Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spouštění vrtullí

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zveraki



Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 4:00 pm    Předmět: Spouštění vrtullí Citovat

Ahojte, mám 2,1td. Přede mnou to měl nějaký expert a napojil natvrdo vrtule na spínač, který potom ustřihl. Nic méně, dodělal tam ty relátka co to spouští.Tak jsem to dal elektrikářovi, ten to dal do kupy, ale vrtule se mi teď spouští když jedu při 80° a hlavně jak dojedu tak se třeba 15min točí a to i v zimě. Nevíte co by to mohlo být? Čidlo jsem zkoušel, to se zdá být ok. Čím tam jsou ty vrtule ještě řízeny?

Díky moc
_________________
Xantia 2,0 HDi-Exclusive - rv 00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

No vidím to na to dát to nějakému elektrikáři, co Xatie zná, protože to nebude tak jedniduché. já ti můžu napsat jedině , jak se to má chovat správně. Při zapnutá klimě se točí sahary na pomalé otáčky pořád. Při vypnuté klimě (aby to nepletlo) se spíná pomalý chod asi při 90° a rychlý při asi 100-110°. Ale když chceš udělat kontrolu, tak odpojíš to zelené čidlo a sahary se rozběhnou na pomylá chod a po chvilce naplno. Takže tam bude nějaké zpažďovací relé. Klima je ovládá taky sama, protože , když je v kabině přes 40°, tak se při zapnutí klimy spustí sahary na rychlý chod a pak se přepnou na pomálý.
Možná máš blbé to spínací relé. Je to to zelené, které bývá u naft. filtru, ale já ho mám z boku na hlavě motoru. Stojí asi 500Kč- tím bych začal.Pokud ho vytáhneš , musí se sahary rozběhnout i při studeném motoru a při zastrčení zastavit.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zveraki



Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Váòa napsal:
No vidím to na to dát to nějakému elektrikáři, co Xatie zná, protože to nebude tak jedniduché. já ti můžu napsat jedině , jak se to má chovat správně. Při zapnutá klimě se točí sahary na pomalé otáčky pořád. Při vypnuté klimě (aby to nepletlo) se spíná pomalý chod asi při 90° a rychlý při asi 100-110°. Ale když chceš udělat kontrolu, tak odpojíš to zelené čidlo a sahary se rozběhnou na pomylá chod a po chvilce naplno. Takže tam bude nějaké zpažďovací relé. Klima je ovládá taky sama, protože , když je v kabině přes 40°, tak se při zapnutí klimy spustí sahary na rychlý chod a pak se přepnou na pomálý.
Možná máš blbé to spínací relé. Je to to zelené, které bývá u naft. filtru, ale já ho mám z boku na hlavě motoru. Stojí asi 500Kč- tím bych začal.Pokud ho vytáhneš , musí se sahary rozběhnout i při studeném motoru a při zastrčení zastavit.


Díky za radu, o víkendu na to mrknu. Je to nějaká záhada, a jsou ty vrtule potom řízeny ještě něčím? Jako řídící jednotka auta nebo tak něco?
_________________
Xantia 2,0 HDi-Exclusive - rv 00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

Øídí je tzv. bitron.
Ještě malý upřesnění Wink Po vypnutí motoru se sahary z vysokých otáček ihned přepínají na otáčky nižší a po cca 3 sekundách se vypnou. Když točí na nížší otáčky, vypnutí motoru je zastaví také ihned. Takže jakékoli točení na vypnutém motoru není správně.
Pokud točí musí obě vrtule točit vždy spolu stejnou rychlostí.
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zveraki



Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 12:28 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
Øídí je tzv. bitron.
Ještě malý upřesnění Wink Po vypnutí motoru se sahary z vysokých otáček ihned přepínají na otáčky nižší a po cca 3 sekundách se vypnou. Když točí na nížší otáčky, vypnutí motoru je zastaví také ihned. Takže jakékoli točení na vypnutém motoru není správně.
Pokud točí musí obě vrtule točit vždy spolu stejnou rychlostí.


A co je ten Bitron a kde ho najdu? Smile
Jinak když vypnmu motor, tak vrtule jedou na plno, asi deset až patnáct minut. Ale když otočím klíčkem, jako bych chtěl startovat, tak se hned vypnou. Je to celé nějaké divné.
_________________
Xantia 2,0 HDi-Exclusive - rv 00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

Jo, to je taky pravda. Z toho vyplývá, že to je nějak řízený a nespíná se to jen čidlem napřímo. Už to spínaní na dvakrát dává najevo , že je to regulováno hodnotou odporu spínacího čidla a proto to musí něco vyhodnocovat. Proto se přikláním k tomu odborníkovi. Já jsem jen přišel na to, že jsem měl vypálené to pravé horní relé ( při pohledu ze předu na auto) a točila se mi jen levá sahara, ale na oba stupně. Pravá stávkovala. Po výměně OK.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

Mezi ventilátorami na horní straně sahar je trojúhelníková krabička ve které jsou 3 ks relátek, které přepínají chod ventilátorů. Někdy zoxiduje kontakt na některém relé a dělá to neskutečné kousky.
Pozor nepřehodit-jedno je jiné (myslím že to prostřední).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zveraki



Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

Díky pánové za rady, o víkendu na to mrknu a v po podám report, jak to šlo.
_________________
Xantia 2,0 HDi-Exclusive - rv 00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)