Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŠKUBÁNÍ - VIBRACE PŘI PŘENOSU TŘENÍ PŘES SPOJKU

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 11:40 pm    Předmět: ŠKUBÁNÍ - VIBRACE PØI PØENOSU TØENÍ PØES SPOJKU Citovat

Dobrý den,

XA 1,9TD mi škube při přenosu tření přes spojku... TJ při rozjezdu musím točit 2000rpm, aby nevibrovalo celé auto. Když se rozjedu bez plynu (opět škube při přenosu síly (momentu) přes spojku... dále pak od volnoběžných otáček na 1 i při razantnějším sešlápnutí plynu neškube tolik... spíš neznatelně. V servisu mi bylo řečeno, že to může být spojka, respektive přítlačák nebo setrvačník nebo silentbloky motoru. Ještě jsem vypozoroval, že při rychlosti 120km/h cca 2700rpm je slyšet slabá rezonance někde v motoru opakující se cca po 1,5 sekundě. Vibruje i při podřazování. Musím se přiznat, že jsem jí dával občas trochu záhul, ale vše se razantně projevilo, když mi prasklo lanko od spojky. V servisu mi řekl, abych s tím jezdil, ale bojim se aby za pár km nebyla XA "rozklepaná", už jsem do ní narval dost peněz... Jinak totiž jezdí na 100%

Děkuji za případné reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 1:45 am    Předmět: Citovat

Zdravím, nie som práve odborník na opravy typu "výmena spojky" ale moju spojku som dával meni pred nedávnom a auto malo asi 173 000km. Opotrebenie spojky sa prejavovalo 1, preklzovaním spojky pri silnejšej záaži spojky, napr keď som pri predbiehaní zošliapol naplno plynový pedál, vyhučali mi otáčky do vysoka ale auto sa tak nerozbiehalo, 2, pri rozbehu a púšaní spojky bolo poču a cíti pomerne silné trasenie a 3, spojka mala ve¾mi krátky priebeh. Možno máš už tiež opotrebenú spojku. V každom prípade by som to asi na tvojom mieste nechal rozobra a pozrie, či tam napr nieje niečo ulomené. Tak želám ve¾a šastia a húpaniu zdar. Wink
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 6:32 am    Předmět: Citovat

No,tak s tim skubanim pri rozjezdu bych to videl na silentblok-ja mam novou spojku,ale i predtim s tou starou jsem se rozjizdel tak,ze jsem si pridal zhruba na 1300 ot. po pusteni spojky do zaberu klesly na 1100,a v klidu jsem se rozjizdel,auto neskube,absolutne bez problemu.
Stara spojka mela spatny pritlacak,a hodne sjetou lamelu-nevystavovala rovnomerne,a muselo se na ni opatrne,abych ji nekurvil,ale dalo se s ní jezdit.
Jinak-tocit 2000 pri rozjezdu?to asi ta stavajici spojka moc nevydrzi-takhle pujde do kopru raz dva
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Píšeš silentblok... jaký (v autě jich je asi 10.000) jako na motoru nebo je nějaký na spojce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 10:16 am    Předmět: Citovat

drazanl napsal:
Píšeš silentblok... jaký (v autě jich je asi 10.000) jako na motoru nebo je nějaký na spojce?


Blázníš s tím počtem? 1.9TD visí na 3 silentblocích, ten spodní má ještě jeden maličký který vydrží životnost auta.
Pokud jsi utrhnul lanko spojky tzn. že jde spojka již těžko je sjetá lamela a to vypadá na výměnu, škubání může dělat i masná lamela.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Spojka jde lehoulince, jako po másle Surprised) Ale asi už je sjetá ta lamela... A to že to rezonuje (1800rpm a 2700rpm i na vyšláplou spojku) to bude asi ta druhá část spojky, která je spojená s motorem, nepletu-li se. Dám jí teda vyměnit. Tak chrochtání a houpání zdar, vy hlavy Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 11:01 pm    Předmět: Citovat

drazanl napsal:
Spojka jde lehoulince, jako po másle Surprised) Ale asi už je sjetá ta lamela... A to že to rezonuje (1800rpm a 2700rpm i na vyšláplou spojku) to bude asi ta druhá část spojky, která je spojená s motorem, nepletu-li se. Dám jí teda vyměnit. Tak chrochtání a houpání zdar, vy hlavy Surprised)


Ta druhá část spojky je setrvačník, který se nemění jen tak, vibrace motoru jen tak neodstraníš, některé motory bohužel vybrují-jiné ne nebo minimálně.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

Měl jsem úplně ten stejný problém před třemi měsíci.
Vyřešila to výměna silentbloku dole pod motorem. Ten jsem měl utržený. Od té doby je motor v klidu Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra D



Založen: 6.7.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové 4.patro

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 9:33 am    Předmět: Citovat

Já jsem dal novou spojku od NK a ta zacala kopat že jesm jezdil jak autoškola a tak jsem ji reklamoval a koupil Valeo a je to v pohodě
_________________
Xantia 1.9TD 96 zelená metla,klima,ABS
Nissan Sunny II 1.6i kupé 88
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 7:21 pm    Předmět: Citovat

ok... tak mi upadl uhnilej vejfuk, nicméně novej se klepe vesele dál i s motorem... Zjištěna vůle asi 1-2mm v levvym hornim silentbloku, podložil jsem to provizorně plátem železa, na kterej jsem nalepil někoik vrstev gumy, aby mi neupadl i ten novej vejfuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

nazdar drazanl mozem sa ta spytat ako si nakoniec doriesil to strasenie celeho auta pri rozjazde? bola to ta spojka alebo to bolo tým silenblokom??
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 4:41 pm    Předmět: Citovat

Byla to nakonec spojka... lépe řečeno lamela spojky, která byla velmi sjetá a zvlněná. >> auto neškube

Silentblok byl špatný ten velký dole pod motorem. >> motor s sebou tolik nehází, má i lepší reakci na plyn. pedál, dle mého názoru. Lehce také vzrostly vibrace od motoru do celého auta. Je cítit lepší spojení motoru s celým autem, motor si už pod haupnou nelítá jak nudle v bandě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Drazanl dik moc lebo mi to zacalo tiez robit presne to iste ako si to tu popisolal a citim sa jak pilot lietadla pred odletom Very Happy . Takze caka ma výmena spojky co uz. dakujem velmi pekne za radu.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

no ja mam opacny problem Very Happy dneska mi menili silenblok co je pod motorom co tlmi pohyb v smere jazdy ak som to pochopil vlasnte ani neviem ci tam je aj daky iny Very Happy ale proste ked je zaradena rychlost to ide jedna basen ani jemne trasenie necitim nic ked vypnem motor este ani klucikom nedotocim a motor je kludny (pred vymenou sa po vypnuti jemne zatriasol) ale ked stojim na krizovatke bez rychlosti alebo vyhodim rychlost napr pri dojazde na krizovatku tak to tak brni abo co netrase volant ale taky mierne ohlucujuci zvuk ked su zavrete okna, neviem ci tam daco zrobil servisak zle alebo to je normalna reakcia na ten silentblok lebo je novy a tuhy asi tam aj tak zbehnem len som chcel vediet dopredu ci sa len ja bojim zbytocne abo co Confused
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 11:33 pm    Předmět: Citovat

Právě se mi dostala do ruk jedna xantie 1.9Td, která při nastartovaném motoru na volnoběh vrněla jak multikára a chvěl se celý vnitřek vozidla. Po rozjezdu to nebylo tak strašné, ale ten volnoběh? Po prohlídce všech silentbloků (2 z nich byly údajně měněny) jsem zjistil, že spodní silentblok nějaká dobrá duše vyměnila, ale bohužel ho otočila o 90 stupòů což způsobilo to strašné chvění v kabině. Správně má být silentblok nalisovaný tak, aby plnou gumou byl ve svislé poloze a odlehčením které slouží jako tlumič vibrací v poloze vodorovné!! t.j. zepředu a zezadu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)