Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čipování motorů HDi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 11:31 pm    Předmět: Čipování motorů HDi Citovat

Ahoj vážení,
zajímalo by mě, jestli je možné přečipovat motor 2.0HDi 66kW na vyšší výkon cca 80kW. Co je potřeba předělat a jestli to má cenu?
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 6:37 am    Předmět: Citovat

No podle mně asi moc nemá, neb ti u 66kW chybí jen tak namátkou regulace turba, intercooler a třeba i spojku to má slabší. Prostě to chtělo ten silnější hned od počátku...
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Takovou negativní odpověď jsem nechtěl slyšet Wink
No... bohužel jsem to tušil, holt budu mít 66kW, až budu kupovat další auto, tak mám jasno " C5 dvě turba 190 koní " Cool Cool škoda že to nedělají na Xantii, C5 se mi noc designově nelíbí . Confused

Jinak ti dík za odpověď.
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kulak



Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

Čau,
Nevím co má společného regulace turba,intercooler a spojka s chipování auta. Razz Question V dnešní době se chipuje každé auto co má softwer,třeba i felicie.Jinak z 66 kw na 80kw to není problém. Razz
_________________
2.0i16v XI Break-1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Nejsem zastánce chipu, ale 66kW rozhodně jde nachipovat zhruba na těch 80kW jak píšeš, osobně znám jednoho človíčka co to tak má. Akorát to pořádnej zátah má až ve vyšších otáčkách nebo jako spíš ten chip jde znát až ve vyšších otáčkách. A stojí to do sedmi tisíc. To samé se dá 80kW na 92kW bez problémů. Ty příjdou až časem Laughing Ale zamyslel bych se nad tím, jestli je auto jako celkové stavěno na takovej výkon a jestli mu příliš nezkrátiš životnost. Ono né z prdele se dává na 80kW větší spojková lamela než na 66kW. Wink Čili, aby jsi se pak nedivil že spojka nevydrží třeba tolik co jiným na 66kW.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 4:02 pm    Předmět: Citovat

kulak napsal:
Čau,
Nevím co má společného regulace turba,intercooler a spojka s chipování auta. Razz Question V dnešní době se chipuje každé auto co má softwer,třeba i felicie.Jinak z 66 kw na 80kw to není problém. Razz

Já jsem nikdy nenapsal, že to nejde. Jen že to podle mne nemá význam, protože chipem výrazně zkrátíš životnost a dost změníš charakteristiku průběhu točivého momentu, takže to stejně nikdy jako fabrická 80kW verze nepojede. Ono kdyby to tak nebylo, tak ani ta fabrika na ten 80kW motor tyhle věci nedává a nechá je stejný jako na 66kW verzi. Ale je to jenom můj názor a nikomu nachipovat auto nevymlouvám. Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

Máte pravdu, já se ptal v podstatě na to jaký je rozdíl mezi 66kW a 80kW. Auto bych čipoval, pouze v případě, když by byli důležité komponenty stejné ! Nejsem magor, který chce výkon z každou cenu, je to jako dát do fichtla motor z nějaké pořádné mašiny Twisted Evil

Upřímě, auto jede velice slušně, je to takové trochu, co kdyby Cool no znáte, nebo ne ..... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Tuning Xantií Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)