Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vynechání motoru při jízdě

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
subin



Založen: 1.5.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 5:55 pm    Předmět: vynechání motoru při jízdě Citovat

Omlouvám se že píšu sem k vám,ale jsem tak trochu bezradnej.
Mám peugeota 406 1,8 16V 81Kw ten samej motor se dával i do xantie.
Můj problém je,že jsem asi před třemi týdny jel po dálnici a vynechal mi motor cca na 2s poté OK,po příjezdu do Prahy mi to několikrát chcíplo na semaforech.Druhý den jsem jel na Kladno a motor začal po cestě jít na tři válce-byla vadná zap.lišta.Dnes jsem namontoval novou a tvářilo se to OK,byl jsem to project a motor vynechal opět.Na co bych se měl ještě podívat-co by mohlo způsobovat tento problém?
Diagnostika nic nehlásí budíky i kontrolky ukazují to co mají,závada se projevuje velmi sporadicky.Neměl jste někdo podobný problém?
_________________
peugeot 406-1,8 16V-81Kw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Seki



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 54
Bydliště: Velké Meziříčí

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

Nemáš tam vícebodové svíčky? Já jsem si s nima tu lištu odpálil... Twisted Evil
_________________
Dříve: Xantia 1.8 16V '97
Nyní: C5 2.0HDI SX 80kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Jelikož se to samé stalo i kamarádovi na felicii (stejný popis příznaků) a je to docela častá nemoc, taky se přikláním k zapalovací liště.. zkusil bych pojezdit s jinou..
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 11:24 pm    Předmět: Citovat

měl jsem ten samý problém ... nejdřív jsem dal nové svíčky (to si myslím že je základ) bylo to lepší ... dál jsem si pujčil jinou lištu a bylo vyřešeno... tak jsem koupil novou a je klid... takže bejt tebou juknu na svíčky a dej tam ty co tam maj bejt podle katalogu (equyem) a nelaboruj s více elektrodovejma a podobnejma nesmyslama... pak bych zkusil prostříknout kontaktolem ten konektor od ECU do lišty ... a jestli chcípá tak vyčistit krokovej motorek... mno a když se to projevuje takle sporadicky tak bych šel po kabelech proměřoval jestli nějaký není zlomený a proud v něm jde jen když se mu chce... to samé s konektorama... dále pak ukostření atd atd

ještě mě napadá ... lištu jsi kupoval ouplně novou nebo "jetou"?
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
subin



Založen: 1.5.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 6:12 am    Předmět: Citovat

Máca napsal:
měl jsem ten samý problém ... nejdřív jsem dal nové svíčky (to si myslím že je základ) bylo to lepší ... dál jsem si pujčil jinou lištu a bylo vyřešeno... tak jsem koupil novou a je klid... takže bejt tebou juknu na svíčky a dej tam ty co tam maj bejt podle katalogu (equyem) a nelaboruj s více elektrodovejma a podobnejma nesmyslama... pak bych zkusil prostříknout kontaktolem ten konektor od ECU do lišty ... a jestli chcípá tak vyčistit krokovej motorek... mno a když se to projevuje takle sporadicky tak bych šel po kabelech proměřoval jestli nějaký není zlomený a proud v něm jde jen když se mu chce... to samé s konektorama... dále pak ukostření atd atd

ještě mě napadá ... lištu jsi kupoval ouplně novou nebo "jetou"?
Lištu jsem kupoval novou svíčky mám bosch 4+ najeto 4000km,hned dnes je koupím jiné,nerad bych odpálil novou lištu
_________________
peugeot 406-1,8 16V-81Kw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

to subin

Ja mam ten samy motor - LFY - a napsal jsem si k Citroenum pred nejakou dobou dotaz na konkretni svicky, odpoved prisla vzapeti a je tato:

5. Zapalovací svíčky : FR8LDC-BOSCH nebo RFC42LS2E(EYQUEM).

Je fakt že mi to hledali podle VINu a motoru, ale zkus to stejně pokud si nejsi 100%jisty.
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Máca prosim ta nevies mi poradit kolko stoji zapalovacia lista dik.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:11 am    Předmět: Citovat

Tady máš Bobovo ceník levnějc jí těžko seženeš v citroënu budou chtít něco kolem 7500CZK Bobo jí má kolem 4600CZK
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik V



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 3:43 pm    Předmět: Re: vynechání motoru při jízdě Citovat

subin napsal:
Omlouvám se že píšu sem k vám,ale jsem tak trochu bezradnej.
Mám peugeota 406 1,8 16V 81Kw ten samej motor se dával i do xantie.
Můj problém je,že jsem asi před třemi týdny jel po dálnici a vynechal mi motor cca na 2s poté OK,po příjezdu do Prahy mi to několikrát chcíplo na semaforech.Druhý den jsem jel na Kladno a motor začal po cestě jít na tři válce-byla vadná zap.lišta.Dnes jsem namontoval novou a tvářilo se to OK,byl jsem to project a motor vynechal opět.Na co bych se měl ještě podívat-co by mohlo způsobovat tento problém?
Diagnostika nic nehlásí budíky i kontrolky ukazují to co mají,závada se projevuje velmi sporadicky.Neměl jste někdo podobný problém?




Mám ten samej problém. V servisu mi řekli, že to dělá imobilizer. Tak ho dpojili a ten den pohoda, ale druhej to začalo znovu. Tak zpátky do servisu a že řídící jednotka neudrží plovucí kod. Může to dělat?
_________________
Xantia 2.0i 16V Break r.v.95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)