Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

spojka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
vlastimiln napsal:
Děkuji všem za postřehy. Začínám si myslet, že to byl jen marketingový tah servisu Citroen a ne skutečná závada Wink
Jinak: zpátečka nejde vůbec, musím opakovaně sešlápnout spojku a tento jev se objeví jen někdy.
Ty jemné vibrace můžou být normální. Asi jsem si je spojil s tou zpátečkou nebo jsem jen autohypochondr.... Embarassed
Kolik km by měla hydraulická spojka u HDi 80kW vydžet při normálním provozu? Na tach. mám 210t km..


Co je to normální provoz? Je to 210t km po městě kde pořád řadíš nebo je to 210t km po dálnicích kde se vezeš stále na 5-ku Question Wink
Každej jezdíme jinde a tak to každýmu vydrží jinak.
Mimochodem - je potřeba dávat si velkej majzl na to, aby si člověk nevezl levou nohu na pedále - hydraulice stačí malý tlak...


Zdar pánové, bádal jsem v dokumentaci firmy Sachs, která m.j. dělá také spojkové sady,
životnost spojky je zde uváděna v řádu: Minimální: 60tkm
Maximální: 150tkm
Tak si udělejte obrázek každý sám. Jinak s tím řazením bych to tak moc neprožíval, samo že při jízdě ve městě člověk řadí více, ale já osobně řadím více taky z toho důvodu, abych něco "ubrzdil" i motorem nejen brzdama, proto bych to tak neprožíval, auto je prostě složitější a spojitý mechanismus, co se týče toho řazenín zpátečky a občasného špatného "zapadnutí zubu" dělá mi to taky a nijak to neřeším, zvykl jsem si na to. Mám hdi break z roku 2000, najeto 180tkm, auto jsem kupoval při 68 tkm od dealera citroen a spojku mám na 100% původní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

Raww má pravdu s tím vožením nohy na spojce, hydraulika opravdu stačí se dotknout-kdo to nezná u xantií tak hned vyřkne nad spojkou ortel smrti.
Firma Sachs a si uvádí životnost jakou chce Laughing znám i takové případy že začátečník-(ce) spálil (a) spojku po 5000 Km na novém vozidle a "dálníci" na nich mají najeto i skoro půl mega, tak si vyberte.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Firma Sachs a si uvádí životnost jakou chce Laughing znám i takové případy že začátečník-(ce) spálil (a) spojku po 5000 Km na novém vozidle a "dálníci" na nich mají najeto i skoro půl mega, tak si vyberte.[/quote]

V tom s Tebou souhlasím a nikoho nenutím, aby si v těchto intervalech spojku vyměnoval, je to jen orientační údaj, který se vztahuje k předešlé diskusi jak asi spojka dlouho vydrží. A mimo jiné je vše otázka citu, mám v Citroenech najeto přes 300tkm, jezdím s nohou lehce přiloženou na spojce, hlavně ve městě a v horách a dosud jsem žádnou spojku nespálil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)