Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantia kombi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 1:28 pm    Předmět: Xantia kombi Citovat

Ahoj,

Anobrz stary Rapid jiz nejak dosluhuje, koukam po jinem vozitku. Xa mi padla do oka.

- chci kombi, protoze jezdime ruzne po zavodech (psich) a vic mista se hodi
- chci hydraulicky podvozek (proto Xantii), aby se dalo jezdit i malinko offroad. Tam kde s Rapidem projedem uz maji Octavie problemy ...
- benzin, protoze nebude vyuzivana denne, tak by se mi diesel nevyplatil
- 1.8 aby to jelo i do kopce ale jeste abych usetril na povinnem ruceni, 16V by podle komentaru mohl mit nejvyssi zivotnost
- nevim co je Break, Active atd, ale videl jsem ze je to hezky rozepsano tady na strankach takze nastuduju
- Xantie se mi libi Smile

Mam nekolik otazek

a) Da se zamykat kufr/dvere, tak aby mi ho nikdo pri stani na cervene nevycoroval ?
b) Daji se sklopit zadni sedacky, tak aby se dalo v aute popripade prespat ? Nebo da se nekde nechat udelat neco jako "luzkova uprava" ?
c) Muzete mi doporucit vhodny zdroj Xantii ? Smile Koukal jsem po bazarech, a skoro vsechny mely pres sve stari najeto 100-150tKm, coz je podezrele malo. Slusny vyber jsem nasel na autoscout.de, a premyslim ze bych se zkusil obratit na rakar.cz
( Treba tahle nevypada spatne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=fglfosm13bo )
d) S tim souvisi cena, meli byste nejaky tip na to kolik takova Xa dneska radove stoji ? Resp, kolik uz za ni nedavat i kdyz je v dobrem stavu ?
e) Co byste doporucili za anizlodejske pomucky ? 100% imunni to nikdy nebude, ale par prekazek navic by mohlo zlodeje presvedcit aby sel o auto dal Smile Premy slim nad piskovanim oken a paku na volant/spojky.

Jinak diky za supr web Smile
--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 1:50 pm    Předmět: Citovat

vezmu to letem......
brejk je kombík, sedačky se daj sklopit do roviny a přespat se tam dá. Zamknutí auta za jízdy se dá, jako u každýho jinýho, tzn. u řidiče bo spolujezdce zamáčkneš čudlík na dveřích a je zamčený celý auto. Wink Mám asi to co bys chtěl ty ( sem s ní spokojenej, motor je v poho a na XA stačí ), předloni sem za ní dal 111 tkč, teď by to mohlo bejt kolem 100, lae nesleduju to. XA co ukazuješ nevypadá zle, ale s takovejdle fotek se nic nepozná. Jinak km aut v CZ sou "dycky" stočený Confused NO a k zabezpečení, XA má imobilizer a navíc se XA nekradou. Twisted Evil Tak asi tak.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

Nazdar Neurone,

mám to co by si chtěl i ty, XA I Break ( kombi ), 1.8 i 16v 81 kw, 109 koní. Auto je naprosto super, živý, spotřeba cca 8l/100km. Nedoporučuji takové auto kupovat u nás v bazarech, to jsou většinou šroty, které už nikdo nechce a musel by si mít velký štěstí abys trefil na nějaký dobrý. Já osobně ho mám dovezený z D, přivez mi ho známej, auák byl z privátu, předchozí majitel se o něj staral ( pravidelný servis, servisní knížka, veškeré doklady o údržbě a opravách ), takže auák měl přesně to, co potřeboval, takže podle toho vyladal. Dal jsem za něj 95 000,- včetně přihlášení. Výbava aut. klima, orig. el. střešní šíbr, mlhovky, tónovaná skla, 2 x airbag, CD přehrávač včetně sat. navigace + 4 x orig. Citroen Xantia alu kola a plecháče. Samozřejmně chtělo to ještě menší údržbu jako výměna náplní, brzd. destiček a silenbloků. Jinak auto je naprosto fantastický a to oceníš, proto, nač ho potřebuješ je obrovskej kufr, ve kterým se, při sklopení sedaček krásně vyspíš ( osobně vyzkoušeno ve dvou ).
Dobrou při výběru a houpání zdar

Alda
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Tak to máš Aldo asi fakt štěstí, jak řikám, nevím kolik se teď pohybujou ceny, lae jak píšeš o stavu a ták, tak je to gut. Já jí mám sice taky z D, ale od překupníka a tam už to s tím stavem nebylo tak růžový, nic méně, nic extra, krom převodovky, sem nedělal. Samo nej je si pro ní dojet, aby si nikdo nenabaloval svý výdaje, popř. auto "neobral" ( disky, gumy a ták ).
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 11:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

Diky obema za blesku-rychle odpovedi, moc jste mne od zameru neodradili Smile Snad budu mit stesticko jako vy.

Jak vidim, je dulezity pravidelny servis, takze dukladne prozkoumat servisni knizku. Auto urcite bude mit najeto pres 100tKm, co vsechno bych mel v servisni knizce videt? Co je zapotrebi v kolika km menit, abych se mohl naucit prislusna nemecka slovicka?

Diky moc

--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

Neuron napsal:
Ahoj,

Diky obema za blesku-rychle odpovedi, moc jste mne od zameru neodradili Smile Snad budu mit stesticko jako vy.

Jak vidim, je dulezity pravidelny servis, takze dukladne prozkoumat servisni knizku. Auto urcite bude mit najeto pres 100tKm, co vsechno bych mel v servisni knizce videt? Co je zapotrebi v kolika km menit, abych se mohl naucit prislusna nemecka slovicka?

Diky moc

--
Neuron

Není proč tě odrazovat.
No tady na webu myslím intervaly výměn někde sou.... ale po koupi je asi dobrý vyměnit rozvody, náplně ( LHM dle stavu ) a filtry a nechat zkotrolovat tlak v koulích. Nevím jak moc se na servisku dá spolehnout.....přímo v D možná jo.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

mohu tady jen opakovat, co se píše výše. Před měsícem jsem si přivezl X2 2.1TD na vlastní pěst z Německa. Bylo to od soukromníka, který auto inzeroval přes http://www.mobile.de i http://www.autoscout24.de. Ještě před tím jsem ale na téže auto dostal tip od jednoho harcovníka zdejšího fóra. Pak, poučen pár základními slovíčky a obeznámen postupem, jsem vyrazil.

Auto nebylo servisované u dealera (takže servisní knížka končila někde v r. 2000), ale majitel mi dal všechny faktury od začátku existence auta. Tam se dalo vyčíst, co všechno servisoval i mi to říkal. Auta pod 150tkm jsou už snad jen v českých bazarech, v německých už jen pomálu. Tohle, co jsem přivezl, má prokazatelných 180tkm.


Takže - nákup samotný = solidní jednání, busem v noci do Norimberka, ráno vlakem do dědiny, kde mě majitel vyzvedl, s autem jsem se projel, prohlídl, sepsal 1 stránkovou smlouvu a zaplatil, posnídal, pohladil jejich psa, a pak jsme spolu (ale ne se psem) jeli na dopravní úřad. Tam jsme asi u 5 okýnek vyřídili:
- odhlášení (to se událo vlastně automaticky)
- pojištění a převozní značku
- příhlášení této převozní značky (s červeným proužkem!)
- vydání dočasného TP

Pendluje se tam mezi úřadem samotným a pojišovákem+výrobcem značek (Schilder), ale obojí je asi obvykle blízko, těch pojišováků tam sedí v několika budkách obvykle několik.

A to vše za cca. 20 minut, bez čekání a znalosti němčiny. Pravda majitel německy uměl, ale šlo by to i bez němčiny. Anglicky se tam lámaně domluví všichni, pokud trochu chtějí. Tímto chci naznačit, že úřady tam fungují poněkud jinak než tady a není se čeho bát.

V Německu to celé koštovalo asi 140EUR. Asi se to může lišit podle pojišovny a spolkové země.

Pak jsem pána ještě zavezl domů, zamával a hurá zpět.


U nás je to taky jednoduché, ještě v době platnosti německé pojistky zajet na ME (300-500Kč) a "velkou registrační" STK (1500Kč). STK za pár dnů vystaví (opíše) německý TP do protokolu, který pak chtěji na dopravce. Chtějí jen papíry, ne auto.
Tam nejprve okýnko pro registraci aut (dalších 1500Kč) a až mají hotový čistopis TP (to trvá dalších pár dní, mají toho moc Confused ).
Pak vyřídit povinné ručení, a jít si za 800Kč pro SPZku.


Chci tím řict, že úředního procesu se není třeba bát. Hlavně dobře vybrat.

Cestou z Norimberka jsem se zastavil kouknout ještě na jednou auto co viselo na autoscout24.de, podle obrázků dobrý, "guter zustand", cena bežná, ale ve skutečnosti šrot. Bylo to celé v nějaké pochybné čtvrti. Měsíc před tím jinde v Deggendorfu bylo auto (opět mobile a autoscout24), které vůbec neodpovídalo té chvále, která byla na webu.

Osobně bych vždy v prvním kole volil auto raději od soukromníka. Nebo si naplánovat cestu druhým autem a na více míst (když to jsou bazary). Otázka, kolik se toho dá stihnout v jeden den. Takhle busem je to relativně riziko, že se člověk bude složitě vracet bez auta. Flexibilita je nula. Rozhodně nekoupit auto jenom proto, že už se jelo tak daleko.

Pak je tu ještě na http://citroeny.cz vidět pár lidí, co takto auta vozí. Ty ceny odpovídají tomu, co je k mání v DE.

A nakonec, přivezl bych už jen X2, je novější, lepší, hezčí a těch min. ~10 tKč, co stojí přepis, pak auto relativně hodně prodražuje. Rozvody a náplně pak vyměníš vždycky, ale o tom se tu už mockrát psalo. Já mám ušetřené rozvody, bo jsou čerstvé od března Razz

A v naftě Cool ! Už 2.1TD (80kW) je super poježděníčko, HDi asi taky, ale to neznám.

Uf, to jsem se rozepsal.

Pavel


Neuron napsal:
Ahoj,

Diky obema za blesku-rychle odpovedi, moc jste mne od zameru neodradili Smile Snad budu mit stesticko jako vy.

Jak vidim, je dulezity pravidelny servis, takze dukladne prozkoumat servisni knizku. Auto urcite bude mit najeto pres 100tKm, co vsechno bych mel v servisni knizce videt? Co je zapotrebi v kolika km menit, abych se mohl naucit prislusna nemecka slovicka?

Diky moc

--
Neuron

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne pá červenec 04, 2008 12:12 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Zminil jsi rakar.cz . Take jsem od nich kupoval a udelal jsem dobre. Ja jsem kupoval Xantii take kvuli psum a vyber byl na nich. A vybrali si dobre. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:15 pm    Předmět: Citovat

Jo, na to jsem zapomněl: s p. Mayerem z rakaru jsem si v začátkem léta psal, mohu tady jen ocitovat, co mi odpověděl:

rakar napsal:
Běžně tyto Xantie již nevozíme, ale nevylučuji, že se může nějaká naskytnout a vezmeme ji. Udělal bych to tedy asi takto. Napíšu si požadavek a v případě, že by se vyskytla, dám Vám o tom vědět. Je to ale postavené skutečně spíše na náhodě. Občas se tedy klidně ozvěte a uvidíme, zda se něco nevyskytlo. Pokud na to nespěcháte, tak by se to mohlo povést.


Ale zkus to, co jsem tady pročítal, reference jsou dobré.

Pavel

frenk napsal:
Zdravim. Zminil jsi rakar.cz . Take jsem od nich kupoval a udelal jsem dobre. Ja jsem kupoval Xantii take kvuli psum a vyber byl na nich. A vybrali si dobre. Frenk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ok2ucx,

Tvuj nick zni jako z dob radiovych spojeni, CCITT protokolu a tak Smile

Myslim ze tvuj popis je znacne obsahove vycerpavajici. Nemecky umim jen par slov, takze s mistnimi uredniky jsi mne potesil. Vubec cely postup na nemecke strane jsem neznal. Myslim ze jsi mel stesti na pecliveho majitele, kdyby nemel fatkury tak asi nemas podle ceho se rozhodovat.


ok2ucx napsal:

A nakonec, přivezl bych už jen X2, je novější, lepší, hezčí a těch min. ~10 tKč, co stojí přepis, pak auto relativně hodně prodražuje.


Ted jsem nepochytil, jaky prepis?

Diky za pomoc

--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Frenku,

frenk napsal:
Ja jsem kupoval Xantii take kvuli psum a vyber byl na nich. A vybrali si dobre. Frenk


Tohle je sice uz trosku offtopic, ale treba to bude zajimat i nekoho dalsiho. Resil jsi nejakou mriz do auta, ze by se dalo pouzivat misto kotce, a nechat dvere od kufru otevrene ?

Diky

--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

ach pardon, to jsem vzal zkratkou, je to těch asi 140EUR + všechny poplatky, které se platí v ČR. Mě to celé stálo asi 8600Kč (jen DE + CZ poplatky) plus cesta.

Jinak postup převozu je detailně popsán na několika místech na webu, tuším, že nějaká autorevue, stačí chvíli googlit.

Pavel

P.S. Jo a nick je skutečně radioamatérský, ale této zálibě se už nevěnuji přiliš... Crying or Very sad

Neuron napsal:
Ahoj ok2ucx,

Tvuj nick zni jako z dob radiovych spojeni, CCITT protokolu a tak Smile

Myslim ze tvuj popis je znacne obsahove vycerpavajici. Nemecky umim jen par slov, takze s mistnimi uredniky jsi mne potesil. Vubec cely postup na nemecke strane jsem neznal. Myslim ze jsi mel stesti na pecliveho majitele, kdyby nemel fatkury tak asi nemas podle ceho se rozhodovat.


ok2ucx napsal:

A nakonec, přivezl bych už jen X2, je novější, lepší, hezčí a těch min. ~10 tKč, co stojí přepis, pak auto relativně hodně prodražuje.


Ted jsem nepochytil, jaky prepis?

Diky za pomoc

--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 12:24 am    Předmět: xantia kombi Citovat

Před lety jsem sháněl xantii a obrátil se na Rakar jelikož jsem byl časově zaneprázdněn a nemohl vozidlo dovézt osobně poslal jsem jim tip na vozidlo z mobile.de oni mi tvrdili že to prověřili a s vozidlem to prý bylo divné. Po několika dnech si prohlížím jejich stránky a vidím svůj vůz. Osobně doporučuji všem si vozidlo dovézt osobně nebo se s někým domluvit na dovozu na férovku s plnou fakturou a na provizi za dovoz se podle složitosti dohodnout žádný překup. Tu xantii s motorem 1,8 16 v Vám vřele doporučuji zkusil bych jednat o slevě poněvadž je zřejmě se zárukou aspoò podle certifikátu kvality co je na značce, Vy ji povezete event. do Čech takže záruka padá roční si obvykle cení na 300 euro. Také bych Vám doporučil počkat po prázdninách ceny jsou poměrně vysoko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:34 am    Předmět: Re: xantia kombi Citovat

Ahoj,

gunter napsal:
Před lety jsem sháněl xantii a obrátil se na Rakar jelikož jsem byl časově zaneprázdněn a nemohl vozidlo dovézt osobně poslal jsem jim tip na vozidlo z mobile.de oni mi tvrdili že to prověřili a s vozidlem to prý bylo divné. Po několika dnech si prohlížím jejich stránky a vidím svůj vůz.


No, uz mi bylo divny ze by v Rakaru byli jenom svati Smile

gunter napsal:
Osobně doporučuji všem si vozidlo dovézt osobně nebo se s někým domluvit na dovozu na férovku s plnou fakturou a na provizi za dovoz se podle složitosti dohodnout žádný překup.


Bohuzel ja nemam zkusenosti abych sam poznal jestli je to auto v poradku nebo ne, a i ten cas bych radsi venoval necemu jinemu. Ja jsem prozatim zaukoloval Rakar (s tim ze mi rekli ze slibit nemuzou, ale kdyz se neco objevi tak ze mi daji vedet) a dneska jdu za nejakym typkem kteryho mi doporucil kamarad automechanik. Druha varianta by mela vyhodu, ze to auto nejdriv prohlidne kamarad automechanik u sebe na dilne.

Diky za pomoc
--
Neuron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)