Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozbitý dálkač centrálu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PiwkoM



Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 11:01 am    Předmět: Rozbitý dálkač centrálu Citovat

zdravim všechny Xantiaky,

koupil jsem X2 rv 1999, 1,8i 8V a součástí balení byl klíč s dálkovým ovládáním centrálu, které má vylomené ovladače, bylo mi řečeno že je to neopravitelné, že není způsob jak je znovu připájet, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s tímto problémem, popřípadě kde bych moh sehnat schéma zapojení toho plošòáčku, který je uvnitř klíče...

Díky, Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 11:23 am    Předmět: Citovat

Záleží jak moc je to vylomené. Pokud upadly jen mikrospínače, tak se dají nalepit lepidlem jiné a kontakty propojit s plošným spojem jemnými drátky. Ale chtělo by to mít daný ovladač v ruce a pak by se dalo říct víc. Před nedávnem jsem to opravoval kamarádovi a tam to šlo bez celkem bez problémů. V jeho případě tam někdo dal neoriginální mikrospínač ještě předemnou, jen ho špatně mechanicky připevnil k plošnému spoji a ten se pak znovu utrhl. Já to pak přilepil dvousložkovým epoxidovým lepidlem a natáhnul drátky dál po cestě plošného spoje.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PiwkoM



Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

Děkuji za radu,
podle mého soudu jsou pryč jen ty mikrospínače, ale netuším kde sehnat nové a jaký by to měl být typ, pokud by se jednalo o neoriginální součástky...

Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

S mikrospínači bude zřejmě docela problém. Pokoušeli jsme se s kolegou je shánět po různých obchodech s elektrosoučástkami, ale marně. Nic nepasovalo. Nakonec se podařilo sehnat nefunkční MP3 přehrávač, kde byly ty správný a ten jsme rozebrali. Ale byla to vyloženě náhoda. Ale i tudy by mohla vést cesta.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=631&start=15
Nebo www.ezk.cz a dej vyhledat mikropínač, osobně bych tam zkusil napasovat tento typ: PHAP3362A
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

jk napsal:
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=631&start=15
Nebo www.ezk.cz a dej vyhledat mikropínač, osobně bych tam zkusil napasovat tento typ: PHAP3362A
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php



Tak ti nevím, ale tohle jsou mikrospínače na výšku, ale do DO je třeba na ležato. Správný jsou ty na tvém odkazu, až na konci, ale jak tam píše kolega, téměř nedosáhnutelné. Jedině, že by se BOB nebo jiný kolega obchodník obětoval a koupil pár kusů zvenku. Myslím, že by se jich i zbavili, protože pokud vím, odcházejí docela často.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 8:29 pm    Předmět: Citovat

dzejpi napsal:
jk napsal:
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=631&start=15
Nebo www.ezk.cz a dej vyhledat mikropínač, osobně bych tam zkusil napasovat tento typ: PHAP3362A
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php



Tak ti nevím, ale tohle jsou mikrospínače na výšku, ale do DO je třeba na ležato. Správný jsou ty na tvém odkazu, až na konci, ale jak tam píše kolega, téměř nedosáhnutelné. Jedině, že by se BOB nebo jiný kolega obchodník obětoval a koupil pár kusů zvenku. Myslím, že by se jich i zbavili, protože pokud vím, odcházejí docela často.

Však píšu že je potřeba je tam napasovat. Tzn. dát je na bok a přilepit. Beztak už je pájecí ploška utržená. Ale každý a si tam dá co chce.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Pro PivkoM , Mám tu nějaké vraky videí, myslím, že jsem tlačítka i použi do DO. Chceš-li něco poslat,dej mi adresu do klubové pošty a já ti to hodím do obálky.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PiwkoM



Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Pro PivkoM , Mám tu nějaké vraky videí, myslím, že jsem tlačítka i použi do DO. Chceš-li něco poslat,dej mi adresu do klubové pošty a já ti to hodím do obálky.


Ahoj Jiro,
nemuzu ti napsat na jira2006@volny.cz, napis mi prosim aktualního maila... Dik Marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PiwkoM



Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 5:38 am    Předmět: Citovat

Takze mikrospinace jsem nakonec pouzil podle odkazu, napasoval a vymenil baterku, presto stale nefunguje. Nemel byste nekdo tip na co se zamerit dal ? Predpokladam ze by mohl byt vadny rezonator... Da se tahle soucastka vubec sehnat...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 7:20 am    Předmět: Citovat

Pro ty kteří ještě chtějí do xa2 investovat nějaký ten groš mám dobrou zprávu: autorizovaný prodejce slevnil originál klíč ke XA2 s dálkáčem a imobilizérem z 5000.- na cenu 2500.-Kč a dá se ukecat i cena synchronizace do téhle ceny- (jak kde) ale je třeba mít kartu s kódem.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

PiwkoM napsal:
Takze mikrospinace jsem nakonec pouzil podle odkazu, napasoval a vymenil baterku, presto stale nefunguje. Nemel byste nekdo tip na co se zamerit dal ? Predpokladam ze by mohl byt vadny rezonator... Da se tahle soucastka vubec sehnat...?

Už jsem to psal několikrát. Funkčnost vysílání klíče kontroluju na TV naladěné na 433, 92 MHz (díky Aleši, už jsem to opravil). Na tomto kmitočtu vysílá mé DO. Pokud se po stisknutí klíčku objevují na TV proužky, vím že klíč je s vysokou pravděpodobností funkční až po vysílací část. Teď už jde jen o to, aby se klíč s přijímačem v autě domluvil. Je potřeba sesynchronizovat klíč s přijímačem v autě. A to se děje tímto způsobem: Zapni klíč zapalování, do 30s po zhasnutí kontrolky imobilizeru zmáčkni některé tlačítko ovladače a podrž ho po dobu 10sekund. Pokud tohle nepomůže, tak nezbyde než zkusit servis citroen. Jen ještě taková poznámka nesouvisející nijak s tímto problémem. Součástí povelu DO je i informace o stavu baterie. Pokud je baterie slabá, dojde po po zapnutí zapalování k rozblikání kontrolky otevřených dveří na dobu 10s.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW


Naposledy upravil jk dne ne srpen 17, 2008 7:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Přeně tak pasuje tam tenhle z EZK, už jsem ho kupoval několika lidem a opravil tak už 6 dálkáčů. Obchod mám naštěstí 500 metrů od práce Laughing http://www.ezk.cz/e-shop/img/det/phap3362.jpg

A jak píše JK, zkouším funkčnost vysílače DO také na TV ale na frekvenci 433,92MHz pásmo S37 což je frekvence vysílače DO.

Co se týče informace z DO o stavu baterie, baterka mi došla do mrtva a nic takové co popisuješ jsem nespozoroval, asi to umí jen Exlcusive nebo jsem slepejš. Laughing
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 7:48 pm    Předmět: Citovat

Mně se to s to baterkou taky ještě nestalo, ale píšou to v Lasertechu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Nenechávejte v klíčích u X2 dlouho vybitou baterku, nechce to pak fungovat a musí se to v Citroenu sehrát.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)