Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

xenony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 12:04 pm    Předmět: Re: xenony Citovat

Chlapi souhlasím s tím názorem že Xantia svítí dobře. První předpoklad dobře seřízené světlomety, druhý dobré žárovky. Já jsem si dal tu práci a světlomety jsem rozebral a vyčistil a vyleštil jde to dobře protože skla světlometu nejsou lepené a stačí vycvaknout pár plíšku co drží sklo a rozebrat. Po vyčištění vypadají světlomety jak nové a ohodně líp svítí. Very Happy
_________________
1.9TD 93 úplně bez elektroniky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 1:02 pm    Předmět: Re: xenony Citovat

libor bx napsal:
Chlapi souhlasím s tím názorem že Xantia svítí dobře. První předpoklad dobře seřízené světlomety, druhý dobré žárovky. Já jsem si dal tu práci a světlomety jsem rozebral a vyčistil a vyleštil jde to dobře protože skla světlometu nejsou lepené a stačí vycvaknout pár plíšku co drží sklo a rozebrat. Po vyčištění vypadají světlomety jak nové a ohodně líp svítí. Very Happy


... naprostý souhlas ... jen malé upřesnění ty skla na světlech jsou přidělané těmi plíšky u X1 u X2 je to myslím řešené jinak ... ale to se musí pochlubit někdo, kdo vlastní X2 Wink
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

U X2 jsou prilepeny.
Stejne se ale chystam na tento ukon. Levy svetlo mam totiz stary a pravy vymeneny...desnej rozdil! Zarovky nepomuzou. Pouze zmensi rozdil...a vypalej a zacoudej parabolu, pokud jsou silnejsi.
Vrele doporucuju kazdymu, at si jedno svetlo opatrne vycisti a druhy necha. Pak se muze za tmy postavit tak 10m od zdi a uvidi ten rozdil...

Ale to uz se tu milionkrat probiralo.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenyk



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 60
Bydliště: PRAHA 8

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

Ja namontoval HID sadu a sviti uplne krasne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 8:56 am    Předmět: Citovat

jenyk napsal:
Ja namontoval HID sadu a sviti uplne krasne Wink


Co je to HID sada? Předem dík za osvětu Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 11:39 am    Předmět: Re:xenony Citovat

jenyk napsal:
Ja namontoval HID sadu a sviti uplne krasne Wink

Zajímalo by mně jaká je u těch levných a neznačkových HID sad životnost výbojky a potom cena náhradní. Asi zůstanu u klasiky a dobrých značkových žárovek H1. Zatím mám dobré zkušenosti s Philips Blue Vision, měl jsem je už i na BX a teď mám Osram Silver taky nejsou špatné ale Blue Vision svítily líp. Smile
_________________
1.9TD 93 úplně bez elektroniky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsou v pořádku paraboly a elektrika ke světlům,není se světly prostě problém.Navíc jsem změnil názor,ony +30% nebo +50% typy žárovek svítí fakt dobře,ale jak jsem dal nové narvy nedávno a to obyč.kus za 60 kč-H1,zjistil jsem,že mě plně vyhovujou,čili svítí dobře.Asi je fakt nejlevnější a nejvýhodnější vyměnit kvalitní žárovku prostě jednou za rok,těch 120 kč se oplatí a je klid.Jo a vždy stříknu konektory k tlumeným světlům a centrální ukostření vedle baterky,tomu neublížím.Žárovky do dálkových neřeším,ty jsou původní,moc je totiž nepoužívám,kde taky...jestli 100W ani nevím,ale svítí parádně.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

Mě nedávno jedna žárovka praskla a tak jsem pořídil hned dvě nový. Jsou taky +50% s blue efektem (neznačkový) a rozdíl mě mile překvapil. Bohužel mi ale levý světlo začalo pálit hodně do leva. Nevíte někdo kde se dá tlumený světlo seštelovat? Nahoru a dolů to umim (je to dírou svrchu na imbus) ale nic podobnýho jsem pro štelování do stran neobjevil. Nechci zbytečně oslòovat protijedoucí, tak jsem to světlo zatim sklopil hodně dolu.
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

Je tam jeste jedna dira uplne stejna na okrajich smerem k blatnikum. Jen je potreba delsi imbus.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:12 pm    Předmět: Citovat

lewkins napsal:
Je tam jeste jedna dira uplne stejna na okrajich smerem k blatnikum. Jen je potreba delsi imbus.

Já jsem na ní měl plastové kloboučky, takže jsem ji taky nemohl najít.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 2:40 pm    Předmět: Citovat

Tak klobouk dolů.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 7:29 am    Předmět: Citovat

Tak u mě to taky bylo těma záslepkama. Koukal jsem na to celý několikrát, ale že je pod nima další díra mě prostě netrklo. Embarassed
Díky za radu, už to mám v cajku.
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
X-Tuner



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 5:01 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
X-Tuner napsal:
Máca napsal:
X-Tuner napsal:
No co se xenonů týká tak si myslim že to nejsou zaš až tak hrozný věci ale je fakt že u některejch aut je to docela hnus jak oslòujou....já osobně mám radši když líp vidim dopředu a do stran...je fakt že auto nemám ale tak když s někym jedu v autě tak si toho dost všímám a v dnešní době si myslim že mít světla který skoro vůbec nesvítěj je blbost to aby pak každej jezdil cca max. 50 km/h ...ale na druhou stranu by se nejdřív mělo domyslet to,aby ty XENONY neoslòovali ostatní a pak je teprve používat....nebo je dávat do mlhovek aby nesvítili moc nahoru...ale je to jen muj názor nic víc Wink
no mě xenony taky neva ale pravda je že vždy poznáš na dálku které auto je má a které ne a které je má dobře seštelované a které ne.... jinak přecijenom na místě spolujezdce je to něco jiného vím že si to i takto myslel jen až pak usedneš za volant se budeš chvilku divit on přecijenom ten půlmetr bo metr blíž ke středu silnice udělá dost....

Je mi to jasný...každopádně hodně protivný světla i bez xenonů jsou u Škody Fábie...ty je maj ty paraboly tak mizerně udělaný že to nehorázně osvětluje i mě jako spolujezdce a je to fakt k nesnesení...a to tam nemusí mít xenony


Fabia je šunt... FUJ Exclamation

Samozřejmě že je já sem to dal jen jako příklad že to má pěkně debilně udělaný paraboly a oslòuje to docela dost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Ahojte Xanaci!
Osram má nové žárovkly H1 night breaker o 90% větší svítivost a 10% více bílého světla.Mám je na potkávačkách a svítí i když je tmavá vozovka po dešti a jede auto proti mě.Jedna stojí 170 Kč a mám je přes net www.e-light.cz. Jinak předchozí rady jako vyčistit paraboly od prachu atd souhlas.
Asi bych xenony neřešil.¨nazdárek
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)