Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NEPRAVIDELNÉ ŽHAVENÍ

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slavasparta



Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 4:44 pm    Předmět: NEPRAVIDELNÉ ŽHAVENÍ Citovat

Mám X 1.9TD,r.v.99 a stáva se mi toto-tak přibližně jednou za 3měsíce mi přestane zapínat žhavicí relé,kontrolka se rosvítí a normáně zhasne,ale relé nesepne.Toto trvá asi 14 až 16 dní a pak se vše vrátí do normálu,relé opět začne spínat a vydrží to opět tak přibližně zase 3 měsíce.Relé jsem vyměnil a pokračuje to stejně.Prosím o radu,zda někdo neví čím to je.Dále mi přestalo fungovat dálkové ovládání,tvrdí mi zdejší opraváři,že je vybitá baterie v klíčku a nikdo neví jak ji vyměnit,tak také prosím oradu, předem dík SLÁVA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel B.



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 7:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.No k tvemu problemu ti nic nepovim,ale jak vymenit tu baterku by me taky zajimalo. Razz
_________________
Pája,Citroen Xantia 1,9td break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 10:19 pm    Předmět: Citovat

Baterku?jednoduše-vyklopíš ten klíč,a ve spojení těch dvou dílů-horního a spodního je malinký křížový šroubek,ten se vyšroubuje(spec.šroubováček,nebo špička ostrého nože)a když je venku ,tak se ty dvě části"rozloupnou"na klíč se spodkem,a vršek s dírou na kroužek-no a tam už uvidíte baterku,dá se koupit normálně v citroenu,pak stačí jen zavřít,zašroubovat šroubek,a je to.Ješte u Xantií 2 je potřeba někdy spárovat-dej si vyhledat dálkové ovládání tady na foru a určitě to najdeš jak se to dělá.

S tím žhavením-zkontroluj kostry¨u žhavícího relé,i u žhav.svíček,toto většinou dělá kostra,a nebo uklepaný káblík
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slavasparta



Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 8:29 pm    Předmět: Re: NEPRAVIDELNÉ ŽHAVENÍ Citovat

[quote="slavasparta"]Mám X 1.9TD,r.v.99 a stáva se mi toto-tak přibližně jednou za 3měsíce mi přestane zapínat žhavicí relé,kontrolka se rosvítí a normáně zhasne,ale relé nesepne.Toto trvá asi 14 až 16 dní a pak se vše vrátí do normálu,relé opět začne spínat a vydrží to opět tak přibližně zase 3 měsíce.Dále při tom přestává fungovat otáčkoměr,dělá si co chce a ukazuje různé otáčky,nebo zůstane někdy mrtvej.Pak se srovná a vše se vrátí do normálu.Nevím si už stím rady.Jinak je to super pohodlné auto,ale jesli se to nevyřeší,tak ji s těžkým srdcem prodám.Jsem z Telče,tak mi poradtě ještě nějakého borce,mechanika,kterej by si věděl rady a moc dlouho by mu to netrvalo.Telč je na Vysočině. Nechci ji prodat,je to super pohldoné auto. Relé jsem vyměnil a pokračuje to stejně.Prosím o radu,zda někdo neví čím to je.Dále mi přestalo fungovat dálkové ovládání,tvrdí mi zdejší opraváři,že je vybitá baterie v klíčku a nikdo neví jak ji vyměnit,tak také prosím o radu.Předem dík.Sáva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

Slávo-ten blbnoucí otáčkoměr dělá buď špatné,zašpiněné čidlo,nebo budík,který má špatné(studené)spoje-řešení je zkontrolovat čidlo,a propájet budíky

S tím dálkáčem jsem ti tady radil-najdeš poblíž"švu"-spojení obou částí šroubek,vyšroubuješ a otevřeš tahem od sebe-ten dálkáč se rozpadne na 2 kusy,a pak uvidíš baterku -tu vyměníš-když nebude fungovat ani potom,tak zručného elektrikáře

žhavení-vidím to na špatnou kostru/zlomený drát-nic jiného to nebude

Normálně,co bys prodával-najdi si nějakého elektrikáře na moravě,holt si malinko zajedeš,a hoď celý to auto k němu,pokud je dobrej,tak na to přídea budeš mít pokoj Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lesopes



Založen: 19.6.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,,,mám se žhavením stejný problém,,,nepravidelně mě to vypeče.Podle schéma z chytré knížky jsem zjistil že mezi ž.svíčkama a klíčkem jsou dvě relé:
1 /označení 1150 - regulátor předehřívání a 2 / 1156 - relé dodatečného žhavení. [b]Nevíte kde je mám hledat?[/b] Kontrolka žhavení svítí podle teploty. (Momentální výpadek zatím řeším kusem drátu s krokodýlkama, no a podle zákonu schválnosti to zase dva tři měsíce žhaví normálně).
1.9 TD combi 97. Předem velké Ï za pomoc. JK
_________________
1.9 TD combi / 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarin



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Velké Opatovice

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 6:44 pm    Předmět: Citovat

Taky se pridavam uplne ten stejny problem a taky propojuji baterku se zhavicema kdyz to nejde.
_________________
1.9TD/97 skoro plná palba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lesopes



Založen: 19.6.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 12:31 am    Předmět: Citovat

No jak tak koukám,tak zřejmě nikdo z majitelů Xantušek(1.9 TD /1997) nemá ani páru kde se tyto relátka nachází,,,a nebo jsou líní párkrát klepnout do klábosnice,s tím že si tyto vědomosti vezmou do hrobu a my dva budeme občas žhavit drátem,dokud našeho miláčka nesežere Oxid železitý (FE2 O3)
Leč nebojte a nezoufejte pane Jarine ,,,příští týden se pokusím zkorumpovat pár pětkama nějakého servismena,,, pak do těch káblů šáhnu jako "Hanuš do stroje" a výsledek Vám dám vědět,,,Krásný deštivý víkend,,,JK
_________________
1.9 TD combi / 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 6:07 am    Předmět: Re: NEPRAVIDELNÉ ŽHAVENÍ Citovat

[quote="slavasparta"]
slavasparta napsal:
Mám X 1.9TD,r.v.99 a stáva se mi toto-tak přibližně jednou za 3měsíce mi přestane zapínat žhavicí relé,kontrolka se rosvítí a normáně zhasne,ale relé nesepne.Toto trvá asi 14 až 16 dní a pak se vše vrátí do normálu,relé opět začne spínat a vydrží to opět tak přibližně zase 3 měsíce.Dále při tom přestává fungovat otáčkoměr,dělá si co chce a ukazuje různé otáčky,nebo zůstane někdy mrtvej.Pak se srovná a vše se vrátí do normálu.Nevím si už stím rady.Jinak je to super pohodlné auto,ale jesli se to nevyřeší,tak ji s těžkým srdcem prodám.Jsem z Telče,tak mi poradtě ještě nějakého borce,mechanika,kterej by si věděl rady a moc dlouho by mu to netrvalo.Telč je na Vysočině. Nechci ji prodat,je to super pohldoné auto. Relé jsem vyměnil a pokračuje to stejně.Prosím o radu,zda někdo neví čím to je.Dále mi přestalo fungovat dálkové ovládání,tvrdí mi zdejší opraváři,že je vybitá baterie v klíčku a nikdo neví jak ji vyměnit,tak také prosím o radu.Předem dík.Sáva

Ještě bych prověřil ukostření motoru. Když je špatné, dělá to psí kusy u všech aut. Někdy i špatně ukostřený ( nevodivý ) - pól od baterky. A jestli jseš z Telče, tak Ti doporučuji se domluvit v Jihlavě , jak je prodejna Jisku( naproti hřbitovu), tak zezadu až na konci parkoviště je elektrodílna a tam dost kluci jezdí. Dokážou dost poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lesopes



Založen: 19.6.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 1:03 am    Předmět: Citovat

Kostra je kostra,,,pokud je v rici, tak se to projevuje i jinak,,,Kolega v utrpení vyměnil relé a závada pořád stejná,,,Mezi klíčkem a svičkama jsou dvě relátka,,,viz příspěvek výše uvedený,,,Moje touha je najít ty dvě relátka,,,Kde jsou ???? Kde je mám hledat ??? (po tlustejch černejch drátech ve svazcích se hledat nedá,,,jedině že bych to všechno rozřezal),,,To fakt nikdo neví kde ty relátka jsou???A propo,,,vyměnil to pravé relé ???? JK
_________________
1.9 TD combi / 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarin



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Velké Opatovice

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Vim jen o jednom relatku na zhavni a to je vedle baterky takova vetsi cerna krabicka ,/jak baterka do kamery nebo krabicka cigaret jen trosku tlustsi/. Ze spodu do ni vedou dva kable na srouby a myslim konektory. Je prisroubovany na bodbehu spis jakoby pod baterkou.Vymenil jsem je a stejne to blbne.Kostry jsem vycistil.Snad nekdo napise kde je todruhy
_________________
1.9TD/97 skoro plná palba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)