Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Padání zadku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vrzi



Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 2:55 pm    Předmět: Padání zadku Citovat

Nazdar xantiáci.Začal mi padat zadek pokud držím déle brzdu a jakmile ji pustím tak se hnedle kára zvedne.Nevíte v čom je asi problém?Díky za rady a odpovědi.XII 1,9TD[/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Zadní náprava při pérování posouvá kola nejen nahoru a dolu, ale také dopředu a dozadu. Když stojíš na brzdě tak omezuješ pružení zadku tím, že kola nemohou pojet dopředu.
Chce to pouze trochu citu při stání na brzdě.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 12:06 pm    Předmět: padání zadku Citovat

Taky by to mohla být špatná (nízký tlak) v centrální kouli.Já když jsem pokaždé při stání šlápnul na brzdu tak auto vzadu o kousek kleslo a po doplnění koulí už to nedělá.Pokud jsi rok nebo dva nedofukoval koule tak s tim neváhej.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Venda-BX



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Třebechovice Pod Orebem

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 6:28 pm    Předmět: Re: padání zadku Citovat

petr h napsal:
Taky by to mohla být špatná (nízký tlak) v centrální kouli.Já když jsem pokaždé při stání šlápnul na brzdu tak auto vzadu o kousek kleslo a po doplnění koulí už to nedělá.Pokud jsi rok nebo dva nedofukoval koule tak s tim neváhej.

Mně dělal všechny koule i tu centrální PaM a když stojím na brzdě tak mi prdel taky spadne
_________________
Xantia 1,8 rv.93 LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 8:21 pm    Předmět: Re: padání zadku Citovat

No ono by to možná chtělo nejdřív nastudovat jak vlastně vzadu ta hydra chodí... Idea
To, že po sundání nohy z brzdy se propadne zadek nebo naopak vyskočí nahoru je věc zcela normální. Ono totiž když zabrzdíte a držíte brzdu, nejenže způsobí, že se hydra "věnuje" tomu aby brzdila, ale také můžete takto uzavřít auto v poloze, která se liší on normální provozní - korektor se marně snaží auto dostat tam kde ho chce mít. Po sundání nohy z brzdy, je hydra pro zadní nápravu "odblokována" a auto se někam dostane - buď dolů, pokud byla záď vejš než normální poloha nebo nahoru pokud byla níž než normální.
Schválně si zkuste někde prudce zabrzdit a stát na brzdě, po chvíli ji puse - autí se vzadu propadne. A pak sešlápněte brzdu znovu, pokud ji až po chvíli povolíte, auto vyhodí prdýlku nahoru. Pokud zase sešlápnete brzdu a chvíli na ní budete stát a pak ji povolíte zase se záď propadne... a tak stále dokola Twisted Evil
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

Raww: Já myslel, že toto se dělo jen u Xantií bez protipadací koule. Třeba u mé X1... Tam je to normální, že i když držím krátce brzdu třeba na semaforech, zadek "se zvedne nebo klesne..." Nebo proč tam je v zadu teda přidaná ta protipadací koule?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 3:57 pm    Předmět: Citovat

Nebude tam náhodou ta protipadací kvůli tomu že když třeba ráno přijdeš ke stroji, tak on neleží na zemi a nedrtí pod sebou obrubník. Idea
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

prima-men napsal:
Nebo proč tam je v zadu teda přidaná ta protipadací koule?

Ježiši kriste, hlavně ne znova Very Happy
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=952&postdays=0&postorder=asc&start=30
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 4:00 pm    Předmět: Citovat

Prima-men přečti tohle bralo se to tu docela dost, hlavně ten anglickej text co jsem vystavil je důležitej, tam se dozvíš i proč auto po zabrždění spadne.

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=952&postdays=0&postorder=asc&start=30

Je to zcela normální jev. Zadní koule se jako protipadací pouze v podstatě nazývá funkci má však maličko jinou. Čti pozorně a dovíš se víc. Wink
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

pepí napsal:
Nebude tam náhodou ta protipadací kvůli tomu že když třeba ráno přijdeš ke stroji, tak on neleží na zemi a nedrtí pod sebou obrubník. Idea


Ne na to jsou ty zámky. Laughing Wink
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Mamut, xantiak: Se omlouvám, nechtěl jsem založit flame, jako v tom vámi poskytovaném odkazu. Embarassed Tak už to chápu...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)