Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

XANTIA
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 1:44 pm    Předmět: XANTIA Citovat

z BX 19 TZI ----> Xantia 1.8i 16V ???
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 2:36 pm    Předmět: Citovat

Dej bacha, páč XA už nejni taková houpačka jako BX a motoricky nevím, rozdíl může bejt už jen kůli váze, XA má řádově 1400 kg oproti 950 kg BX....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
X-Tuner



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 10:10 pm    Předmět: Citovat

Zatim nemám nic pač mi nebylo ještě 18 ale pak bych si chtěl koupit nějaký XA (X2) v kombíku ale nevim jakej motor...nějakej aby to jelo

Naposledy upravil X-Tuner dne čt květen 10, 2007 4:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robert



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Holetín u Hlinska v Č.

PříspěvekZaslal: po prosinec 25, 2006 8:09 am    Předmět: Re: XANTIA Citovat

jíva napsal:
z BX 19 TZI ----> Xantia 1.8i 16V ???

Jirko, já bych se toho nebál. Je pravda, že je XA těžší, proto pro stejnou dynamiku jízdy potřebuje větší výkon motoru, řídící software těhle motorů je oproti BX o několik generací výše a tak paradoxně může jezdit s menší spotřebou než BX. Jen při koupi je potřeba dobře vybrat a dát pozor na dobrý poměr stav/cena. A i Xantie stárnou. Nejmladším už bude 6 let a nejstarší jsou věkem srovnatelné se tvým BXem!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomba



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po prosinec 25, 2006 9:25 pm    Předmět: Citovat

Mám Xantii dva roky a je to vynikající auto. Taky jsem ho dával nějakou dobu do kupy a stálo to dost peněz, ale ve srovnání s jinými auty přibližně stejného období vzniku je to bytelné, spolehlivé a komfortní vozidlo. Mám benziòák 2.0i 16V ve výbavě exclusive a nedám na něj dopustit. Spotřeba odpovídá velikosti a výkonu - 8-10 l podle podmínek (dálnice/léto - město/zima). Ani po osmi letech provozu uvnitř nic nevrže a neklepe, plasty jsou kvalitní měkčené, čalounění trvanlivé.
Za cenu, za jakou se dnes dají koupit rozhodně nekoupíš tak komfortní a vybavené nové auto. I nové modely za trojnásobek jsou mnohdy horší, vržou a nejsou tak pohodlné jako xantie. Se škodovkama jakékoliv řady se to nedá vůbec srovnat, o ceně ani nemluvě.
Za mou osobu mohu jen doporučit, ale zkušený mechanik při koupi se vyplatí. Idea
_________________
Xantia II 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 6:59 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem premyslel, do ceho pujdu, az se mi "omrzi" ma X II. Nevim nevim. Nove Citroeny uz mne nejak neberou. Ty tvary, to proste neni ono(nemlat te mne)... Xantie je opravdu asi nejlibivejsi model od Citroena..rikaji to i necitroenari.
Vzdycky jsem touzil po XM, ale je to presprilis slozite auto a pokud clovek netrefi na opravdu zachovaly a udrzovany kousek, ma problemu nad hlavu. Pri shaneni meho posledniho auta jsem se nejdrive poohlizel po XM 2,5TD. Dneska si blahorecim, ze jsem do toho nesel. Ne ze by s mou HDI nebyly sem tam problemy, ale je to v mezich a jsou to vetsinou "prkotiny". Kamarad si XM 2,5TD poridil a kazdou chvili pod ni lezi. Faktem je, ze najede rocne 60-80tis. U nej jsem si teprve naplno uvedomil, ze u techto aut je zazrakem trefit na jedince s opravdovymi 200tis. km.
Jinak taky patrim mezi ty "uchylny", ktery musej mit v elektrice snad i rohozky na podlaze... Taky touzim po kozenym calouneni(asi ma nejvetsi uchylka). Jedna rada pro vsechny...kuzi jedine vyhrivanou!!! V zime je to brutus... Vyhoda kozenejch sedacek je v jejich udrzbe...jsem prase, takze se mi to hodilo.
A ktery auto tedy do budoucna?? No samozrejme zase Citroen...asi C5 II. Leda ze by do noveho Picasa namontovali hydrauliku i dopredu... Jen se bojim toho, ze uz si na tom novym nevymenim pomalu ani raminka u steracu...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr 78



Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 7:08 pm    Předmět: Citovat

U mě byl přechod na Xantii spíš doměka až mě to překvapilo jak moc. Předchozí BX GTI je tvrdší a taky ty roky už na něm byly znát, všechno se klepe. Další auto bych viděl asi na C5 II break tak za 4 roky až se nabažím Xantie (mám ji 2 měsíce Laughing ). Na ty dvojky si potrpím Smile (BX II, X2).

Petr

PS: Nejtvrdší doma je stejně C4 Laughing to je jako oktavka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
i5oss



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 7:29 pm    Předmět: Re: XANTIA Citovat

jíva napsal:
z BX 19 TZI ----> Xantia 1.8i 16V ???

Taky jsem přešel z BX 16 na X2 1.8 16V a je to o dost tvrdší (vlastním ho
1 měsíc) možná špatný typ koulí? I motoricky jsem trochu rozladěn,stříkač-
ka od Sagemu,z dola se to sbírá hůř než BX,nemáte někdo typ co s tím?
Ten rozdíl ve váze je znát. Auto má 6,5 roku,98000 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

Mno já měl BX jen 1,6 karburátor a s 1,8i 16V v XA se to dá celkem dobře srovnat, při normální jízdě rozdíl nepoznám, ale při jízdě třá 150km/h se XA do kopce nezapotí a vyjede ho stejně rychle, což u BX nehrozilo. Jinak s tvrdostí je drobet problém, ale já to částečně vyřešil KOMFORT kulkama.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukash_



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 8:29 pm    Předmět: Re: XANTIA Citovat

i5oss napsal:
jíva napsal:
z BX 19 TZI ----> Xantia 1.8i 16V ???

Taky jsem přešel z BX 16 na X2 1.8 16V a je to o dost tvrdší (vlastním ho
1 měsíc) možná špatný typ koulí? I motoricky jsem trochu rozladěn,stříkač-
ka od Sagemu,z dola se to sbírá hůř než BX,nemáte někdo typ co s tím?
Ten rozdíl ve váze je znát. Auto má 6,5 roku,98000 km.


No, obecně mají motory se čtyřmi ventily na válec zátah až od vyšších otáček, než 8 ventil. Chce to trochu víc točit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:42 am    Předmět: Citovat

Xantia 1.8 16V Arrow snad C6 Question Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Zdravím! Po skušenostech se 3BX a krátce také s Xantií 2.0i r.93 jsem se rozhodl pro pořízení Xantie kombi 2,1TD.Ta zatím vybraná je r.99 ale má najeto asi275tis.km,dov.Fr.,druhý majitel a prý pravidelně servisovaná. Obracím se tedy pro radu na co si dát pozor,jde mi hlavně o počet najetých km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Jsem dřív měl BX II 14 TRE a teď mám X II 1.9 TD. Naprostá spokojenost, mám ji tři měsíce, jen je pravda, že do ní teď poměrně hodně investuji, protože předchozí majitel byl naprostý debil a tomu autu nic nedal. Tak to nakonec vyšlo bohužel na mě Rolling Eyes
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vojtaplzen



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 10:50 pm    Předmět: BX - xantie Citovat

BX bylo nejpohodlnější auto v kterém jsem kdy jel. Takový komfort v 50 Km v hodině jsem nezažil v žádném autě. Xantii jsem chtěl proto, že je to prostě už vymakanější a lepší auto a tedy už i na nějaký ten rok. Naprosto mi ale nadchlo a zarazilo jaká Xantie opravdu je. Strašně jsem si na ni zvykl a jezdit s ní (18i 16V) je opravdu požitek. Neviměnil bych jí za nic kromě Dvojkové C5. Ale na tu je čas. Momentálně se raduji s mojí Xantií.

(BX a xantie se ale nedají srovnat, BX má prostě starší technologii hlavně s Hydraulikou je to horší) To je ale věk a stáří a čas.

XANTIA forever !!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 8:07 am    Předmět: Citovat

Citroen, nikdy ne ... jsem říkával.
Pak jsem podlehl shodě různých okolností a postavení hvězd - a měl jem Xantii doma.
Už se na jejich vlnách houpu 4 roky - a už mě má. Zamiloval jsem se.
Proto zdravím všechny magory,což si o nás mnozí myslí, kteří na tom jsou stejně. Very Happy
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)