Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Světlomety - čistění

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 11:59 am    Předmět: Světlomety - čistění Citovat

Přátelé xantiáci, kdo z vás má zkušonost s demontáží a rozebráním světlometů? Jak mám svetlomet vymontovat a rozebrat? Sviti totiz o poznani hur než levý, vypadá to v něm jak "ze života hmyzu" a lesním herbáři dohromady...
Tady je fotka:http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=obrazek_ukaz&obrazek_id=3014
Musim vysroubovat ty dva srouby nahore? Nebo neco jineho? A jak potom sundam sklo? Dik moc za rady i zkusenost.
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

No, jak koukám na foto, máš to stejný, jako já.. a jak jsem byl poučen, musíš sundat masku, protože ty svorky, co drží sklo nahoře, jsou i dole.. a ty pak odcvakneš a myješ Smile ale do mytí paraboly bych se nepouštěl..maximálně tak skla.
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 3:35 pm    Předmět: světla Citovat

Nejdřív vyndej boční blinky pod ním je jeden šroub co drží přední masku další šrouby jsou v těch místech kde jsou zámky kapoty(jsou zezhora v masce) Vlastně to ani nejsou šrouby ale taková trubička do které se vsune čep (něco jako hmoždinka se šroubem) potom jsou dva šrouby v masce v tom žebrování při pohledu zepředu.No a pak už se dostaneš na ty spodní šrouby na světle.Je to práce na pár minut.To sklo tam drží jenom těma plíškama max to bude k sobě připečený nebo přilepený nějakym silikonem.Ale odlepuj to opatrně aby jsi nepoškodil těsnicí gumu a při zpětný montáži ty plíšky trošku zmáčkni aby pevněji drželi a můžeš tam dát nějaký silikon na dotěsnění.
O mytí světel a parabol se tu už hodně napsalo někdo to nedoporučuje já to taky umyl a v pohodě.Každý má na to jiný způsob já například použil jemný kapesník a vždy jsem na to dýchnul jako když čistíš brýle ale POZOR musíš být velmi opatrný protože ta stříbrná odrazová vrstvička se dá velice lehce setřít.Nejdřív si to vyzkoušej na sraně světla kde neni činná plocha.Když budeš hledat v článcích na xantiaclubu a forum citroen tak se tam dozvíš i jiné postupy například propláchnout to jarovou vodou a nechat uschnout bez toho aby jsi se paraboly vůbec dotkl.Ale jinak to můžu doporučit z vlastní zkušenosti i kdyby jsi umyl jenom to sklo zevnitř tak ti to pomůže.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Taky se to dá renovovat, např http://svetlomety.cz/cenik.html
ale není to žádná láce
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)