Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Uteklo mi medium z klimatizace

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 3:37 pm    Předmět: Uteklo mi medium z klimatizace Citovat

V lete jsem nechal plnit klimu a ted je medium pryc. Pres zimu jsem zhruba 3x klimu spustil.

Je to standardni chovani? Nekdo rika, ze kdyz se klima dlouho nespousti, tak zacne utikat..

Lze nejak zdetekovat, kde by pripadne klima utikala?

Viktor
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 4:25 pm    Předmět: Citovat

Dá se detekovat kde to uchází, v servisech na to maj měřák. Klima by se měla občas pustit, ale proto aby se promazal kompresor.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Spustit nejen skrz kompresor,ale i skrz veškeré vedení ,protože když se nemažou,neprocházejí občas vedední-trubky tou směsí o to víc oxidují a reznou.Jako každé jiné materiály-necháš ladem ho.no po něm.
Jestli mají servisy měřák nevím,ještě jsem ho neviděl,ale možná jo,ale nevím co by měl jako měřit,jestli nějakou složku té chladící směsi či co,ale pokud je to hodně prázdné,nezjistí takhle už nic.
Vím jen,že mají např UV baterku,kterou ti prosvítí např,chladič,zda neutíká,dále máš-li ve směsi barvivo,je pak lépe vidět možný únik.Taky je někdy vidět okolo místa úniku jakoby oxidaci,či co,nevím jak to přesně popsat,omlouvám se.Oni to většinou najdou dle už vytipovaných míst-léta praxe Wink
Mě to utíkalo před vstupem do kabiny.Je tam takový díl(železná krabička,snad je to výparník),měl jsem naštěstí jen špatné těsnění.Možných míst je více-chladič,kompresor,trubky hlavně v místě napojení,taky se stalo,že utíkal napoutěcí ventilek a podobné výdrby,ne vždy je to lehké najít.
Já klimu už taky po zimě spustil,spustila se tj,nějaká směs tam je,chladit to chladí,ale v jaké je kondici se stejně ukáže až bude řádný pažák.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 9:52 am    Předmět: Citovat

utíkat to může kdekoliv.

u takhle starého auto je pro zákazníka rozumnější nachat si před létem klimu naplnit(pokud vydží fungovat alespoò 3 měsíce) a opravy neřešit-stojí to balík a výsledek nejistý......


vím,že to zní blbě,ale nacpat do klimy 5-10 tis. není problém a návratnost v nedohlednu....

PS: ber to jako kamarádskou radu-jako servisák bych tě měl tlačit do opravy.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
woma



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

Únik chladiva z chladícího okruhu je běžná věc a to i u novějších aut.Únik se dá detekovat měřákem neboli pípákem,který najde směs chladiva nebo plynu,jak kdo chce a nebo detekční fosforovou tekutinou.Ale i tak se stává,že únik ne a ne najít.Míst je hodně a zvl᚝ jsou zákeřná místa pod palubovkou,to je pak lepší,pokud to není velký únik doplnit každý rok.Já to dělám za 500 s barvivem za 600 Cool Jinak tlak v okruhu pokud tam je chladivo je všude stejný,takže nějaké reznutí trubek uvnitř nepřipadá v úvahu,je tam totiž i dostatek oleje.Spouštění klimy v zimě neřeším,takže záleží na každém kdo komu co poradil Idea Chlazení zdar!
_________________
Xantia break 1.8 8v 74kw,rv.97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 3:04 pm    Předmět: Citovat

Tak mě to poradil např.Citroen Smile ,teda krom všech klimařů, s kterými jsem přišel do styku.Výòatek z návodu na Xantii:

Aby byla zaručena dobrá funkce těsnění kompresoru,uveďte klimatizaci do provozu alespoò jednou měsíčně-TOŽ TAK.

Je to holt na každém,ale já bych na ten dostatek chladiva s olejem nespoléhal,opravdu jen málokterá stará klima neutíká a dle mě jen při spuštění se pokryje vnitřek vedení klimy spolehlivě náplní-proto by se měla nechat běžet i 10-15 minut.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 6:30 am    Předmět: Citovat

Klidně bych si tipl na kondenzátor (chladič). Mě klekl sice až po 12 letech, ale 10 je taky dost. pokud je po něm, obra se na Boba.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 7:09 am    Předmět: Citovat

Klíma mi zopne ,ale po dos teplom víkende sa nedá poveda,že by príjemne ochladila interiér. Confused

Nechám si ju doplni a ak vydrží ako sa tu píše 2-3 mesiace rieši to nebudem a ani to nemá cenu rieši. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)