Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příprava auta na STK
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 1:55 pm    Předmět: Příprava auta na STK Citovat

K založení nového vlákna mě inspiroval příspěvek kolegy Nesebra http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2317
Proto se ptám kdo z vás před STK auto prohlédne a připraví nebo nechá připravit. Myslím umyje, vyčistí, zkontroluje brzdy, podvozek, světla, nebo vymění filtry a náplně.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

Já jsem před STK na podzim s autem nic nedělal. Emise jsem měl ošéfovaný, přece jen u staršího diesela je to jistota a na STK vše OK Mr. Green
Měli jen trochu kecy skrz to, že malinko prosakuje olej a auto je zespoda prý jak olejnička, ale ani mi to nenapsali nakonec do závad. Takže 100% v pořádku bez jakýchkoli příprav či oprav Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 5:43 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Já jsem před STK na podzim s autem nic nedělal. Emise jsem měl ošéfovaný, přece jen u staršího diesela je to jistota a na STK vše OK Mr. Green
Měli jen trochu kecy skrz to, že malinko prosakuje olej a auto je zespoda prý jak olejnička, ale ani mi to nenapsali nakonec do závad. Takže 100% v pořádku bez jakýchkoli příprav či oprav Idea


Bohužel, já auto v takový kondici nemam, tudíž moje příprava bude probíhat tak, že si připravim "něco do obálky".
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 6:42 pm    Předmět: Re: Příprava auta na STK Citovat

Henry napsal:
K založení nového vlákna mě inspiroval příspěvek kolegy Nesebra http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2317
Proto se ptám kdo z vás před STK auto prohlédne a připraví nebo nechá připravit. Myslím umyje, vyčistí, zkontroluje brzdy, podvozek, světla, nebo vymění filtry a náplně.

Tak si myslím, jsem přesvědčen, že každý musí vědět, v jakém stavu má vozidlo.
Jak může jezdit Shocked .
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Naposledy z BéXem-z oleje bez jakékoliv očisty či seřízení.Největší problémi mi dělal mechanik na emisích-asi desetkrát obešel auto a se slovy že se na to vyse.... dělat tyto starě křápy,pak to měl za cca2minuty hotový,na stk v poho-jen mo poradil čím to umejt (tekl olej guferm poloosy (na cestu JH-KV a z5 cca 3 výměny oleje a po výměně gufera asi litr na 1000km) a že si mám trochu přitáhnout ručku v pravo. a před 14dny na P405GRD jsem vjel do boxu na E a hned mne vyhnal,ani neřekl proč nemůže udělat.(ztratil jsem totiž po cestě šroub co drží trubku výfuku na svodech-poznal jsem to až při vjezdu do dílny)
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

No jelikož mám auto OK, ale mám na oknech folie a posledně měl kecy tak budu muset použít obálkovou metodu, která se mi již několikrát osvědčila.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 8:20 pm    Předmět: Citovat

Před cestou na STK auto rozhodně neumývám, proč?

Brzdy a řízení (dle mého soudu) jsou to nejzásadnější, co je třeba mít OK, to mi zkontrolují právě na STK. Světla taky (vlídnější STK je tam i seřídí).

A když napoprvé neprojdu (stalo se mi to snad jednou se Š130), tak mi řeknou, kde je co špatně, nechám to opravit a za týden přijedu zas. Cena za opakovanou STK už je jen symbolická.

Z ekonomického hlediska mi to příjde nejvýhodnější a navíc mám klidné svědomí, že je auto po této stránce v pořádku ("obálkovou" metodu nepoužívám, nejsem sebevrah, chci mít auto bezpečné).

Jedinou přípravou na STK dělám, že před tím prohlédnu lékárničku, jestli je kompletní a jestli z toho nejbližší 2 roky nic neprojde. Když jo, vyměním a do další STK mám klid.


Na emise se taky nijak nechystám, u dieslu snad stačí motor dostatečně zahřát anebo přesvědčit emisara, aby ten motor "nehonil", že rozvody už nejsou nejmladší. Jestli motor hulí, to poznáte sami.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 2:06 pm    Předmět: Citovat

Ja som bol na STK teraz 13-ho mája. Žiadnu prípravu som nemal umyl som auto vyčistil zvnútra a ako sa tu píše skontroloval som povinnú výbavu a to bolo asi tak všetko. Išlo to síce cez známeho ,ale vravel ,že auto je O.K. Samozrejme drobné chybičky sa u takých starých áut nájdu ,ale nebola to žiadna tragédia.
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nesebr



Založen: 16.1.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Ostrava-Poruba

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 2:38 pm    Předmět: Citovat

Auto nemyji, nepřipravuji, jezdím zásadně na STK v dešti nebo v zimě Very Happy , žádnému technikovi se nechce moc chodit pod autem, když mu chčije voda za krk Razz , tak se pak v tom moc nehrabou.
Autko mám O.K. bez závad najeto 205 tkm, dokonce mi teď na to řekl, že ještě neviděl Citroena kterému zespodu neteče nikde olej, absolutně čistý motor. A o emisích již jsem psal na jném místě.
Idea
_________________
+ Xantia 2.0 HDi
* C5 break 2.0 HDi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

STK po druhé.Po návratu z "montáží" jsem z hrůzou zjistil že mám STK a E jen do 2.1 a to bych nestihnul,tak jsem v Pá místo školení BOZ (podepsal jsem jen prezenčku)jel na STK.Po asi 1/2hod.čekání bo nebyl a objednávka-emise-OKbez problému a technická-jen jsem vedle do servisu n škodule musel koupit dvě žárovičky (bezpaticové)ty jediné jsem neměl ,jednu hned namontil a seřídil navíc pp lampu a bez závad dal známku!!!!!
Zase na dva roky klídek.Jinak souhlasím s tím co písnul OK2UCX.alespoò vím co je nebo není s autem.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25, 2009 10:44 am    Předmět: Citovat

Jak se tu už psalo, na STK jedině se špinavým autem a pokud možno za deště. Jediný co udělám před STk ,jsou brzdy, to je základ, to musí být.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 12:54 pm    Předmět: Citovat

Když jsem jezdil na STK do Bruntálu, tak jsem měl z emisí strach. Letos jsem byl v Olomouci a už vím, že budu jezdit jenom tam a beze strachu Very Happy .
A to, aniž bych se něčeho dopředu dožadoval (např. s obálkou v ruce Laughing ).
Bližší informace přes SZ.
_________________
2,0HDi 66 kW, 2001. Žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

RINGO napsal:
Jak se tu už psalo, na STK jedině se špinavým autem a pokud možno za deště. Jediný co udělám před STk ,jsou brzdy, to je základ, to musí být.

Mám taky jeden dotaz:můžu jet na STK za slunečného bezvětří a bez srážek???
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 8:01 pm    Předmět: Citovat

ne
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

o auto se starám pořád, hlídám aby nikde nic nebouchalo. technickou neřeším, zkontroluju járovky a jedu
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)