Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Demontáž čelního skla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 8:14 am    Předmět: Citovat

tak to je ještě lepší zpráva teda! Sad takže nemám na výběr
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

Mám pojistku u Generali, sklo jsem měnil loni, prdlo mi na dálnici. Cena komplet byla cca 9500, sklo + bauset + práce. Sklo mám trochu zabarvený, dešový senzor nemám. Pojišovna to v pohodě zacvakala.
A říkal mi ten servisman, že některý pojišovny mají plnění za sklo jen 1x ročně, takže kdo jezdí hodně a rupne mu to do roka 2x, tak má smůlu. Generali plní klidně obden.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

V nejhorsim pripade vychazi vymena v Citroenu na cca 17 000 CZK se vsim vsudy. (http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=675&postdays=0&postorder=asc&highlight=sklo&start=15 - pise se tam i o pojisteni)

Co se tyce pojistky, tak taky o jedne uvazuji - Allianz ma pripojisteni k POV, ale prvnich 6 mesicu od zacatku toho pripojisteni je spoluucast 50%, pak 10% a omezeni poctu plneni asi nemaji. Bohuzel vzhledem k cene meho skla musim mit pripojisteni s limitem 20000, stoji cca 1600 za rok.
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

Abych taky něco někdy uvedl na pravou míru:mám měněné sklo pár dnů.Mám to samé zbarvení co jsem tam měl,čili zelené,atermické modré pojišovna oficiální cestou nezaplatí,protože je zase dražšší.Čili sklo zelené se senzorem a cena komplet materiál(aktivátor,lepidlo,bauset,sklo) a práce je 10100 kč.Takže žádných 20000 a více za sklo se senzorem.Nemám origo saint gobain,ale mám pilkingtona,což je taky francouzské.Je to jedno,který výrobce,jen prý ty údajně polské skla-NordGlass jsou na prd,údajně jsou měkčí,taky jsem si domluvil,že tyhle skla nechci.Jinak mě došlo vyjádření z poj.že zaplatili 9371kč,takže pár stovek někde lítá,ale kluci z celorepublikové firmy autoglass-carglass co to dělali hned zpočátku říkali,že u nich nic doplácet nebudu skrz to,že mají výhradní zastoupení u ČPP.Když máte škodu a zavoláte přímo jim,myslím že snad ani nemusíte kontaktovat pojišovnu-pokud mají u ní teda zastoupení,protože oni to stejně nafocují,ofocují TP atd.Jinak tyhle kluky z autoglassu můžu jen doporučit,teda ty z olomouckého zastoupení určitě-profíci a vymění to třeba doma u vás na zahradě.Za hodinu měli hotovo a za další hodinu jsem mohl odjet,používají ty rychleschnoucí lepidla.Ještě jsem se ptal,ale u jiné firmy,kolik by vyšla výměna skla se senzorem na xantii kdyby to šlo mimo pojišovnu a pouhých 6200kč.Jo žuldo,mám taky generali,my vesničani máme výhodný tarif co Smile ,jen kolik platíš připojištění skla?Mě bylo řečeno,že do 5000 kč sklo je za 500 ročně a do 10000 1500kč,což mě přijde teda nic moc,těch 10000 za 1500kč,tam by mělo být plnění dle mě vyšší při dnešních cenách skel.U české poj.je za 500 kč sklo i nad 10000.
Tu je odkaz na autoglass-carglass http://www.carglassbelron.cz/ocarglassu/
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Jojo, asi tak nějak těch 1500 platím.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenik777



Založen: 22.10.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

No já si tu cenu 20.000 nevycucal z prstu. Ptal jsem se loni na dvou místech, již se nepamatuji kde, ale vždy se ptali, zda mám dešový senzor, kterýžto nemám. říkali mi, že bych to pak bylo mnohem dražší a cena byla skoro 20.000. Mé obyčejné sklo s výměnou stálo skoro 10.000,-. Sklo mám obyčejné - tónované, zelené. Samotné sklo stálo něco mezi 6-7000, zbytek práce a lepidlo. Jo, jsem pojišen také u Generalli a platím cca 1700kč za rok. Ten rozdíl od 1500 je dán čtvrtletními splátkami asi. Kažodpádně je v tomhle Generalli tuším nejdražší Sad Ale mám u ní povinné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 3:52 pm    Předmět: Citovat

Mam balicek od CPP za 580kc a je v nem,pojistene sklo,myslim na 5000kc,pak uraz ridice pojisteneho vizidla na 200 000kc a pak pojisteni se srazkou se zveri na 25 000kc(tam se necha schovat vice tukancu nez od zvere:) Smile
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 7:12 pm    Předmět: Citovat

Zpet k tematu - pokud chces vyndat sklo, tak je to pomerne jednoduche, navrtas takovym dricem dirku na strunu, prostrcis strunu, navazes madlo a idalne s pomocnikem podriznes. Popr. lepsi reseni - pujcit si u znameho automechanika elektrickou pilku, ta ma takovou jako vibracni planzetu a mas sklo venku za cca 3 minuty. U citroena jsem sklo nikdy nevyndaval, takze nemuzu rict presne, ale bauset lze nekdy zachranit, nekdy ne. Vzhledem k prehazovani je sance, ze se podari ze 2 dat jeden dohromady (pokud je zachranitelny) Dalsi na co je potreba pri vyndavani dat pozor jsou spodni operky. Kazdopadne pokud jsi to alespon nevidel, neriskuj, dej par penez nekomu, kdo to umi, at jede na vrakac jako doprovod a pomuze s vyklofnutim.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)