Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Počet a typy žárovek v přístrojovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

Já jsem už měnil několikrát v přístrojvce žárovky. Na podsvětlení tam jsou 2W. A ty samé jsou v podsvětlení ovládacích páček. Co se týká ovládání ventilace, tak jsem pouze sundal rámeček a z ovládačů plastové kolíky a pak přední část, kdy jsem se dostal na žárovky a ty vyměnil. Není důvod, tak jak píše Josef 2, sundávat celý ovládací systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

Gram_cz napsal:
Zdravím. Taky se chystám na výměnu žárovek. CHtěl bych tam dát LED. Ty by měly to auto přežít Wink

Snad tě trochu uklidním, spíš auto přežije ty LED-ky. Mají výdrž asi jako obyčejná žárovka, jen cena je trochu někde jinde...
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Zlobr napsal:
Josef 2. napsal:
V žádném případě nedoporučuji sundávat páčky!! Horní černý plastový kryt se po zamáčknutí zobáčků na bocích bílé plastové skříně dá vytahnout směrem nahoru a po určitém nastavení páček jdou obě žárovky které jsou na jednom držáčku vyndat ven.
Napřed demontovat klapačku-nebo originál rádio a čtyři šroubky které drží ovl. topení a celý ovl. mírně povytáhnout ven, napřed se s ním musí lehce dovnitř dolů a ven.


Josef 2 dik za radu, jak bude volněji, tak se do toho pustím Cool

JJ, přesně jak píše Josef a Xantiak - nepokoušet se sundavat packy ovládání topení. Tudy cesta nevede ... akorát by sis koledoval o to, že je ulomíš.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:29 pm    Předmět: Citovat

Lajda napsal:
Já jsem už měnil několikrát v přístrojvce žárovky. Na podsvětlení tam jsou 2W. A ty samé jsou v podsvětlení ovládacích páček. Co se týká ovládání ventilace, tak jsem pouze sundal rámeček a z ovládačů plastové kolíky a pak přední část, kdy jsem se dostal na žárovky a ty vyměnil. Není důvod, tak jak píše Josef 2, sundávat celý ovládací systém.


Ahojky,

no já bych se klonil spíše k Josefovi2. Ty přední čudlíky, zřejmě z výroby, nejdou sundat nijak snadno. Zvláště ve srovnání s tím, že stačí povolit ještě další 2 torx vruty a celou skříòku jen povysunout (dozadu, nahoru, dopředu). Pak lehce vymáčknout ten černý horní plast a s trochou citu a posunutím páček do nějaké polohy vytáhnout celý držáček, jak je krásně ukázáno na těch fotkách. Celé je to práce max. na 10 minut.

Myslím, že pokud šly páčky někomu sundat snadno, tak už je někdo násilím rval dolů. Ale opravte mě, jestli se mýlím. A jestli pak budou dobře držet, to netuším.
Normálně drží docela fest.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Už jsem viděl docela dost Xantií, které ty čudlíky měly ulámané, právě od těch co chtěli při výměně sundavat to plastové čelo. Vyndavat autorádio není moc zábavné, ale je to jediná možná cesta jak ty žárovky bez rizika vyměnit. Sundat vrchní dekl nad ovladačem (jen nacvaklý) najít správnou polohu páček a vyjmout držák s žárovkama (taky jen nacvaklý). Ti co budou chtít sundavat páčky silou a si nejdřív zjistí cenu toho panelu...jsou 2 druhy pro auto s klimou a bez.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

Tak já to udělal jako Lajda a jeden jezdec mi už nesvítí Crying or Very sad ulomil se mi ten jazíček, co vede světlo od žárovky.....tak sem ho dal na ventilátor, beztak tam mám furt AUTO a nehejbu s tím. Wink Možná už to někdo chtěl "opravit" přede mnou.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 1:10 pm    Předmět: Citovat

http://www.iee.put.poznan.pl/zaklady/zneie/materialy/urbanski/xantia/wym_zar_zeg.htm Very Happy
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 2:30 pm    Předmět: Citovat

Já už měl rozděláno i ovládání topení, protože mi se bloklo táhlo pro vnitřní ovládání. Není na tom nic složitého. A podotýkám, nic jsem nepolámal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Lajda napsal:
Já už měl rozděláno i ovládání topení, protože mi se bloklo táhlo pro vnitřní ovládání. Není na tom nic složitého. A podotýkám, nic jsem nepolámal.

Já měl taky rozebrané nějaké panely ovládání topení/klimatizace. Pokud je tam potřeba něco opravit, tak se tomu člověk nevyhne. Není to složitý a rozebrat se to dá. Správné poskládání je ale docela piplačka. Pokud někdo chce vyměnit jen žárovku(-ky) osvětlení je určitě lepší vyndat je přes ten vrchní kryt.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.cizek



Založen: 16.2.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

no s tema ledkama das tam jinou barvu nez bilou tak to bude sviti malo nebo skoro vubec ne. musel bys to rozebrat a vyndat zelenou folii ktera je mezi tachacem.. pak by to svitilo barvioou kterou sis koupil Smile
_________________
1.8i 16V Xantia X2 rok 98 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

Zkusmo jsem si před výměnou osvětlení palubky koupil 2 bílé LEDky. Po rozsvícení to vypadá divně, vyzařovací úhel je jiný, než u žárovičky, takže to svítí silně jen v místě zdroje a okolo se jas ztrácí. Nepomohlo ani zbroušení vrchlíku LEDky. A krom toho mi v obchodě řekli, že s tou životností to neni žádná sláva a cena je stejně minimálně 3x vyšší než za žárovku. Takže jsem si řekl, že klasika je klasika a koupil žárovičky. Mimochodem malé 12V, 1,2W a velké 12V, 2W - stejné velikost jako v interiéru 5W, ale to už tu někdo řekl.
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

zdravím, dneska jsem měnil žárovky v přístrojovce a zjistil jsem, že v 7 dírách nejsou vůbec žádný, je mi jasný, že v benzíòáku nebude kontrolka žhavení a podobně, chci se zeptat, jestli se dá někde najít schéma co kam patří? jde mi o to, že všechny žárovky jsou dobrý, ale podsvícená je jen pravá polovina, tak jestli vlevo chybí právě něco na podsvícení přístrojovky nebo to jsou jen kontrolky věcí, který v autě nemám? ta levá strana mi nesvítila nikdy
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.cizek



Založen: 16.2.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

no tak pokud vis co vsechno tam mas tak ty konttolky pod ne dej zarovku!
_________________
1.8i 16V Xantia X2 rok 98 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

všude kde je patice je funkční žárovka, ale co to posvícení vlevo? otáčkoměr září jak vánoční stromeček a tachometr už jen tak mžourá Question
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.cizek



Založen: 16.2.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

tam muze bejt starsi zarovka co min sviti.. jakej mas rok? mas tam uz dig.tach? no ono zarovku na ten roh ci podsviceni tam nemusi bejt.. podsviceni vetsich budiku otacky a tachac jsou to takve zezadu vetsi patice ty poznas..
_________________
1.8i 16V Xantia X2 rok 98 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)