Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Filtry Purflux a jejich (ne)kvalita

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 8:26 pm    Předmět: Filtry Purflux a jejich (ne)kvalita Citovat

Zdar,docela mně dorazily filtry Purflux.Pokud víte,tak purflux je známý výrobou tzv.skládaných filtrů kvůli větší propustnosti...Ale popořadě.
Když si objednávám filtr do xantuše,tak dávám purflux,a nechávám si posílat od Boba,ale vzhledem k poštovnému jsem se začal pídit po tom,jestli je u nás někdo neprodává.Prodává-autobenex.Shodou okolností mám doma pár filtrů Alco,které si mně nezískali nevalnou kvalitou,a nepěknm zpracováním(byl jsem svědkem toho,že přišel zákazník reklamovat olejový filtr ALCO na mercedes W124,s tím,že je křivý-no,křivý-filtr byl v místě slisování obou polovin zapasován a zalit tak,že byl při postavení na rovnou podložku na jedné straně o 3cm nižší Shocked )Tím si mně alco opravdu nezískalo.

No,a jak jsem říkal-mám doma tyto Alco na Transita, a z důvodu toho,že předchozí ALCO neudrží olej v mazacím systému-po nastartování svítí olejnička-teply,studený,je to fuk-prostě přes filtr se vrátí olej zpět do vany,a než se olej zpět natlačí,svítí mazání-motor je v dobrém stavu,je to jen filtrem.
Proto jsem v benexu zakoupil za vyšší peníz filtry purflux,s tím,že budu mít značkovou kvalitu.

Po rozbalení přišel šok-naftový filtr ALCO a Purflux jsou zcela idenické,a to zevnitř,i zvenku,i při pohledu dovnitř s pomocí baterky jsou i zevnitř zcela stejné.Liší se jen tím,že je na jednom vyraženo Alco,na druhém purflux,dokonce i nálepka s návodem je stejná pro oba.Tím to ještě nekončí-vzduchový je taktéž identický s jinou značkou -Filtron,liší se zase jen nápisem na přední straně.No,a konečně olejový je skutečně purflux,dokonce je menší než ostatní filtry od jiných značek,ale ouha-při pohledu dovnitř baterkou,jsem zjistil,že proklamované skládané lamely co má purflux ve znaku tam nejsou,jenom zcela obyčejný vlnitý papír Razz Embarassed Question Exclamation
No,přiznám se že si příště rozmyslím kupovat Originál Purflux na transita za cenu více než dvojnásobnou než u jiné značky(jmenovitě ALCO),a jsou to naprosto identické výrobky Exclamation No,a proklamované SKLáDANé LAMELY?Taky tam nejsou,olejový filtr svým vzhledem vypadá stejně jako jakýkoliv jiný,a vnitřkem ho také více než silně připomíná.


Upozornění-na filtrech Purflux od BoBa jsem měl vždy skládané lamely,a kvalitu výroby,tak jak má být,toto se mi stalo až u těchto filtrů z benexu-tím nikoho samozřejmě neobviòuji,jen konstatuji-taková je moje(draze zaplacená)zkušenost

A ještě-toto platí pouze pro Transita,s filtry na xantii to bylo vždy v pořádku,proto nechápu toto exempore,co jsem u purfluxe dnes zažil(žeby jiná země původu,nebo něco jiného?)
Na palivovém filtru je uveden výrobce ISRAEL Rolling Eyes Wink ,jinak E.U

Prosím admina o pochopení,vím že to sem nepatří,ale ze zájmu to musím napsat. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile


Naposledy upravil JiRaY dne st březen 12, 2008 9:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty Pce



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

Tak to je pro mě novinka, protože Purflux také kupuji v Benexu ( za podobné ceny co mám Bob, proto jeho služeb nevyužívám ) a ani mě nenapadlo je nějak kontrolovat, takže to jsou nějaké padělky, nebo už také šetří, jak se od sebe odlišují ? Pokud to bude tak kupuji už jedině Bosch, kde ty lamely jsou a například naftový filtr do HDI je dokonce v sáčku a namočen v naftě a to tak, že z něj dokonce i kape. Asi někdo nešetřil s mácháním. Laughing
_________________
X2 HDI break, 1/00 exculsive, hydroaktiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Dnes se pokusím filtry vyfotit,aby jste videli,ze si nevymyslim,to jste vazne nikdo purfluxy detailne neprohlizeli???
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

já teda ne a co nevidět budu měnit oil a všechny filtry a vezmu od Boba ty obyč, kálím na to.....zatracený číòani Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,takze ted ty fotky:








Toliko ke srovnání Purfluxu a ALCO Wink Rolling Eyes Evil or Very Mad

Alespon na transita ano
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty Pce



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Tak takový filtr jsem ještě neměl v ruce, asi než jim v Benexu došly zásoby, protože já jsem asi tak před 5 měsíci kupoval na pohled naprosto totožný s tím, co je v prodejnách Citroen. Má na vnějším obvodu vícehran na povolení a takovou černozelenou barvu, ale to co je na foto je asi naftový ne? Jinak pokud je to pravda, tak to je tedy mazec.
_________________
X2 HDI break, 1/00 exculsive, hydroaktiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 10:36 pm    Předmět: Citovat

No,a ted jsem si prohledl peclive jeste olejove filtry-originalni purflux od BoBa ma na klope krabicky vyrazenou perforaci,a vylamovaci ousko s perforací,ten z benexu ne,je to jen potisteny papir.
Dale jsem si povsiml nasledujicich veci:

Od BoBa---------------------------------------z Benexu
je skládaný----------------------------------Není skládaný
má černou uzavírací klapku---------------Klapka je červená jiná
má uzavřený obtok.ventil-----------------má otevřený-stlačená pružina
okraj je zalisován a nabodován-----------okraj zapertlovaný v 5 místech
kvalitní čitelný potisk------------------------jiné písmo,logo rozmazané
rovný perforovaný plech--------------------vlnitý řídce perforovaný plech

Dále se u benex filtru zapomělo na symbol škrtnuté popelnice,jakožto upozornění na třídění nebezpečného odpadu...tak bych mohl pokračovat

Napadají mne 2 věci-buď má purflux závod někde v tramtárii,kde kvalita výroby silně upadá,a je zcela jiné zpracování,a nebo se někdo snaží filtry značky Purflux padělat,a na filtr např.značky FRAM se dá jiný potisk,a jiná krabička a voilá-máme origo purflux,za více něž 2násobnou cenu filtru než od původní značky.

Přikládám tyto fotky:



Teď skládaný filtr od BoBa:


A tyto jsou z benexu-povšimněte si výše jmenovaných rozdílů:


Upozornění-Srovnávám Filtr na Transita,a na Xantii,ale myslím si že by výrobce jako purflux neměl používat na různá auta různé technologie výroby filtrů,tak jako tak se nevyplatí kupovat filtr Purflux,který NENI skládaný
Zdůrazòuji Není,protože jsem od BoBa vždy obdržel skládané,a tudíž dobré originály Exclamation Exclamation
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)