Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hydroaktiv

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 7:09 am    Předmět: hydroaktiv Citovat

Koleové ,mám prosbu na HYDROAKTIV.
Dá se někde sehnat , nebo tam nené potřeba.
U mého vozu byl,ale někdo ho odmontoval a auto mi za hodinu sedna na prdel jako steré BX.

Diky Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 7:28 pm    Předmět: Citovat

Nejde vyhodit hydroaktiv, jsou tam jiné trubky (průměry), jiné držáky pístnic, jinak vedené trubky, eletrika a tak. V autě buď je a nebo není.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 8:07 pm    Předmět: Citovat

Popis to trochu lip...Myslis tim,ze kdyz auto zastavis,vypnes motor,tak ti po nekolika desitkach minutach spadne uplne na zem??
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

[quote="vytacyt"]Popis to trochu lip...Myslis tim,ze kdyz auto zastavis,vypnes motor,tak ti po nekolika desitkach minutach spadne uplne na zem??[/quote]

Je to přesně tak , jako první spadne zadek a po cca 1hod i předek.

Mužu něco udělat proti padání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:34 pm    Předmět: Citovat

Také by bylo dobré definovat stáří vozu .
Když mrkneš na můj podpis dole, tak ti řeknu, že u tohoto vozu je to normální,Vstane do minuty, tak bych to neřešil
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 6:41 pm    Předmět: Citovat

Auto by urcite nemelo spadnout dolu,i kdyz je je to "starsi" auto.Pokud stojis nekde dlouho,tak je ale dobre auto pustit dolu,aby si nenamahal koule a odpocinuly si Very Happy
Byl jsi na dofuku kouli??
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 7:16 pm    Předmět: Citovat

[quote="vytacyt"]Auto by urcite nemelo spadnout dolu,i kdyz je je to "starsi" auto.Pokud stojis nekde dlouho,tak je ale dobre auto pustit dolu,aby si nenamahal koule a odpocinuly si Very Happy
Byl jsi na dofuku kouli??[/quote]

Koule jsou dofoukané v Holetíně u Bulise , ale nic moc .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

vytacyt napsal:
Auto by urcite nemelo spadnout dolu,i kdyz je je to "starsi" auto.Pokud stojis nekde dlouho,tak je ale dobre auto pustit dolu,aby si nenamahal koule a odpocinuly si Very Happy
Byl jsi na dofuku kouli??

Proboha chlapi, doopravdy nemate při snaze poradit. Crying or Very sad
Xantie ze začátku výroby, to je do r.v. 1994 neměly tzv. protipadací zámky, to znamená, že auto vlivem různých malých netěsností (což u 12leteho auta je celkem pochopitelný) může spadnout dolů, auto je na to postavený a není to na závadu, viz DS, CX i BX. Novější Xantie s hydrozámkama dolů už nepadá a opět je na to postavená, to znamená, že když tohle auto při dlouhodobějším odstavení ručně pustíte dolů, tak se silentbloky v ramenech dostanou do pnutí a dříve se vymačkají. Koule si nemají od čeho odpočinout, stejně v nich je stálej tlak od 40 do 70 atmosfér a jejich membránám dělá dobře to, když jsou zhruba v rovnovážném stavu a nejsou zbytečně vychýlené ani na jednu stranu.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

[quote="Mamut"][quote="vytacyt"]Auto by urcite nemelo spadnout dolu,i kdyz je je to "starsi" auto.Pokud stojis nekde dlouho,tak je ale dobre auto pustit dolu,aby si nenamahal koule a odpocinuly si Very Happy
Byl jsi na dofuku kouli??[/quote]
Proboha chlapi, doopravdy nemate při snaze poradit. Crying or Very sad
Xantie ze začátku výroby, to je do r.v. 1994 neměly tzv. protipadací zámky, to znamená, že auto vlivem různých malých netěsností (což u 12leteho auta je celkem pochopitelný) může spadnout dolů, auto je na to postavený a není to na závadu, viz DS, CX i BX. Novější Xantie s hydrozámkama dolů už nepadá a opět je na to postavená, to znamená, že když tohle auto při dlouhodobějším odstavení ručně pustíte dolů, tak se silentbloky v ramenech dostanou do pnutí a dříve se vymačkají. Koule si nemají od čeho odpočinout, stejně v nich je stálej tlak od 40 do 70 atmosfér a jejich membránám dělá dobře to, když jsou zhruba v rovnovážném stavu a nejsou zbytečně vychýlené ani na jednu stranu.
[/quote]

Chápu tedy správně , že to mám nechat tak jak to je ?
Nebo mám nechat přidělat protipadací zámky?
Jinak zatím díky za rady a skušenosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 11:03 am    Předmět: Citovat

vaclavhnizdil napsal:
Chápu tedy správně , že to mám nechat tak jak to je ? Nebo mám nechat přidělat protipadací zámky? Jinak zatím díky za rady a skušenosti

Těžko ti radit, když do teď si nenapsal jaké a z jakého roku máš auto Confused
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 11:13 am    Předmět: Citovat

[quote="Mamut"][quote="vaclavhnizdil"]Chápu tedy správně , že to mám nechat tak jak to je ? Nebo mám nechat přidělat protipadací zámky? Jinak zatím díky za rady a skušenosti[/quote]
Těžko ti radit, když do teď si nenapsal jaké a z jakého roku máš auto Confused[/quote]


Prosimtě mám Xantii z 1994 1,9 TD a podle všeho má hydroaktiv , ale ten asi nefunguje .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

citace:
Mám Xantii z 1994 1,9 TD a podle všeho má hydroaktiv , ale ten asi nefunguje .
Podle ceho soudis ze mas Hydractiv? Mas tam prepinac rezimu, vetsi trubky (prum asi 10mm) na koulich, 7-8 kouli..)? Jiri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 4:39 pm    Předmět: Citovat

[quote="frenk"][quote]Mám Xantii z 1994 1,9 TD a podle všeho má hydroaktiv , ale ten asi nefunguje .[/quote] Podle ceho soudis ze mas Hydractiv? Mas tam prepinac rezimu, vetsi trubky (prum asi 10mm) na koulich, 7-8 kouli..)? Jiri[/quote]

Mám tam přepinač na hydroactiv , ale po zapnutí hydraoactivu se neděje vubec nic . Testovalo to několik řidiču a opravdu tam nikdo neshledal žadnou změnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 5:01 pm    Předmět: Citovat

citace:
Mám tam přepinač na hydroactiv , ale po zapnutí hydraoactivu se neděje vubec nic ...
Zkus si precist nasledujici odkaz. http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005051901 Jiri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vaclavhnizdil



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

[quote="frenk"]Mám tam přepinač na hydroactiv , ale po zapnutí hydraoactivu se neděje vubec nic ... Zkus si precist nasledujici odkaz. http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005051901 Jiri[/quote]

Díky za odkaz , ale vše co se tam píše mě utvrdilo , že hydroaktiv opravdu nefunguje nebo je odopojen.

Asi mě čeká návštěva servisu .

Ještě jednou díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)