Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ABS kontra bez ABS

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 9:24 pm    Předmět: ABS kontra bez ABS Citovat

Po 5 ti letech s XANTIí bez ABS jezdím s XANTIí s ABS a neustále srovnávám. Crying or Very sad
Bez ABS byly brzdy "ostřejší" vyžadovaly dost citu při bržbění.
XA s ABS má pozvolnější nástup brzd, až mě někdy překvapí jak malý je účinek a musím "přišlápnout" pedál.
Další zkušenost s ABS jsem testoval na silnici, pravýma kolama na ledu a levýma na "suchém" asfaltu, při rychlosti asi 70km/h auto zastavilo úplně rovně bez nějakých projevů ke smyku. Také jsem nepozoroval nějak silné vibrace pedálu ani drnčení karosérie. Totéž jsem zkoušel ve FIATU a FORDU a těm vibruje pedál brzdy, že by mě vypadali všechny plomby.
Podělte se někdo o vaše zkušenosti s ABS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: so prosinec 15, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

mno já můžu srovnávat jen BX bez a XA s ABS, ten pocit ostrosti bych měl asi stejnej, to jako že BX je mělo ostřejší, ale neřek bych, že je to vlivem ABS. Třá na XA mám už celkem sjetý kotouče a taky, i dyš mám brejka, mám menší průměr kotoučů, měl bych mít 283, ale mám 266 mm, což taky může udělat svý, taky XA je o 400 kg těžší. Jinak sem s ABS moc spokojenej, jak řikáš, téměř žádný kopání ( třá oproti firemním Kokoktávkám ) a cca bych řek 3x, mi ABS zachránilo čumák XA.....tož tak.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 8:11 am    Předmět: Citovat

Tak já můžu srovnávat BX s ABS i bez a XA bez i s ABS.
Všeobecně bych řekl, že nástup brzd není v souvislosti s ABS, spíš to záleží na stavi brzd.Např. BX GTi16V s ABS mělo velmi ostrý nástup brzd, XA 18i16V s ABS má velmi podobný nástup, jako XA 18i bez. Každopádně je u auta s hmotností,jako XA velmi dobrá věc, u BX se dalo přežít i bez toho,i když s tím to bylo samozřejmě bezpečnější...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 9:18 am    Předmět: Citovat

ABS je na, pardon, hovno. Jsem říkal, když jsem pořídil Xa s ABS. Embarassed
Možná jsou tu i pamětníci,kteří se mnou polemizovali.

Samozřejmě není, tenkrát šlo jen o to, zvyknout si.
Teď mi odejde čidlo a rychle opravuji a jsem nesvůj.

Jak říká Henry, jedu v žatáčce na klouzačce,zabrzdím a jedu porád v zatáčce na klouzačce, nejedu ne poli za zatáčkou Laughing .

Je to prima. Souhlasím s uvedenými pocity na funkci brzd s ABS.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

AJM napsal:
Tak já můžu srovnávat BX s ABS i bez a XA bez i s ABS.
Všeobecně bych řekl, že nástup brzd není v souvislosti s ABS, spíš to záleží na stavi brzd. ....Např. XA 18i16V s ABS má velmi podobný nástup, jako XA 18i bez. ...

Z toho moc velkou radost nemám. Crying or Very sad Tak trochu jsem se utěšoval rozdílem konstrukce brzd, ale vidím, že mě čeká oprava brzd s ABS. Porovnávám 1,6 BERLINE s 1,9TD BREAK, takže rozdíl váhy určitě bude. Spíš mě vadí rozdíl jakou silou musím šlapat na pedál při "slabším brzdění".
P.S. Je jasné, že ABS nemá chybu, ale radši jezdím tak, abych ho nepotřeboval Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 8:10 pm    Předmět: Citovat

No jezdím dá se říci dost agresivně, obvzláště teď před vánoci a v neděli když vyjedou kloboučkáři a pak když spěchám bo mě vytočí přítelkyně Smile

musim říct že bez ABS bych byl již několikrát v... Pravdou je že mám někde špatnej dotyk tak občas svítí kontrolka, ale po opětovném nastartování si dá říct (díky bohu).

Ohledně brzdné síly: když jsem XA koupil měla hafo ostré brzdy a bez funkčního ABS (čidlo) mi nedělalo žadný problém smykovat. Pak jsem vyměnil to vadné čidlo a bylo to uplně dokonalý. ALE: nechal jsem vyměnit sjeté přední kotouče a desky (ELSAM 4.850kč- nikdy víc) a je to hrůza! Jednak se mi brzdy nevrací, i po několika stech km nebrzdí tak jako dřív, píská to a aby toho nebylo málo odchází LZ ložisko.

Mimochodem, chlapi nevíte jak nejlépe zprovoznit nevracející se destičky?? A vyměním si ložisko v kole sám bo se to musí lisovat??

Přeze všechno bez ABS ani ránu!!! I na ledu se dá zatáčet, kličkovat a brzdit, ale jen v malé rychlosti... ve velké (už od 40 při slalomu) to stejně ustřelí... Smile
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 1:44 am    Předmět: Citovat

jak píše lukas stejné pocity mám i já teda na ABS jinak já mam kotouče i destičky od Boba a nemůžu proti tomu říct ani slovo ani nevím jakou načku mi poslal ale brzdí to supr a materiál mi vyšel na cca 4500,- na všechna 4 kola (tzn. 4 kotouče a čtvery destičky) apráci jsem zvládnul sám jinak když se ti nevracej destičky tak zkontroluj jestli nemáš zatuhlé pístky v brzdách bo jestli to tam nějakej moula špatně nenasadil a nějak se to tam nevzpříčlo jestli to vůbec jde ale i takoví experti se najdou... jinak s tím ložiskem musí poradit někdo povolanější... nevím jak to tam je u xa....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:33 am    Předmět: Citovat

Tak tak ostrost brzd bude o kvalitě kotoučů a desek a né o ABS. Exclamation Však si zkus vytáhnout pojistku od ABS a pak auto brzdí úplně stejně jak kdyby tam ABS vůbec nebylo. Já když si chci trošku po řádit tak šupnu pojistku ven Twisted Evil ,ale na zimu určitě pojistka šup zpátky. Shocked Taky už nějaký pátek uvažuji že si na ABS udělám vypínač. Ono je přeci prokázané že na suché cestě má auto bez ABS kratší brzdnou dráhu.
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

Renda28 napsal:
Tak tak ostrost brzd bude o kvalitě kotoučů a desek a né o ABS. Exclamation

Můj problém je v tom, že kotouče a desky mám stále stejné a "ostrost" brzd je čím dál horší. Připomíná mi to stav, jako když vyrazím s autem a není ještě správně natlakovaná hydraulika. Moje brzdy se chovají jako krátce po startu i po ujetí několika km.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)