Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

co tady chybi x1-2.0 ??

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomik



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: lovosice

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:59 am    Předmět: co tady chybi x1-2.0 ?? Citovat

cago.
co prosim vas chybi v ty dire se zavitem ??, nekudy okolo strasne tece olej a neukazuje mi teplota oleje. v "jak na to" je opet kulovy jako pokazdy kdyz clovek neco potrebuje .
dikes.
tomik.
http://www.tomik-k.com/tomik/xantia/2-0.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvěřiňák



Založen: 13.10.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Roztoky u Jilemnice

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Já tam mám tu samou díru se závitem a nikdy v ní nic nebylo a žádný olej okolo neteče.

_________________
Xantia I, 2.0i break, automat, klima, 97


Naposledy upravil zvěřiňák dne út prosinec 16, 2008 7:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Mám to zhruba takové, jak Zvěřiòák, ale tak před dvěma lety mi zmrzla emulze z vysrážené vody v odvzdušòovací hadici od kliky, a ten olej se mi pak protlačil přes těsnění pod hlavou a dolévací víčko ven, a motor byl zapráskaný ze všech stran, nakapalo to pak na výfukové potrubí a to byl zážitek Laughing . Vím, že nejsou mrazy, ale nemůže v té hadici být třeba jiný marast? Ještě si vzpomínám, že než se to projevilo naplno, tak mi pořád povyjížděla měrka oleje, když byla zasunutá nadoraz, prostě ji ten tlak vysunul, když nemohl jít hadicí. Jinak tu díru se závitem mám taky, tuším je i na levé straně, asi nějaké montážní.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomik



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: lovosice

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

podezreni bylo prave na merku a tak jsem omotal hadrem a opaskoval Laughing , takze to je az "sekundarni" nasledek ?? takze projet hadice, zejtra zkusim a ozvu se. jinak je to automat ...
tomik.
hombok napsal:
Ahoj. Mám to zhruba takové, jak Zvěřiòák, ale tak před dvěma lety mi zmrzla emulze z vysrážené vody v odvzdušòovací hadici od kliky, a ten olej se mi pak protlačil přes těsnění pod hlavou a dolévací víčko ven, a motor byl zapráskaný ze všech stran, nakapalo to pak na výfukové potrubí a to byl zážitek Laughing . Vím, že nejsou mrazy, ale nemůže v té hadici být třeba jiný marast? Ještě si vzpomínám, že než se to projevilo naplno, tak mi pořád povyjížděla měrka oleje, když byla zasunutá nadoraz, prostě ji ten tlak vysunul, když nemohl jít hadicí. Jinak tu díru se závitem mám taky, tuším je i na levé straně, asi nějaké montážní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Automat by neměl vadit, motor je stejný, asi je to jinak jen s místem okolo převodovky. Ještě dodám, pokud si to dobře pamatuji, že ta hadice má průměr tak 2-3 cm, a je jakoby propletená ve shluku hadic a kabelů, ale teď si už opravdu nevzpomínám, tuším zepředu motoru, musel bych na to mrknout.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomik



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: lovosice

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

mam doma jeste jednu xantii 1.8-8V a tam ty hadice ztvrdly a upadly a odvzdusneni jsme udelal jinak a ponekud "neekologicky" ale funkcne.
vubec netusim jak bych ty hadice shanel Shocked .
jsem zvedavej co zejtra objevim.
jinak ja mam momentalne motorizaci octavku tdi 81kw + passat pd 85kw a manzelka ty dve xantie, mam pocit ze me za chvili z tech aut jebne Rolling Eyes .
snad je to jen docasny ..
tomik.
hombok napsal:
Automat by neměl vadit, motor je stejný, asi je to jinak jen s místem okolo převodovky. Ještě dodám, pokud si to dobře pamatuji, že ta hadice má průměr tak 2-3 cm, a je jakoby propletená ve shluku hadic a kabelů, ale teď si už opravdu nevzpomínám, tuším zepředu motoru, musel bych na to mrknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 8:17 am    Předmět: Citovat

Ta díra s únikem oleje skutečně nemá nic společného. Je to na šrpoub k uchycení něčeho, co tam nemáš. ale zkus ty hadice. Jdou předkem motoru od spodku bloku k hrdlu nálevky, pak je tam rozbočka z plastu a jde to ještě do hlavy, mám ten dojem. Originál hadici asi neseženeš, ale já jsem to řešil nákupem tlakové hadice z materiálu odolného proti ropným produktům. Prodává se to v každém obchodě s technickou gumou. J.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

V té m 8 díře bývá u některých modelů (jsou to ty se zapalováním Bosch bez krokmotorku)ukostření asi dvou drátových oček. U jiných je závit nevyužitý. Nemá s olejem nic společ.
A teplota oleje má čidlo zepředu vany, vesměs koroze spojů v zásuvce a na kontaktech čidla. Nejlépe vyčistit venku při výměně oleje.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

ty hadice co vedou ze spodku motoru nahoru do výka ventilů se dají sehnat originál a komplet i s tou spojkou uprostřed v CITROENU cca800kč.
Už sem je dvakrát za jeden rok čistil a byly pokaždé totálně ucpané.Stačí vzít technický benzín a nebo arvu a propláchnout je.Sháněl jsem je v druhovýrobě a tam mi řekli že je citroen nepovolil vyrábět.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomik



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: lovosice

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 6:55 am    Předmět: Citovat

tu hadici jsem nakonec sundal, abych zjistil ze je opravdu ucpana. jeji procisteni se moc nepovedlo. podarilo se mi nakonec zkrz ty zatacky protahnout drat a pak i spagat s "uzlikama" abych to jako nejak dostal ven + jsem do ni nalil benzin. muj pocit po nekolikerem naplneni benzinem a protahovani je bidnej. pruchozi ted asi je, ale spis je to porad jen skvira. kdyz si predstavim jeste ten bordel a ruce rozpraskany od benzinu(pri 0°C), za 800kc bych ji sel radeji koupit, no treba na to dojde ..
tomik.

petr h napsal:
ty hadice co vedou ze spodku motoru nahoru do výka ventilů se dají sehnat originál a komplet i s tou spojkou uprostřed v CITROENU cca800kč.
Už sem je dvakrát za jeden rok čistil a byly pokaždé totálně ucpané.Stačí vzít technický benzín a nebo arvu a propláchnout je.Sháněl jsem je v druhovýrobě a tam mi řekli že je citroen nepovolil vyrábět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

Vem ty hadice do tepla a zkus je narovnat a podívat se do nich.Propláchni je horkou vodou a musí být čisté.Usazuje se tam snad jen olej a voda a ta by měla jít vyčistit.Pokud je nemáš popraskané tak asi nemá cenu je hned měnit to bych je musel kupovat 2krát do roka když by to nešlo vyčistit.I ty originál hadice jsou dost tvrdé a neohebné a tak jsou asi víc náchylné na popraskání na koncích.
Je dobré zkontrolovat i ostatní hadice ve kterých proudí vzduch protože ani ty nejsou bůhvíjak čisté \ prevence je lepší než něco zanedbat a řešit horší závadu\
PS. omlouvám se za popraskané ruce ale já měl ochranné rukavice
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 1:32 pm    Předmět: Citovat

Myslím že to narovnání hadice nepřežijí, ale na 93. ročník dát nové jen schvaluji.
A než protahovat je lepší profoukat tlakem vzduchu, protože se hodně zúžují.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomik



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: lovosice

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 2:51 pm    Předmět: Citovat

Wink jsem dostatecne starej a "blbej", abych vedel co me ten benzin udela, jenze jsem to delal jako nozovku o vanocni svatky a venku. navic mi dosel technickej benal a tak jsem vzal natural a to je spis ziravina. proste v aute je dobry se hrabat(pokud vubec), az kdyz teple a dlouze sviti slunicko Laughing
uz jenom ten strach, ze tu trubku neprotahnu zpatky mezi blokem a sanim, fuj tajbl .
uz aby bylo jaro
petr h napsal:

PS. omlouvám se za popraskané ruce ale já měl ochranné rukavice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)