Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

pískot z motoru

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
golman



Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 4:56 pm    Předmět: pískot z motoru Citovat

Zdravím, mám jeden dotázek. Při studeným startu začně z motoru něco slabě pískat a po ohřátí - cca 70 stupòů to přestane. Kontroloval jsem rovody a řemen a zdá se vše ok. nemáte někdo nějaký nápad či řešení - budu vděčný - díky moc
Xantia Break I, r.v.98, 1,8 8V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Nemuze to byt treba napinaci kladka na klinovem remenu??Tatovi i svarovi to delalo taky na Peugeotech...
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kedy



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 10:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

pískání je širokej pojem, ale popíšu co jsem měl já.Při studeném startu hlavně teď když je relativně chladno se mi také ozývalo pískání, kontroloval jsem řemeny, kladky a nic...po čase jsem se všiml že se ten zvuk ztratí po sešlápnutí spojkového pedálu. pozoroval jsem to a nakonec jsem dospěl k poznání - prostě studenej start kdy auto několik hodin stojí při startu píská - po rozjezdu se zvuk ztratil rychleji než čekat a nechat zahřát namístě. Jezdil jsem s tím od podzimu a neřekl bych že se to horšilo ale byl jsem z toho nesvůj tak jsem navydržel a vyměnil celou spojku - je po problému - bylo to ložisko. tahle oprava by mě stejně v dohledný době neminula můj servisák říkal že byla dost chycená. Tak že moje rada zní zkus na volnoběh šlapat na spojku a jestli se to po sešlápnutí ztratí mohl bys na tom být jako já. Brzké uzdravení.
_________________
X2 BREAK 1.8I 16V 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
golman



Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 10:42 pm    Předmět: Citovat

Very Happy díky, hned zítra vyzkouším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomba



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

Další možnost je vadná řemenice na klice, která je ze dvou částí s pryžovým mezikružím. To se může utrhnout a prokluzovat. Ten pískavý zvuk pak vychází od motoru ze strany rozvoďáku.
_________________
Xantia II 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)