Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor 1,9TD
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 7:41 pm    Předmět: Motor 1,9TD Citovat

Zdarec chtěl jsem se zeptat jaky je motor 1,9TD a jestli tak těšké auto v pohodě utahne a jakou má asi spotřebuju chsi si koupit xantii v 1,9TD na víc nemám penize a benzín se mě zdá že moc žere dík za odpověd Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Motor na to auto stačí bohatě, jde jen o to, jestli z toho nechceš závoďáka. Mám 1.9 TD, má to 66kW/90PS. Spotřeba cca 6,5l/100km. Turbo táhne už od 2000ot/min a jede to krásně. Jdi do toho Cool
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Motor staci bohate, problem je akorat pri bezici klime, pri rozjezdu je poznat vetsi zatizeni motoru. Oproti Ochcavce je taky nepatrne vlaznejsi. Ja osobne bych benzin nechtel ani zadara (kdyztak na ND Very Happy ) Jdi do toho, nebudes litovat. Ja osobne mam dost tezkou nohu, jezdim za cca 7
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

Dobrá volba,jak říkají hoši,jen ji nehoò co to dá,já si tak utavil hlavu. 170 ti musí stačit Wink
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

kuci jen tak se přidám,jak jste na tom s olejem Rolling Eyes ja jezdim po ohřátí tak 3-3.5tis,proste si to turbicko rozumě užívám a na 10.tis mi zmizne tak 1litr oleje,zezadu je tu zamaštěný jinak gut Laughing jak jste na tom vy???dikes FANA
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra D



Založen: 6.7.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové 4.patro

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 6:32 pm    Předmět: Citovat

Mě se olej netrácí,ale záleží kolik má nalítáno.
_________________
Xantia 1.9TD 96 zelená metla,klima,ABS
Nissan Sunny II 1.6i kupé 88
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 6:57 pm    Předmět: Spokojnos zatial Citovat

Zdravím. Mám takisto 1.9 TD v breaku a myslím, že tých 90 koníkov je tak akurát. Málo ich je iba v lete s klímou a s 4 dospelými, keď človek potrebuje predbieha. Vtedy s tým treba ráta, že to nebude ono. Inak pri predbiehaní v lete klímu na chví¾ku vypnem a hneď mám o trošku výkonu viac.
A čo sa týka oleja, moja Xanuška má 170tis km a na tých 10tis km si možno ten litrík cucne, ale myslím že je to v norme.
Spotreba- tankujem vždy po štupel pal. nádrže a spotrebu počas 40tis km som mal od 5.3 do 7.6. Ale obvykle sa okolo 6.4 zmestím.
Povedal by som, 1.9 TD celkom dobrá volba - zatia¾- nechcem to zarieknu, tak radšej zaklopem na drevo . Embarassed
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

Moje Xanta má taky 66kW a když jsem před 2 roky přesedlal ze 405 Pažouta 1,6i 65 kW tak jsem si to pěkně užíval v kopcích a zatáčkách. Prostě táhne proti benzínu pěkně od spoda. A to při spotřebě kolem 6 litrů.
Olej se mě neztrácí a to budu mít za chvíli 160 t km.
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

Tak to ja počítám že mam tak 250-300tis.jinak jakože jsem s xa nalital za rok a třičtvrtě kolem 40tis. tak jsem spokojenej,pohodlí,auto jako takové,prostě supr.jen mě zajímal ten olej a vůbec vaše názory.dikes Fana
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

Moje bere taky cca 1l / 10.000Km. Mám najeto 147.000Km
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 12:49 pm    Předmět: motor 1.9td Citovat

Jsem zastáncem těchto motorů pro jejich "jednoduchost" a ev. menší finanční náročnost na opravy proti 2.1td nebo hdi. Motor na auto stačí je-li v dobré kondici. Před několika měsíci jsem si dovezl krásnou 98-čku XII po důchodci z Německa s originál 162tkm. Pán byl 1.majitel a podle servisky jezdil do práce a zpět 100km denně. Musím říct, tak nádherně táhnoucí motor jsem dlouho neviděl. Turbo bralo od cca 1800 otáček, maximálka v pohodě přes 170km/h a snad by šla i dál ale zbytečně jsem to nehnal kvůli spotřebě. Cestu cca 850km dlouhou jsem absolvoval při spotřebě 6,3l nafty (dálnice mezi 100-130km). Bylo vidět, že kilometry jsou echt tedy skutečné a odborná údržba i dobré zacházení bylo znát. Kupoval jsem u dealera Citroenu a ikdyž jsem za auto zaplatil asi o 250-300 euro více než byly konkurenční nabídky, nelituju. Najel jsem už 12tis.km bez jakých koliv problémů a investic. Mnoho krásných km s těmito skvělými vozy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 1:26 pm    Předmět: Citovat

To je sice hezké, auto ti přeju, ale kde jsi ho vyšoural, na internetu ?
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 11:35 pm    Předmět: Citovat

nebejt mé spotřeby byl bych spokojen... ani 100koní v benzinu neni moc živejch, ale při kopi jsem se bal cen ND a ted bych se asi moc nebal... ale to už jsem řikal pred koupi Xanti... a olej to cca žere taky litr-10tis km
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeus69



Založen: 8.12.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Police nad Metují , Hony 64

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 1:35 am    Předmět: Citovat

Taky vlastním 1.9 TD r.v. 1997. Vlastní dovoz ze SRN v roce 2003, lehce bouraná na předek. Vyměněny pouze PP světlo a nárazník, jinak vše původní. Stav km při dovozu 145000, nyní 200000. Zpočátku jsem sledoval spotřebu celkem dost přesně. Celoroční průměr byl 6.2 l/100km a myslím, že je to pořád stejné i když už pouze hrubý odhad podle průjezdu na natankované množství. Jezdím převážně kratší vzdálenosti do zaměstnání, 10 km tam a 10 zpátky, v létě dovča, 2x Bulharsko a 1 Chorvatsko. Ke spotřebě oleje asi tolik, vejdu se mezi rysky na měrce od výměny do výměny bez dolévání, při intervalu výměny 10000 km. Ke stavu motoru ještě dodávám, že na emisích při poslední STK 08/2007 byl naměřen součinitel kouřivosti (myslím, že se to tak jmenuje), jehož max. hodnota je u tohoto motoru (DHX) stanovena na 1.3, pouze 0.3, což si myslím svědčí o celkové dobré kondici motoru a čerpadla. Takže já osobně jsem s tímto autem a motorem max. spokojen, výkon a zátah mě rovněž stačí. Jinak do motoru jsem za celou dobu investoval pouze za rozvody cca 3000, po dovozu kontrola na počítači v servise a krom oleje, filtru a palivového filtru jsem neinvestoval za součástky na motor ani korunu. Podotýkám, že tam jsou stále žhavící svíčky, které tam již byly při koupi a auto bez problému startuje a startovalo i minulou zimu za max. mrazů na akumulátor 44 Ah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 12:04 pm    Předmět: motor 1.9td Citovat

lukas napsal:
nebejt mé spotřeby byl bych spokojen... ani 100koní v benzinu neni moc živejch, ale při kopi jsem se bal cen ND a ted bych se asi moc nebal... ale to už jsem řikal pred koupi Xanti... a olej to cca žere taky litr-10tis km


S tím se musíš smířit jde ojeden z "nejhorších" typů motoru u Xantií (1,8-74kW)-malý výkon, velká spotřeba, žere olej, pokud benzín tak jedině 16v.
Já mám td a nedolívám olej manželka jezdí s 1,8 16v a taky nedolívá jde to taky od výměny do výměny v poho.
Kdysi jsem měl BX 1,9 benzin a žral olej jako hrom pomohla výměna kroužků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)