Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Originální rádio X1 a repro, jak je to?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 4:35 pm    Předmět: Originální rádio X1 a repro, jak je to? Citovat

Zdar Xantiáci, mám X1 s originálním rádiem (s RDS a ovládáním na volantu) a 6 repro- palubovka, přední dveře, zadní dveře a chtěl bych si dát dozadu na plato další dva repráky(žádný děla, jen něco normálního) ale nevím, jak je mám k rádiu zapojit. Můžu se napíchnout na kabely od repra ze zadních dveří, a co to udělá? Nebo má rádio ještě nějaké volné konektory? Dík moc za radu, v tomhle se fakt neviznám.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

Repráky ze zadích dveří odpoj a dej na dráty místo nich ty nové. Pokud ty zadní neodpojíš, budeš zbytečně přetěžovat rádio. Napojoval sem to u sloupků kousek od průchodky do zadních dveří.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 10:00 pm    Předmět: Citovat

Hmm... a to přetěžování rádia by se projevilo jak? A když bych tam chtěl dát jenom jeden obyčejnej basák a nechat funkční ty repráky v zadních dveřích? To rádio nemá ještě nějaký volny vývody? Dyk
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

Martinmartin napsal:
Hmm... a to přetěžování rádia by se projevilo jak? A když bych tam chtěl dát jenom jeden obyčejnej basák a nechat funkční ty repráky v zadních dveřích? To rádio nemá ještě nějaký volny vývody? Dyk

To přetížení se ti projeví tak, že se bude hřát víc rádio. Výstupy na 4kanály se ti zdá málo? Přidávat "jeden obyčejnej basák" se mi zdá jako prasárna. Máš nějakou vizi jak bys to tam chtěl připojit? Když už, tak dva basáky a výybku pro repráky ve dveřích a pro ty 2 basáky. Zase ale budeš mít problém s vyladěním citlivosti této kombinace. Moje rada. Vyprdni se na to co je originál ve dveřích a jestli chceš dát dozadu na plato něco lepšího, tak hotové sladěné vícepásmové sestavy. Osobně bych se přimlouval za oddělené výškáče co nasměruješ ve směru do auta..
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 7:31 am    Předmět: Citovat

Taky bych se na to vyprdnul. Xantia nehraje zase tak špatně, aby mě to nutilo dělat jakoukoliv změnu, mimo rádia. To bylo děsné. Mám teď Panasonic, který přehraje i mp3 a to mi plně vyhovuje Mr. Green
Když přetížíš výstupy na zesilovači rádia, můžeš ho i totál odepsat Exclamation
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

Ja mam na tuto problematiku dost sverazne nazory - ale presto se zeptam - neni lepsi nez vrazdit nejaky repro do plata a tim ho znehodnotit, navic si vyrobit problemy pri pripadne nutnosti vyndani koupit radeji slusne repro do zadnich dveri? I kdyz ja treba mam cele auto osazene pomerne slusnymi repro Clarion. Jestli je to origo netusim, ale v servisce o vymene repro nic neni.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Pavel56 napsal:
Ja mam na tuto problematiku dost sverazne nazory - ale presto se zeptam - neni lepsi nez vrazdit nejaky repro do plata a tim ho znehodnotit, navic si vyrobit problemy pri pripadne nutnosti vyndani koupit radeji slusne repro do zadnich dveri? I kdyz ja treba mam cele auto osazene pomerne slusnymi repro Clarion. Jestli je to origo netusim, ale v servisce o vymene repro nic neni.


naprosto s tebou souhlasím já bohužel repro v platě mám co se zvuku týče je to fajn (dal to tam předchozí majitel) ale nevymyslel to tak katastofálně ale až budu mít čas tak si to budu muset poupravit k obrazu svému(bohužel nebo bohudík jsem perfekcionista co se týče svého auta)... ten kdo měl v auto přede mnou to tam dal asi proto protože nechtěl shánět přípravu pro repro do zadních dveří (já jí tam totiž nemám) jinak jeslti chceš mít v autě víc repro než má rádio výstupů a že ty originální jich většinou zas tak moc nemívaj tak to budeš muset řešit výhybkama a zesilovačema abys to rádio nespálil... nebo koupí jiného rádia co to "utáhne" jak je na tom origo rádio s výstupama netuším...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Já za sebe. Předek dobrý, ten mi zůstal, zadek slabý - odpojen. Vzadu mám v platu ovály. Nejsem sice úplně spokojen, ale určitě sem si polepšil. Rádio mám nové - JVC KD-G612.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 8:03 pm    Předmět: Citovat

Stotricitkovy repro v zadnich dverich nikdy nevydaji tak kvalitni zvuk co nejsirsiho frkvencniho spektra jako ovaly v platu. Souhlasim s tim, ze je to svym zpusobem prasarna a komplikace s vyndavanim plata. Na druhou stranu ten kdo plato vyndava jen sporadicky, kufr pouziva pro prevoz lekarnicky a vyzaduje kvalitnejsi dynamictejsi zvuk asi zvoli diry v platu....nebo subwoofer se zesilovacem.
Ja to take cele "prepracoval". Radio JVC s MP3 4*45W, predni dvoupasmove MAGNAT 165mm s odpojenymi vyskami a pouzitymi origo pod okny, vzadu odpojeny dvere a natazena kabelaz do plata, kde mam tripasmove ovaly JVC.
Ten, kdo chce citit buseni do zad asi spokojen nebude, ale zvuk je vyvazeny, prostorovy a duneni obstojne.

A k tomu pretizeni radia-zesilovace. Nejdrive se to bude projevovat prehrivanim radia(nepoznas to), posleze to zacne skreslovat a nakonec by to mela tepelna pojistka umlcet. Novejsi radia-koncovy zesilovace(mel by to byt i tento pripad) jsou chranena proti pretizeni, zkratu vystupu mezi sebou i proti napajeni(samozrejme s citem). Kazdopadne pretezovani nedela dobre soucastkam pouzitym v radiu...
Radia maji standardne 4vystupy. Dale myvaji nektere stereo vystup pro zesilovac nebo subwoofer.

Takze jak bylo napsano vyse...pokud chces zlepsit zvuk a nevadi ti problemy spojene s montazi do plata, odpoj zadni dvere, natahni kabliky(min. prurez 1) do plata a instaluj tam repro. A doporucuji vymenu radia za jine s vyssim vykonem(origo ma vykon cca 4*25W).
A jeste jedna rada...ohlidej si spravnou polaritu kabelaze k reproduktorum jak leva/prava tak i predni/zadni nebo budes se zvukem jeste vic nespokojen.

...a ted se do mne muzete pustit...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

Tak jak píše Lewkins, je to OK a kdyžti to nebude stačit a máš rádio z výstupem na zesák tak stačí zesák 2 krát 50W a zadní do plata přidat přez ten zesák a přesně jak uvádí Lewkins-nejvíc záleží na soupólovém zapojení repráků.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

No mám na to názor takový:

Neničit plato,sežeò lepší repro do dveří (Ground Zero,Hertz - mimochodem velmi slušné levné Low Endové /základní řada/ repro) a na posílení basů,kterých je v Xantii opravdu málo koupit aktivní (se zabudovaným zesilovačem) subwoofer.Nemusí to být nic velkýho,jde jen o dokreslení basů.Teda jestli nechceš,aby se ti Xanák změnil v klokana skákajícího od křižovatky ke křižovatce Laughing Jediný problém by měl být v natažení kabeláže do kufru,ale to už se tady taky řešilo.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)