Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

3.0 v6 zvýšení výkonu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 8:11 pm    Předmět: 3.0 v6 zvýšení výkonu Citovat

Ahoj máte někdo zkušenost se zvýšením výkonu motoru 3.0V6 24V 140kw ?
Zahodit kat,sport.filtr apd? Twisted Evil
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 5:52 pm    Předmět: Re: 3.0 v6 zvýšení výkonu Citovat

Dle meho lajckeho nazoru timhle pasivnim tuningem ziskas tak 5-10k a to pri vaze 1,5tuny a vykonu 190k asi tezko poznas.

Pokud bys chtel znatelnejsi zvyseni vykonu(desitky koni), musel bys razantne sahnout do motoru(vacky, vyssi komprese, uprava sani....) a prepracovat SW ECU...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kenedz



Založen: 4.7.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Záboří

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Pamatujete,že staré XM a 605 měli V6 24V s výkonem 147kw?
Jaký tam je rozdíl oproti nové 140kw,určitě hlavně jednotka-vše kvůli Emisím.Zkus zjistit hlavní rozdíly mezi oběma motory....
Když jsem měl BX 16Valve tak měl 118kw-bez katalysátoru,stará verze.Pak jsem si koupil Peugeot 405 Mi16 a ta už měla jen 108kw-s katalysátorem s totožným motorem.Byl mezi nima jen rok rozdíl.
_________________
Xantia Break HDi Exkluzive 140PS r.99-prodáno
Xantia Activa TCT r.96-jen na Xasrazy
Peugeot 406 HDi Prémium pack r.00-plně naložen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

kenedz napsal:
Pamatujete,že staré XM a 605 měli V6 24V s výkonem 147kw?
Jaký tam je rozdíl oproti nové 140kw,určitě hlavně jednotka-vše kvůli Emisím.Zkus zjistit hlavní rozdíly mezi oběma motory....
Když jsem měl BX 16Valve tak měl 118kw-bez katalysátoru,stará verze.Pak jsem si koupil Peugeot 405 Mi16 a ta už měla jen 108kw-s katalysátorem s totožným motorem.Byl mezi nima jen rok rozdíl.


Tenhle motor je jiný než ten v XM a 605. Kat chci vyhodit a upravit sání.
Aspoò něco,sice jede slušně ale stejně Alfa GTV mě vyklepla na rovině,nad 180km/h byl rychlejší,fuj Evil or Very Mad
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Výše zmiòovaný a porovnávací motor od XM je zcela jiný a zcela jiné konstrukce, než verze v Xantii. Co se týče maximální úpravy tohoto motoru, dostat se z něj dá cca 300 koní , čili něco kolem 230kW, ovšem to znamená neskutečné investice a obrovské množství úprav v motoru + turbo, které díky velkému místu musí vyšoupnout klimu. Nikde jsem nic podobného neviděl, jeden exemplář ale v ČR udělán byl, ale už asi nežije.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Alien napsal:
Výše zmiòovaný a porovnávací motor od XM je zcela jiný a zcela jiné konstrukce, než verze v Xantii. Co se týče maximální úpravy tohoto motoru, dostat se z něj dá cca 300 koní , čili něco kolem 230kW, ovšem to znamená neskutečné investice a obrovské množství úprav v motoru + turbo, které díky velkému místu musí vyšoupnout klimu. Nikde jsem nic podobného neviděl, jeden exemplář ale v ČR udělán byl, ale už asi nežije.


To je škoda,to musela bejt raketa. Mě to docela zajímalo,protože když Xantie vyklepne BMW,Audi a navrčený TDi tak jejich majitelé mají protažený xsichty Twisted Evil
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

No ja nevim co máš za problém Od te doby co jsem ze sve 3,0 vyhodil automat a vymenil ho za manual nemam problem jestli spíš nebude chyba mezi sedačkou a volantem. 3,0 bez uprav udela spolehlivejch 240 dokonce jsem zarazil rucicku tachometru o nulovaci tycku ale nebudu tu machrovat kolik to jelo pač sem nemel gps ale i v kopečkách z litoměřic do sebuzina trham motorky ktere se nechytaj nedam na ten motor dopustit a řekl bych že upravy nepotřebuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Nevidím žádný podstatný rozdíl (kromě 10ps) mezi motory xantia V6-24v a XM V6-24v.
které se v letech 01/97-10/00 dávali současně do obou vozů, snad jen Ø.J. bude jiná.
Třeba chtěli, aby se v Xantii točil déle.
ONDRO- vyhodil automat Question
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Nevidím žádný podstatný rozdíl (kromě 10ps) mezi motory xantia V6-24v a XM V6-24v.
které se v letech 01/97-10/00 dávali současně do obou vozů, snad jen Ø.J. bude jiná.
Třeba chtěli, aby se v Xantii točil déle.
ONDRO- vyhodil automat Question


Zjevně jsi to nepochopil. Tady se naráželo na starý motor V6 u XM. To že od roku 96 se do XM dával motor nový a také do xantií se tady nikdo nepře.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xj12



Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

mevi napsal:
No ja nevim co máš za problém Od te doby co jsem ze sve 3,0 vyhodil automat a vymenil ho za manual nemam problem jestli spíš nebude chyba mezi sedačkou a volantem. 3,0 bez uprav udela spolehlivejch 240 dokonce jsem zarazil rucicku tachometru o nulovaci tycku ale nebudu tu machrovat kolik to jelo pač sem nemel gps ale i v kopečkách z litoměřic do sebuzina trham motorky ktere se nechytaj nedam na ten motor dopustit a řekl bych že upravy nepotřebuje...


Tos mě asi trošku nepochopil,já měl hlavně namysli vyklepnout auta golf rs32,alfa gtv apd. Když jsou prasata tak mě vyklepnou. Naposledy Calibra 4x4 Turbo v zatáčce (z Děčína do Ústí)jsem měl 210 a on mě vzal jak kdybych je 120 Evil or Very Mad
_________________
2.0i16V Aut.
C5 II V6 Exl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

xj12 je na tebe nakej kontakt? jezdim za mladou do jiloveho u decina a docela rad bych se s tebou sešel občas se hodí bejt v kontaktu s nekym kdo ma stejne auto... tel na me je 775221703
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)