Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapach z ventilace a vlhke koberce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
ok2ucx napsal:
[V dokumentaci ke klimě se zmiòuje indikátor filtru klimy (bílé kolečko, čiré kolečko, bubliny v okýnku na filtru). Někdo nějaké zkušenosti? (na servisu s klimou jsem ještě nebyl, ale chystám se, chladí, ale ne možná úplně na 100%).Pavel

Obývám se, že se mýlíš. To čemu se říká filtr klimy filtruje jen nasávaný vzduch do ventilace a jako takový dle mého nemá indikátor zanešení ale zase není nijak časově náročné ho vizuelně zkontrolovat, případně vyměnit a je umístěný vedåe semtilátoru ventilace. Je to samozřejmě jedna z možností, proč se auto zamlžuje, protože když je přicpanej, tak do výdechů jde málo vzduchu a nestačí odmlžit. To o čem ty píšeš je okýnko, kterým můžeme zkontrolovat náplò klimatizace (když pění, asi je málo náplně) ale to je uzavřený natlakovaný okruh a s tím musíme ke chlaďaři.


OK, vidíš, na ten filtr klimy (pylový) jsem zapomněl jako na možný zdroj mlžení, jenže pro to, že je úplně nový Cool

To, co jsem myslel filtrem klimy (s těmi okýnky) nazývá příručka Haynes jako "Drier bottle" (strana 1B 11), starší verze má mít okénka dvě, novější jen jedno. Jedno z těch okýnek pak nazývají "Humidity indicator" a ten puntík má být buď modrý (ještě OK), červený (špatné). Pak: "the system should be drained and recharged, and a new drier bottle should be fitted". Tedy vyměnit celou flašku.

Jedno z těch okýnek mám bílé, druhé tmavé, pak si vyberte. O stránku zpět (1B 10) se pak říká, že když jsou tam "Milky air bubbles visible", pak je tam vysoká vlhkost. To bych tak usoudil, že by mohlo být to bílé okénko...

Anebo jsem úplně mimo, kdo se v tom vyzná?

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 5:08 pm    Předmět: Citovat

Aha, už je mi jasné co jsi myslel leč stejně si myslím, že vhkost v náplni klimy by neměla mít vliv na mlžení oken.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
Aha, už je mi jasné co jsi myslel leč stejně si myslím, že vhkost v náplni klimy by neměla mít vliv na mlžení oken.


Anebo možná nepřímo: neúčinná klima => neúčinné sušení => mlžení?

Příští týden se na doplnění chystám, dám pak vědět, jestli to pomůže nebo co se změní. Vlhko a deštivo jistě bude Mad

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Klimou to nemůže být.To by přec mlžili auta bez klimy a např.mě se nespouští klima nikdy sama-musím ji prostě zmáčknout jinak nejde nic se nemlží.Já se nedíval co myslíš těma okénkama,já tam mám jen jedno pod kapotou a to je jak psal mamut kontrolka množství náplně v klimě.Když je plná-je to OK,bublá více-chtěla by doplnit,nevidíš nic-je to prázdné.Je to jen taková zevrubná kontrola.Původní náplò je bezbarvá,takže jde i těžko vůbec posoudit jestli je klima plná,nebo prázdná.Teď už tam klimaři dávájí barvu-co vím tak zelenou a to už je vidět nádherně.
Ale ty jsi myslel zřejmě jinou kontrolku,pro zajímavost,kde ji máš umístěnou prosím?
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 7:56 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Klimou to nemůže být.To by přec mlžili auta bez klimy

... taky že mlží, včera večer jsme jeli daleko Oktávkou, jak večer padla teplota a vzrostla vlhkost, zamlžilo se okno (klima vypnutá). Jak jsme ji zapnuli, mlha zmizela. Ale to asi není nic nového, spíše to myslím jako ilustraci.


sima napsal:
Ale ty jsi myslel zřejmě jinou kontrolku,pro zajímavost,kde ji máš umístěnou prosím?


Tak to základní okýnko bude asi to zelený, jak do toho bleskl blesk a to druhé, je vlevo od něj, bílé? Je to ten humidity indicator = indikátor vlhkosti?



A vlastně to celé, co tu bádám je, že hlavně ráno, když je vlhko (venku i v autě), tak se po zapnutí ofuku okno zamlží (ještě trochu více), kloudně se vysuší až teprve za pár minut, až začne foukat opravdu teplý vzduch.

Diagnostiku jsem chtěl začít tím, že to, co rosí na okně, není ani sladké, ani nijak rozmazávající se, prostě jen voda, jako by někde zkondenzovala v systému a první vzduch, kterým se větrá to par rozvlhčí po celém okně.

A druhý podproblém je, že klima, té to nějak (na můj vkus) nevysuší dostatečně rychle.

Otázka by mohla znít, jak dlouho asi ostatním trvá, než se vám osuší okna, zvláště těm, co ráno nestartují ze sucha garáže, ale naopak z komplet vlhka venku... Jak rychle začne mizet mlha z okna (se zapnutou klimou)?

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

Já v tomto počasí klimu vůbec nepoužívám ani na vysoušení okna už víc než měsíc. Prostě stím zacházím, jako kdybych klimu neměl. S orosením skla žádný problém nemám. V případě orosení Na okno pustím teplý vzduch a během okamžiku je suché. Ale v létě, když jsem klimu používal, tak se okno vždy ráno orosilo. Myslím, že to dělá sražená voda na výparníku. Nevím.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 9:31 pm    Předmět: Citovat

Asi tak, dneska jsem jezdil v dešti, sice v Tranzitu a ráno vyrážím z normálně teplé, cca 20stupòů, garáže a protože vylezu a nalezu do toho auta cca 15 za den, tak kromě rána se skoro hnedka zamlží. Když nepustím klimu, tak se jemného zamžení v tomto počasí nezbavím, pojíždím cca 5-10 km. S klimou je to za cca půlminutu - minutu odmlžený.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 2:03 pm    Předmět: Citovat

Rád bych odpověděl,ale mě se to spíš vůbec nemlží-na předchozích autech to mlžilo teda hodně,tady fakt musí pršet,nebo být hodně vlhkost,aby to aspoò trochu zamlžilo okno.Když už se tak stane,po zapnutí fukaru-při tomto počasí bohatě stačí studený vzduch,ventilátor tak na půlku,je po pár vteřinách vysušeno-klimu nezapínám!Jinak nikdo se tu nezmiòuje o staré pomůcce-pootevřít mírně boční okénko-stačí jen trošku,to mnohdy vyřeší vše a nemusí se tak intenzivně"odmlžovat"fukarem-nikoho neurážím,jen připomínám co asi každý ví.Stojím si za svým-klimou to být nemůže-ne ne.
Jinak-mlží se ti o ostatní okna?Jestli nemáš náhodou něčím zneprůchodněné zadní větrací otovory-jsou prý umístěné v kufru na bocích pod tapecírunkem-je to jen jedna z možností.Ale to by se mlžilo celé auto.Někomu to tu dělalo už,obzvláště se to stane když je kufr nabouchán až po vrch a otvory zakryté-říkám co jsem vyčetl na foru kdysi a uvízlo to v paměti.Jo ještě si umyj okno Laughing Měj se a napiš jestli jsi na něco došel.
Tak ještě poslední věc mě teď napadla skromně opět Embarassed Zdá se mě,že mě to přece jen dřív mlžilo o něco více-nemůže s tím mít souvislost,že jsem letos nechal udělat dezinfekci klimy ultrazvukem?Tím pádem se pročistí všecky průchody ventilace od možných nejen bakterií,ale i plísní!A plíseò je z vlhkosti Idea A je fakt,že mě klima i samotné topení začinalo nepříjemně smrdět,teď nic čistý vzduch.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 2:37 pm    Předmět: Radiator?? Citovat

Ahoj chlapi, chtel bych se zeptat ... bojim se bojim, že mam neco s radiatorem topeni... občas (kdyz je to nejvíce potřeba) mě nestačí ventilace odmlžovat okno.. bál jsem se že je to radiátor, tak jsem se ho snažil nějakým způsobem zacelit nějakejma jakoby pilinami .. voda neutíká, mám nedobrou klimu (takže nesepne - kompresor netěsní a jedna trubička je KO) a tak mě zajímalo jak se čistí ten přívod vzduchu.. díky
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 9:28 pm    Předmět: Re: Radiator?? Citovat

lukas napsal:
Ahoj chlapi, chtel bych se zeptat ... bojim se bojim, že mam neco s radiatorem topeni... občas (kdyz je to nejvíce potřeba) mě nestačí ventilace odmlžovat okno.. bál jsem se že je to radiátor, tak jsem se ho snažil nějakým způsobem zacelit nějakejma jakoby pilinami .. voda neutíká, mám nedobrou klimu (takže nesepne - kompresor netěsní a jedna trubička je KO) a tak mě zajímalo jak se čistí ten přívod vzduchu.. díky

Přívod vzduch může být ucpán dvěma způsoby:
1. ucpaný pylový filtr (pouze vozidla s klimou) vymontovat a vyměnit.
2. -"- přívod vzduchu pod čelním oknem. jednoduchá kontrola:
levou horní páčku nastavíme uplně do leva na foukání do ofuků v přístrojové desce, uzavřeme boční ofuky a naopak otevřeme oba vnitřní. Ventilátor zapneme na plno a Páčku cirkulace dáme do polohy vnitřní cirkulace. Rukou odhadujem sílu proudícího vzduchu a páčku přesuneme na polohu cirkulace zvenku. Jestli síla rapidně poklesne, je ucpané krycí síto pod čelním oknem.
Taky jsme si nikdo nevzpoměl, že páčka cirkulace vzduchu při nastavení na vnitřní okruh způsobuje mlžení okna.
A když ti sednou do auta 3-4 zmoklí lidé tak nepomůže ani svěcená, nedej bože, aby měli popité (zkušenosti s TAXI).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Je to jak píšeš,novší verze,čili já na X2 98 mám jen jedno kontrolní okénko-kde vidíš chl.medium,druhé tam nemám.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAX



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

Tak další zjištění....dneska jsem jel autem,ventilace vypnutá a okna se nemlžila.Schválmě jsem pustil teplý vzduch na okna a ejhle...jako když se to mlží,ale nešlo to požádně setřít Shocked takže to bude asi topení co?? Sad nevíte kdyžtak kolik stojí ten radiátor a kde vůbec je?Díky moc Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 7:29 pm    Předmět: Citovat

Cena originálního dílu v Citroenu cca 3 tis., v náhradě např. Autobenex asi 1 700 Kč.
Jsou dva typy, Valeo a Behr, je potřeba topení vymontovat a podle typu objednat jiné - nejsou zaměnitelné.
Doporučuju přečíst si:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=vymena-radiatoru-topeni&cisloclanku=2006030001
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:38 am    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Cena originálního dílu v Citroenu cca 3 tis., v náhradě např. Autobenex asi 1 700 Kč.
Jsou dva typy, Valeo a Behr, je potřeba topení vymontovat a podle typu objednat jiné - nejsou zaměnitelné.
Doporučuju přečíst si:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=vymena-radiatoru-topeni&cisloclanku=2006030001
MíraCB

Velice dobrý popis výměny (Míro díky), jen bych chtěl upozornit ty, kteří se na výměnu chystají, že se mě a nejsem sám, stalo, že jsem namomtoval nový radiátor, zkompletoval celý vnitřek vozidla a z motorového prostoru do radiátoru nešla zasunout dvouhadice!!!! Proto doporučuji všem, napřed vyzkoušet venku nasunout dvouhadici do nového radiátoru, aby nebyla dvojí práce. Jednalo se o rad. Ber od dodavatele ACI, asi špatná serie, další jsem vzal od autoKely a ten byl dobrý cena asi1200Kč.
Také bych chtěl dodat, že dvouhadice je více druhů, některé mají pojistný zobáček bakelitový a tyto mají ještě ocelovou pojisnou sponu ve taru brýlí jadyby s nosem. Brýle zhora zamáčklé na trubičkach trčících z radiátoru (ještě součást radiátoru). Demont. této spony jednoduše uchytit z obou boků a směrem nahoru vytáhnout a tím se celý držák obnaží.
A ještě dodávám, že čím starší model, tím jsou bakelit. konce na této hadici křehčí (někdy opravdu jak skořápky od vajec) a nikdy je netaháme ven za hadice!! To je jejich jistá smrt- nové stojí cca 2000 Kč.
Opatrně kleštěmi za spoj mezi trubkama a pojistný zobáček V tomto případě bakelitový (mezi trubkama ve tvaru obráceného písmene D) napružíme prstem na pravou stranu a tím ho odjistíme.
Před montáží palubovky si na vývody horních repro přivážu metrové dráty a ty protahnu zpět dírami na repro. Je to jednodušší a nemusím je pak hledat.
Nakonec jen dodám, že já nedemontuji vnitřní ofuky v přístr. desce. Není to nutné.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAX



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 11:14 am    Předmět: Citovat

MiraCB
A nevíš kde by mi to mohli v ČB udělat?Asi před měsícem jsem se sem přistěhoval,ale nemám na to žádné místo ani věci,jinak bych to zkusil udělat sám Crying or Very sad Koukal jsem,ty už jsi to u sebe měnil?!Jak to tak trvá dlouho?Je mi to blbý,ale ty bys mi to asi nemoh udělat vid?Samozřejmě bych vše zaplatil Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)