bi)xenony, náhradní žárovky. A co vozidla, která mají originální xenonovou sadu? Tam to též sám víceméně nevyměníš.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:39 pm    Předmět: Citovat

Pravdu díš, prima-mene, dnes je hodně nových aut na kterých si majitel (bohudík) žárovku sám nevymění a musí do servisu.
Uvádím bohudík z důvodu, páč někdo tu žárovku tam prostě nějak dá, ale že svítí třeba na letadla má na háku (je to vidět na silnicích).
Správně po každé výměně žárovek se mají světlomety znovu seřídit.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Pro prima-mena :

1) vozidla s originální xenonovou sadou mají značkové xenony, které jsou mnohem kvalitněji vyrobeny, takže ta výdrž bude asi poněkud větší
2) odtah to jistí
3) na některé trošku dražší HID xenonové sady se dají sehnat výbojky samostatně a vyměnit to bez problémů na cestě.
- levnou výbojku, kdybys vyměnil na cestě, tak je velká pravděpodobnost, že ti bude svítit úplně někam jinam.


Mnoho let jsem v předchozím autě používal žárovky Narva a několikrát je měnil. Nikdy jsem nemusel seřizovat světla. Když jsem do Xantie nahodil Osram Cool Blue, tak levé světlo mi ze dvou metrů na vrata svítilo tak o 35 až 40 cm výš. Nevěřím, že je to žárovkou Osram!!! S předchozíma žárovkama jsem to už koupil. A tohle je i v různých testech na netu a v časopisech, že neznačkové žárovky za moc nestojí.
O xenonech se moc nepíše, ale o tom že kdejaká levná výbojka svítí "jinak", jsem už na netu taky četl.


A jen tak mimochodem. Vyměnit u mé Xantie žárovku v pravém př. tlumeném světlometu je horor i za denního světla. Pouze s použitím dlouhých úzkých kleští. Prstama ji neuchopím i kdybych se zbláznil. (víko schránky řídící jednotky samozřejmě sejmuto)
- starší Xantie tam mají podstatně více místa.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 10:34 pm    Předmět: Citovat

A chlapci, co říkáte na toto?
http://www.youtube.com/watch?v=MlP0QRZdQu0
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)