Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Manžeta přední pístnice, jak ji nasadit?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 8:50 am    Předmět: Manžeta přední pístnice, jak ji nasadit? Citovat

Ahojky,

mám malinký dotaz - včera jsem si všiml, že manžeta přední pístnice je (nahoře) spadnutá a chtěl jsem ji nasadit.

Ve starém fóru (http://www.xantiaclub.cz/kforum.php?akce=topic&Top_ID=113&stranka=1) jsem našel zmínku, že se nasazuje špatně (to je pravda), ale ani po půl hodině šaškování v blatníku se mi to nepovedlo.

Máte někdo nějaký trik či nápad, jak si s tím poradit?

Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 8:10 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to dělal tak, že jsem auto zvednul do horní polohy (až nahoru), sundal jsem manžetu z pístnice (na pístnici je přivařený kroužek, přes který se manžeta dá v pohodě stahnout), manžetu jsem dotlačil až nahoru do podběhu a prstama nacpal na místo. Aby nevypadávala, použil jsem na zajištění eletrikářský stahovací pásky (dva, protože jsem neměl po ruce tak dlouhý), který jsem utáhnul kolem horní hrany - jde to, ale musíš se trochu snažit. Někde mám i fotku, musel bych chvíli hledat. Potom jsem stáhnul manžetu dolu na pístnici.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:35 pm    Předmět: Citovat

OK, tak něco podobného jsem čekal. Tady žádný trik. Předpokládám ale, že v originále je manžeta nasazena drží jen tak a asi drží jen proto, že je nová a nevytahaná, že?

Pavel

MíraCB napsal:
Já jsem to dělal tak, že jsem auto zvednul do horní polohy (až nahoru), sundal jsem manžetu z pístnice (na pístnici je přivařený kroužek, přes který se manžeta dá v pohodě stahnout), manžetu jsem dotlačil až nahoru do podběhu a prstama nacpal na místo. Aby nevypadávala, použil jsem na zajištění eletrikářský stahovací pásky (dva, protože jsem neměl po ruce tak dlouhý), který jsem utáhnul kolem horní hrany - jde to, ale musíš se trochu snažit. Někde mám i fotku, musel bych chvíli hledat. Potom jsem stáhnul manžetu dolu na pístnici.
MíraCB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Asi tak nějak...
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 4:28 pm    Předmět: manžeta Citovat

ahoj Míri ještě se vrátím k tomu jak je ta manžeta zadělaná dole .To tam je jen nasazená a drží za ten kroužek návarek ,stačí ji jen přetahnout nebo jak to myslíš.díka Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:56 pm    Předmět: Citovat

Torku, dole je jenom navlečená přes ten kroužek, drží tam celkem dobře-
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si odpovědět, protože jsem měl tu čest si s manžetou hrát (už 2x Surprised ). Je to přesně tak, dole je jen přetažená přes plastový kroužek (vypadá jako silon), tam je to bez problémů, jde to přiměřeně ztuha a spolehlivě drží.

Jenže nahoře není místo a tím, jak asi manžeta ztrácí pružnost, tam už tak dobře nedrží (tedy spíše vůbec). Navíc ten žlábek, do kterého se nasazuje, není po celém obvodu stejně hluboký, skoro to vypadá, jako by tam manžeta ani nepatřila.

Elektrikářský pásek to opravdu řeší. Já ho musel po nějaké době natáhnout znovu, poprvé jsem ho utáhl, ale asi málo... Možná bych to klidně pojistil Chemoprénem, jestli se sesmekne i podruhé.

Pavel

P.S. Mimochodem, teď jsem viděl jednu Xantii, která měla tuto manžetu
úplně přetrženou, to bude asi bájo ji vyměòovat Evil or Very Mad

Torek napsal:
ahoj Míri ještě se vrátím k tomu jak je ta manžeta zadělaná
dole .To tam je jen nasazená a drží za ten kroužek návarek ,stačí ji jen
přetahnout nebo jak to myslíš.díka Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)